Infectie urinara-ce sa iau?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

ideea e sa mai ai timp de urocultura...eu dupa 12 ore de la debut deja urinam cu sange si aveam niste dureri... am "sarit" direct in antibiotic

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

o colega de-a mea facuse cistita interstitiala in urma unui tratament foarte agresiv pentru o afectiune pulmonara. asta a fost diagnosticul primit la momentul respectiv.

disconfortul, durerile, nevoia de a urina des erau prezente, la fel ca in infectia urinara, insa urocultura ii iesea tot timpul negativa. toate simptomele erau accentuate de stresul de la munca.

singura perioada in care a spus ca s-a simtit mult mai bine a fost in vacanta in spania, a schimbat clima, atmosfera, s-a destins si simptomele suparatoare s-au diminuat pana la disparitie.

asa ca, vezi sa nu fie si stresul de vina, pe undeva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Iarasi am facut o recidiva, acu inainte de Sarbatori. Sunt asa de suparata

Ultima urocultura a iesit negativa, analizele au iesit bune, nici nu stiu ce sa mai zic.

Eu am antecedente urate cu infectiile urinare, inainte sa-l nasc pe fii-mio, am avut doi ani de chin cu stat foarte mult prin spitale. O cura de antibiotice a durat atunci si doua luni si iti face sistemul imunitar praf.

Scapasem, adica faceam o infectie la doi ani, acum vad ca iarasi s-au inmutit, dáia sunt asa panicata.

Mergi la inceput