Strugurasi de sept-oct 2011**2**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

ingeras, ce dulce maya! si teodora freamata cu gandul la craciun, nu mai zic de mine
lena multumesc de link, vorbesc cu mos niculae, ii promit ca imi lustruiesc ghetele ..... trec si la sandale daca e cazul!
rach sa poarte cu placere gecuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel


In sfarsit am gasit si eu o gecuta sa-i vina Anastasiei Bine... nu am vrut sa dau pe ea 200 lei si am gasit pana la urma la FOX cu 100 lei dar ii vine perfect Imi este asa drag.Poate ma credeti nebuna, dar ea fiind mai slabuta si piticuta nu-i veneau deloc bine.,..care ii era buna pe corp ii era lunga la maneci sau care -i era buna la maneci ii venea mare pe corp.
Ne trebuie si ghetute de iarna.Dar i se par scumpe lui tac-su cele care sunt din piele.


Anastasia, inainte sa o intarc adormea la san si eu o luam si o puneam in patutul ei.Acum se pune pe mine(eu trebuie sa stau intinsa in pat) pune caputul pe umarul meu si adoarme.







Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





sa purtati cu drag gecuta!
incearca pantodii de la dd step, am dat 90 lei pe cizme imblanite din piele.// talma moale .. si f faine... am devenit fan (sunt pe principiul pedi pet, ortopdica)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

eu de Craciun ii iau lui Iancu o masa de lucru cu surubelnita , ciocan, suruburi etc. din lemn fff draguta cu care chiar cred ca se va juca .De Mos Nicolae chiar nu stiu,ca la mine de obicei se luau dulciuri,dar cum el inca nu mananca si jucarii are mai mult decat ii trebuie cred ca o sa ii iau manusi sau caciula.

Chiar vroiam sa va intreb cat poarta copii vostri la picior? Eu i-am cautat lui Iancu ghete de iarna marimea 19 ca acum poarta 18 si nu prea gasesc.Si nu vreau nici sa ii iau mai mari ca sa poata merge cu ele.Are primite de la h&m niste ghete marimea 20 si unele marimea 21 dar in mod clar o sa ii vina la anu, anul asta sunt odata si jumatate fata de ce ii vine lui.


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna seara!


Apar si eu , in casuta noua, frumoasa foc...asa cum ne-a obisnuit Lali.

Noi avem o perioada mai grea..nu are rost sa va mai incarc si pe voi ...Oricum, va fi bine...Trebuie!

Am vazut ca v-ati apucat care mai de care sa crosetati/tricotati. Felicitari si sunt convinsa ca vor iesi numai minunatii din mainile voastre dibace.

I-am facut si eu lui Razvan o caciulita de iarna, din doua incercari...offcourse... Prima, mi-a iesit prea mare , dar a doua e numai buna. Am poze pe grup.

La multi ani si sanatate , tuturor celor care si-au/isi sarbatoresc ziua de nastere sau nume.

Insanatosire grabnica celor bolnaviori.

Razvan are deja 2 maselute , care ne-au chinuit vreo 2 saptamani, cu nopti nedormite si plansete ore intregi. Acum, a racit si facem aerosoli si antibiotic, ca tuseste ca un turc. Dr zice ca e laringita...Se pare ca am luat si eu ceva din aer, ca sunt cu gatul si nasul in pioneze. Sotul, a luat un germen intraspitalicesc, i s-a infectat operatia si a stat 1 sapt in spital. Acum face injectii.... Si uite asa....

Nu prea am timp sa stau , asa ca va pup pe toate si toti.

Ahh...As avea o mica rugaminte....Lali sau Sei sau cine se ocupa, sa scoata de pe prima pagina anuntul umanitar penreu Razvan. Ocupa doar spatiu inutil si Slava Domnului, am trecut cu bine peste acele momente si pentru asta trebuie sa va multumim si voua din toata inima pentru sprijinul si sustinerea morala pe care ne-ati acordat-o.



_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:



Hayat- imi place ca esti foarte pozitiva.Da ,TREBUIE sa fim optimisteMulta sanatate!

Anca Toma -Elisa poarta 21.Cizmulite pentru rochite,fustita ii caut si eu ...pe gustul meu nu prea am gasit la preturi bune, asa ca mai caut.Sau ce am gasit sa-mi placa nu aveau numarul 21.

Ingeras -ce vulpita e Maya ,mai intai ii multumeste ....maine ,poimaine ,asteapta-te la o alta scrisoare cu lista .Dar ea stie deja sa scrie ?Daca zici ca e inca la gradi trebuie sa fie in grupa mare,nu?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

buna seara,fete dragi
Hayat, te pup pe tine si pe Razvanel de un milion de ori
may

fetelor, va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. m-a sunat o prietena si mi-a spus ca s-a schimbat legea si pot reintra in CIC daca vreau (ma tot plangeam la ea ca regret ca m-am intors la munca). am cautat si eu legea asta noua, modificata, adica legea 166/2012 si iata ce scrie:

Art. V. -
(1) Persoanele care la data intrarii in vigoare a prezentei legi se afla in cele 4 luni de concediu fara plata pentru cresterea copilului, astfel cum au fost acordate in baza art. 10 din Ordonanta de urgenta a Guvernului nr. 111/2010 privind concediul si indemnizatia lunara pentru cresterea copiilor, aprobata cu modificari prin Legea nr. 132/2011, cu modificarile si completarile ulterioare, anterior modificarilor aduse prin prezenta lege, sau care au finalizat acest concediu, dar copilul nu a implinit varsta de un an, 2 ani sau 3 ani in cazul copilului cu handicap, au dreptul la concediu pentru cresterea copilului si indemnizatia aferenta, de la data depunerii cererii

nu vad eu bine sau chiar asa scrie, ca se poate face din nou cerere pentru CIC??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor, trezirea la cafea .

Hayat ma bucur ca sunteti mai bine, raceala o sa treaca si ea. Sanatate multa sotului si lui Razavn. D-zeu are grija de voi .

Anca Edi poarta 22 la picior, i-am luat un fel de UGG-uri pentru mers prin curte pe vremea asta pentru ca sunt moi. Intradevar ghetutele de piele sunt scumpe insa se vede diferenta la mers si sunt mai comode.

Mikka
cred ca mai bine intrebi la protectia copilului, daca stiu ceva in acest sens o sa-ti spuna cum sa procedezi.

Va doresc o zi minunata si sa auzim numai vesti buna astazi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

Ingeras .. superba MAYA!

Anca.. noi purtam 21...

Mikka... whattttttt.. fug la lege , nu stiam... deci in primavara nu o duc la gradi raman acasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! daca nu ma fac burtoasa! :)

HAYAT .. ma bucur ca sunteti ok..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetelor.
Azi vine Razvanu meu acasa..........ce dor imi e de el.N-am mai plecat eu cu el deoarece Eva in week a avut febra, a vomat de la atata tuse si matusei mele i-a fost frica sa ramana cu e, asa ca a preferat sa-l insoteasca pe razva.Diagnostic: migrene........offf.
Eva e mai bine.A avut viroza.Dat numai antitermice si ketof.Nasul nu i-a curs deloc.........slava domnului.
Noi tot 21 purtam la cizmulite ............chiar i-am luat unele 22.
Jade eu nu cred ca nu mai ai timp de noi.......ceva s-a intamplat.Te asteptam ca ne este dor de tine.
Din ce am citit eu despre CIC inteleg ca se refera numai ptr pers prevazute la art 10 si acela e ptr cei care au peste 3 copii.Gresesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

eu nu inteleg nimik din 166/2012...

s-au scos plafoanele si se da 85 % ? sau nu stiu eu ce citesc?

Mergi la inceput