MONTIGNAC (180)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cryssa spune:

Liniste mare pe aici...

Cge merci de info, si eu am mai luat Barilla integrale, is faine.
Am facut aseara reteta de guiacamole, a fost yum yum.

Meniu azi
MD: Cafea
P: guacamole + wassa
C: nu am nik gatit monti asa ca voi avea mere

O prajitura monti cu mere stie careva??
Pup

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ufff Puisorul , condoleante. Pacat de vacanta, dar asta e unele nu le putem programa noi.

Andanii de ce sa fii in depresie? Mie mi se pare cea mai frumoasa varsta. Cand sun atatea de facut pe lumea asta sa-ti pierzi timpul si mintile gandindu-te cat ani ai? Si eu sunt mai baba decat tine fac 40 peste o luna jumate, dar -am alt stres decat ca n-am bani sa ma petrec cum as vrea eu. Cat despre greutate eu cred ca 65 e suficient pentru tine. Sunt perfect de acord cu tot ce a spus Brindu.

Eu am 68,5 , cred ca as putea intra in cursa pentru 5 kg daca mi-as mai aminti cate am avut cand a inceput . 72 sau 71 kg?

Azi am gatit pe baza de ciuperci . Supa crema de ciuperci, ciulama de ciuperci si ciuperci umplute . Pe maine am in plan naut.



Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryssa spune:

Sar'na Cge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Hello!

Va mai amintit de mine?

Scuze ca nu am mai dat pe aici, lipsa timpului o simt din ce in ce mai acut, inclusiv in ceea ce priveste alimentatia.
Tocmai de aceea si mananc aiurea si ce apuc, asa ca iar sunt cu surplus de greutate, care ma frustreaza.

Stilul vegan mi l-am pastrat, carnea nu ma atrage deloc, chiar daca acum, spre exemplu, sunt la socrii care sacrifica purceii in ograda.

Poate de Craciun o sa gust o sarma monti.

PUISORUL am intrat in special pentru tine, ca vreau sa-ti urez din toata inima LA MULTI ANI! Sa ai parte de tot ce e mai frumos si bun in viata!

Ma duc sa recuperez ce ati mai scris.
O saptamana frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

aolo mintigirls...ce cu cu voi??...e asa liniste pe aci ca parca e casa parasita

eu ieri mi-am facut provizii de pomelo (10 la numar) ca cine stie cand mai dau de ele...e prima oara cand am gasit de cumparat de cand sunt aici...ashea ca m-am hotarat eu sa fac o dezintoxicare cu pomelor deci pana plec acasa seara o sa mananc numa fructe...sa vedem daca m-o tine

azi am mancat asa:
Md: paine integrala cu brinza si salam
G: vreo 5 prune si lapte cu cacao
P: paste integrale cu sos de rosii, dar si niste fasole verde la cuptor in care am pus ultiimii 2 cartofi din casa, asa ca am facut totul dupa reteta asta http://www.delicatesa.ro/retete/cartofi-cu-usturoi-si-rozmarin-la-cuptor-1999 ; punand doar 2 cartofi si restul punand fasole verde..bun rau recomand fasole verde cu rozmarin
G: tiramisu
C: pomelo

maseaua mea...plomba temporara o cazut de tot...asa ca is ca un mosulica cu dintii in pioneze...gaura la maseaua asta si cu inca o gaura la maseaua de lapte ca nush daca v-am spus da mai am inca o masea de lapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata!

Va invit la o felie de tort nemonti si un pahar de vin virtual ca sa nu ingrase

Diana, multumesc mult de urari, esti o draguta

Brandu, spor la mancat pomelo. Vezi ca iti urmaresc meniurile si de nuvad zilnic la cina pomelo, scot biciul

Miha, foarte frumos spus, trebuie sa ne focusam pe cate mai avem de facut in viata, nu pe ce a trecut

Cryssa, mie imi place cel mai tare clafoutisul http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/28354/Reteta-Montignac-Clafoutis-cu-mere-visine/

De azi, gata cu dezmatul culinar si revin la oile noastre monti. Nu am nimic gatit pe saptamana asta, asa ca incerc sa ma organizez din mers. Azi fac o tocanita de pui cu naut.

O zi frumoasa desi stiu ca e luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va pup si eu montigirls

Eu am avut zile libere si nu m-am atins de calculator am lenevit mult, mult, mult si am mancat prostioare in loc de mancare ....

Va multumesc din suflet tuturor pentru incurajari si pentru cuvintele frumoase ..... aveti in mare parte dreptate

Child te inteleg.... stiu cum e cu un surplus care te deranjeaza .... e ca un pitic pe creier nu ???

Somleac sunt sigura ca problema e la mine in cap .... am prietene mai batrane ca si mine si nu au treaba cu varsta si cu faptul ca imbatranesc ... drept e ca ele au copil mai mic si poate si din cauza asta ... eu cand il vad pe al meu cat e de mare ioiiii ma iau fiorii ... ma gandesc la faptul ca imediat pleaca si raman singura cu jumatatea deja incep sa mi se vada ridurile tot mai tare .... parca si mainile mi se zbarcesc

Brandusik nu cred ca voi arata nasol la 60 cred ca voi arata super, cred ca voi fi perfecta .... unde mai pui ca la inaltimea mea adica 1.60 cm ar trebui sa fiu de 50 kg ... nuu? aaaaa stai ca nu ma gandesc la greutatea asta dar eu pentru psihicul meu consider 60 ul idealul meu si daca ajung vreodata acolo voi fi in al noualea cer

Puisorule La multi ani !!! te puuuuupppp multa sanatate si noroc iti doresc .... fericire si tot ce-ti doresti
Uite vezi si tu ai inaltimea mea si tinzi ca sa te stabilizezi la 50 .... eu nu cred ca cer prea mult de la mine ca vreau sa ajung la 60
Da sunt de acord cu faptul ca poate nu ma percep calumea in oglinda cateodata si intru in depresii dar sunt si constienta ca mai am de dat jos destul .... asa sub haine nu se vad darrrr eu le vad in alte conditii si mai sunt destule baloane cu grasime credeti-ma
Puisorule condoleante, offf ce ghinion ai avut ... imi pare rau
Oare la prajitura ce ai pus-o cu mere daca punem lapte de soia sau de migdale in loc de smantana diluata nu o fi mai bine ... ??? ma tenteaza tare tare sa o fac

Ninha cum esti ???? ce fac piticii ???? ce ati facut zilele astea ??? mai faci kefir ???

Crysa daaa, e bun guancamole .... si mie imi place avocado dar imi cade tare rau intotdeauna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Dana, multumesc mult Poti pune linistita orice lapte. Daca bugetul iti permite si ai de unde cumpara 100 de gr de caju crud si fa lapte de caju. Mie mi s-a parut cel mai apropiat de laptele de vaca.

Lorelei cum a fost la gala?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Hello-yellow!!!
Poftiti de cafeliti!
La multi ani, Puicusorule!
si voua, tuturor, de ziua Romaniei!
Fetelor, chiar nu e cazul sa ne deprimam ca se apropie varsta critica. cand se apropie 50, 60, etc, ce mai facem? Da Doamne sa avem parte de sanatate si sa dam jos kilele alea nesuferite!

Brrrrr, ce vreme, mon cher!
De vreo doua saptamanai merg singura la lucru, fara jumatate, fiindca are varicela. toata casa are varicela! bine ca ne scapam de ea.

Ce sa zic... zilele astea libere sunt o pacoste! numai prostii am mancat!
Voiam sa va zic de hrisca. a iesit super buna ca desert, cu lapte, miere, merisoare, nuci si scortisoara. copiii au balotat cu spor amandoi. abia am mai salvat un pic sa-mi iau si eu azi la pachet de pranz. merge de faza a doua (IG 40) si e foarte buna la gust. plus ca textura e foarte placuta, un pic crocanta, ca o coliva cu multa nuca. ce mai, ma declar fan!
Ptr MD am facut un fel de humus, dar in care am mai adaugat si cateva felii de vanata parlite pe gratar. e f bun numai ca nu stiu cum sa-l mananc fara paine, o sa incerc pe felii de telina.
kefirul se face in continuare si e superbun. numai ca nu prea cresc algele. au crescut un pic la inceput si apoi au ramas asa. e normal?

Ce planuiti de Craciun?

Mergi la inceput