Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

strumphitza avem echipament ....manusi si caciula macar atat pot si eu sa cumpar sper .......doar sa vina zapada si sa castigam o saniuta cu sac ceva de picioare ....tot particip pe facebook la concursuri cu saniute poate castigam vreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

strumphitza multumim de cadou din nou cu ajutorul tau ai dat ideea la unele fete sa ne ajute cu ce pot ele msssssssss ptr noi orice ajutor cat de mic eee bn venit...chiar si hainute jucarii si altele sh cum a zis fete ca imi pot da nu fac mofturi orice aJUTOR E SUPER BUNNNNN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

FETELOR AM VRUT SA SCHIMB POZA DE PROFIL DE AICI SI NU MAI POT SA PUN ALTA SI SA STERS SI CEA CARE O AVEAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

salutari..

azi sunt acasa ca n-am bona

ne-am trezit devreme , cu noaptea in cap, andra mai nou noaptea se ridica in picioare in patut si ne sriga, adica scoate niste sunete mai exact..si nu se lasa pana nu ma duc s-o iau la noi in pat si uite asa a doua partea noptii e un chin, ca ea are chef de joaca si ma calareste, ma trage de toate alea, ma musca, m=imi baga degetele in oki si gura
azi dimineata eram chiauna..si eu si ea..

am facut ceva curat, ma duc acum sa continui ca am bagat-o la somn..

somleac, daca nu intrai pe aici aveam de gand sa te sunt..de fapt ma tin de vreo saptamana doua sa te sun ca aveam constiinta incarcata ca n-am putut sa-ti raspund atunci la telefon si ma gandeam ca poate aveai nevoie de ceva sau erai prin buc si eu nu ti-am raspuns ma bucur ca sunteti bine
lidia, eu na-m prins vreme f rece cu ei, adica venea primavara, era rece dar nu ca iarna..si recunosc ca am avut ajutor, in prima luna nu prea am avut grija lui vlad nu prea imi mai amintesc, dar asa cred..ca mai iesea cu bunicile pe afara..oricum ieseam si impreuna, cea mica in carut dormea cum dadea cu nasul de aer ( si asta pana tarziu cred dupa 6 luni ) si el tot in carut mergeam in parc si ne jucam cat isi facea andra somnul..am avut mare noroc cu carutul de la somleac, ca vlad al meu si acum face figuri sa mearga pe jos pana in parc dar atunci nici vorba.. plus ca la noi a fost un fel de sindrom andra, tot ce faeca ea trebuia musai si el..si inca e la fel nu stiu, te-ar ajuta un astfel de carut ? eu icna il mai am pe cel de la somleac, disponibil..numai ca e f f mare, adica iti trebuie loc de depozitat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

azi ne-am trezit de dimineata ca tb sa mergem la logoped. Nu am mai luat-o pe Cata si ma intreba lume de ea Datile trecute credeau ca pentru ea merg la logoped ..mamicile de pe acolo...

strumph, pai ieri ne-am trezit la 8 dimineata ...adica ne-a trezit Cristi, si era prea tarziu ca sa ajunga la 8:30 la gradi. De obicei la 8 e gata cu totul. Azi l-am trezit devreme si nu a fost in apele lui...diseara dau stingerea mai devreme, sa-si incarce bine bateriile
Legat de jocuri pe locul 1 la noi este Lego aveam mai multe seturi luate si construim de toate, Cata face turnuri inalte si incet, incet invata si culorile, deocamdata stie rosu si verde (culorile Craciunului, nu? ), apoi coloram, desenam, potrivim diverse imagini, facem puzzle simple din lemn, plimbam/leganam pausi, le plimbam cu caruciorul. Apoi sunt alergaturile si gadilatul cu tati, ascuns dupa usi si draperii si cititul povestilor cu mami
Bineinteles le mai punem si desene animate, si se uita fascinati amandoi la Colindul lui Micky Mouse. Au si destule momente in care se joaca singuri f frumos, mai ales sus in camera lui Cristi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

irinuka, cum mai esti ? am vazut o poza postata de tine pe fb si mi-au cam dat lacrimile..pupici multi pt tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki ai inceput deja curatenia? sau e cea de zi cu zi? Eu speram sa o las pe Cata cateva zile mama s afac treaba dar mama e cu pneumonie de vre-o 2 sapt si tot nu-i trece ..antibiotic si toate cele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:


Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki ai inceput deja curatenia? sau e cea de zi cu zi? Eu speram sa o las pe Cata cateva zile mama s afac treaba dar mama e cu pneumonie de vre-o 2 sapt si tot nu-i trece ..antibiotic si toate cele...

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!



eee, eu n-am mai apucat sa fac eu curatenie asa generala de la cap la coada de o vesnicie, de fapt cred ca de cand ne-am mutat aici
eu numai pe bucatele..azi de ex am apucat sa bag aspiratorul si acum ma duc sa sterg pe jos parchetul ..etajul n-am mai apucat
altadata fac bucataria..am noroc ca femeia care are grija de andra imi calca, baga la spalat, imi sterge geamurile din cand in cand, uda florile ca altfel nu mai traia nici una acum, mai pune si aspiratorul si sterge pe jos..deci am ajutor de nadejde, chiar ma gandeam ca m-am invatat lenesa..
de fapt, nu-mi ajunge timpul nici pe jumatate din cate mi-as dori eu sa fac si cel mai mult ma doare ca ii neglijez pe copii in detrimentul treburilor casnice atat de putin timp liber pe care il petrecem impreuna avem, ca as vrea sa stam numai de ei, sa-i plimbam, sa ne jucam, sa ne aerisim si noi creierii..
in schimb, noi ii tinem pe langa noi si mai gatim, mai o curatenie mica si ne umplem de nervi ca si ei sunt plictisiti si noi nervosi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neatza, mamici!

Noi sintem f f bine, multumim tuturor de sustinere!
Am mers duminica la biserica toti si am impartasit-o pe L ca nu o mai impartasisem de cam multisor si sper sa fie totul bine de acum incolo, am incredere in DD!
Avem si mega veste de dat: in curand vom fi 4!
Cu tot stresul si spitalizarile astea nici nu am remarcat ca sunt in intarziere 3 saptamani (oricum mai am antecedente de astfel de intarzieri) asa incat abia azi am catadicsit si eu sa-mi fac un test la sugestia lui tati si nu mi-a venit sa cred cand am vazut rezultatul, mai ales ca nu am niciun simptom (la L eram mega ametita si cu greturi non-stop din primele zile, nici n-a trebuit sa-mi fac test ca sa-mi dau seama). Maine merg la dr si nici nu stiu data UM! Oricum ne doream sa ne extindem poate nu acum imediat, de aceea ne-am si protejat non-stop, insa o singura data ne-a prins noaptea nepregatiti si se pare ca a fost cu noroc
De cand am aflat sunt toata un zambet, deci e clar ca asa a trebuit sa fie, imi vine sa spun tuturor, dar ma abtin (cu greu) pana cand vom merge la dr sa fiu sigura ca e totul OK!

Miki ai PM

toate mamicile! Scriu cand imi revin ca acum sunt zen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

yvyanaFELICITARI SA DEA DOMNUL UNBEBE SANATOS SI PAPACIOS

Mergi la inceput