Juniori de Iulie - August 2004 * (106)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Hello, hello

Si noua ne-a placut week endul prelungit!! Doar ca am gatit prea mult si am mancat prea mult!!

Gabi si noi ne-am anulat excursia in Austria din motive finaciare, mi s-a parut ca au inceput usor, usor sa creasca preturile, oare pe la ei a trecut criza? Oricum, daca stai sa aduni costurile... te ia ameteala.

Apropos de firme si contracte, o firma de conta micuta puteti sa-mi recomandati in Buc? pe PM daca stiti si nu puteti sa dati detalii.

multam,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Andrea, multumesc frumos pentru recomandare, eu...inca astept sa se intample niste lucruri despre care am discutat noi la un moment dat, iar daca s-ar intampla, as avea nevoie si de un ajutor...

Deocamdata sunt unica si inegalabila HR ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

salutare fetele , am chiulit cateva zile, Mitzu meu e mult mai bine dar inca nu e vindecat 100%, tot il mai doare stomacul zice el, inca il omor cu regimul dar ma fraiereste prin spate.
Mitzu si Cristalina , sanatate multa la copii!

La noi a venit primul Mos.L-am postat pe FB pentru prieteni si observati soarele orbitor din spate. A fost o super petrecere terminata in piscina. Sa vezi ce o sa plang eu dupa Angola la final, numai cand va aud ca v-a luat vantul gardul si mi se face frig.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!

Marina, ce frumos, mosul la piscina!! Azi sufla un vant rece pe deal la mine....brrr....

Noi am dormit pe unde scurte, pe Matei il doare o masea de aseara, azi a plecat direct la dentist,am emotii...

In alta ordine de idei, am reusit in sfarsit sa ne luam si noi o masina de paine, ma puteti ajuta cu ceva retete?
Multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
Marina, chiar ca o sa regretati voi caldura si soarele e normal sa il doara inca stomacul dupa episodul nasol pe care l-a avut. minim 2 saptamani debridat ar trebui dat (iti zice acu Kim ca trebe 3 ) La multi ani Mariei!!
Robi, succes la denstist lui Matei. ce nasoala faza cu noroaiele! eu ptr inceput la masina de paina recomand reteta masinii de baza. incearc-o pe aceea si vezi cum coace, cum va place, rumenirea, etc. dupa ce o faci de 2-3 ori pe aceea si te obisnuiesti cu modul de framantare si de cum coace poti incepe sa faci variatii si painici mai negre, mai cu seminte, etc.
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Multumesc pentru raspunsuri...asta cu Revisal am inteles-o si eu..dar cica toto trebuie contract (Sorin se angajaza pe el:)))...in fine nici macar dovada ca a platit asigurarile de sanatate nu se stie cine o elibereaza..eu cam ma pregatesc ..sa "fac cu capu'"..

in rest toata bune...aseara a vinit ci curentul..deci am avut si noi caldura, apa calda si lumina...dupa care a venit cutremurul ..Luca foarte entuziasmat a coborat sa ne spuna ce tare film este 9...a fost asa o faza tare ca s-a zguduit patul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Multumesc pentru urarile de insanatosire. A functionat, Ioana e ca noua!

In alta ordine de idei, nu am mai putut sa intru pentru ca la noi e perioada cea mai ocupata a anului, predarile de rapoarte. Si colac peste pupaza a mai aparut si asta cu plagiatul, de la noi din institut erau autorii principali iar eu sunt in comisia de etica
Acu' se gasira!

In fine, noi sa fim sanatosi ca restul se rezolva de la sine!
Multa sanatate tuturor si o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Marina, La Multi Ani! pustoaicei, sa-ti traiasca si sa te bucuri de copii!

Aici e uscat, putin rece, dar come'on 2 grade in 4 decembrie mi se pare super decent! Sper sa o tina tot asa pana in 20 dec cand sper sa intru in concediu!! Pana atunci insa, am de alergat, trebuie sa bifez doua serbari, mai am de pregatit costume, cadouri, poze, offf offf...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Roberta, noi din pacate nu facem paine atat de des pe cat am vrea, dar ne place in special din cea neagra. Ideea e ca trebuie sa te obisnuiesti cu masina.
Ideal ar fi sa pui masina de paine inainte sa te apuci de gatit, in bucatarie fiind mai cald painea cerste mai bine.
Noi facem des paine neagra/intermediara din 1/3 faina alba, 1/3 faina integrala de grau si 1/3 faina de secara. Apoi ulei, apa, sare si drojdie in functie de faina, numai ca nu o punem pe programul de paine neagra ci pe unul de paine alba. Cand e gata o mai punem la copt 20 de minute ca sa faca coaja groasa...iese buunaa.
Iese super si cu seminte in ea, nu multe, o lingura...
Numai ca fetele nu mananca din aia cu seminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La noi cea mai apreciata este painea alba, rapida (1h 20 min) cu drojdie dr Oetker si reteta masinii. Iese asa bine ca o puti face si felii subtiri, de toast.

Mergi la inceput