Anticearcan(e)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Nu ,nu glumesc!
De azi beau apa multa.
Msl1 si la mine le amplifica anticearcanul. Of!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Eu aveam cearcane adanci,lungi,colorate,nu pungi sub ochi.Mai intai am facut prima interventie,n-a prea avut efect,plus ca m-am invinetit si mult timp am ramas si cu o mica pata.Apoi am schimbat dr,nu m-am mai invinetit si rezultatele au fost mai bune.In paralel am folosit ulei de migdale si tot felul de creme.De cateva luni am renuntat la ochelari(folosesc lentile de contact),am folosit hylexine,ulei de migdale,vichy liftactiv si dimineata dr.Brant.Uneori mai folosesc si hemorzom(am citit tot pe aici) si mi se pare ca are efect.N-am scapat definitif,dar acum pot sa zic ca nu ma mai deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

De treaba cu injectarea grasimii proprii nu stiam. Am gasit pe net ca s-ar folosi acid hialuronic sau colagen. Si asta cu grasimea e tot temporara? Adica in timp grasimea se absoarbe total si trebuie refacuta interventia?Allure, eu ma refer la petele colorate de sub ochi. Cu somnul stau prost (deh, ii ies caninii piticului), cu fierul iarasi nu cred ca stau prea grozav (nu am mai facut analize de ceva timp), ca am menstruatiile foarte abundente si ma mai supara uneori si rinichii (am nisip, am ajuns la urgente cand am eliminat din el). Asa ca motive sunt. Uneori, cand am fost racita, de exemplu, m-am trezit si cu un fel de umflaturi sub ochi si aratam si mai aiurea. O sa incerc sa schimb anticearcanul. Si o sa merg sa fac analize, sa vad cum e cu fierul. Uleiul de migdale are vreun efect considerabil? Am mai tot citit despre asta, am si incercat, dar probabil nu suficient de mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eli05

Eu aveam cearcane adanci,lungi,colorate,nu pungi sub ochi.Mai intai am facut prima interventie,n-a prea avut efect,plus ca m-am invinetit si mult timp am ramas si cu o mica pata.Apoi am schimbat dr,nu m-am mai invinetit si rezultatele au fost mai bune.In paralel am folosit ulei de migdale si tot felul de creme.De cateva luni am renuntat la ochelari(folosesc lentile de contact),am folosit hylexine,ulei de migdale,vichy liftactiv si dimineata dr.Brant.Uneori mai folosesc si hemorzom(am citit tot pe aici) si mi se pare ca are efect.N-am scapat definitif,dar acum pot sa zic ca nu ma mai deranjeaza.

Poti,te rog,sa descrii in ce consta interventia?E cu anestezie?Doare?Cit costa?De unde ia grasimea? Cit tine efectul?Parerea ta etc.
Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Fetelor, inainte de a va arunca la interventii de tot soiul, incercati pur si simplu sa va schimbati stilul de viata.
Beti mai multa apa, plimbati-va mai mult, mancati mai sanatos, luati ceva suplimente, odihniti-va.

Stiu ca e usor de zis sis tiu ca uneori nu ai timp nici sa respiri, insa daca noi insine nu avem grija de noi, cine sa aiba? Ca sa funtionam bine trebuie sa avem timp si pentru noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Se extrage grasime din abdomen,cu anestezie locala.Aceasta grasime se prelucreaza si apoi se introduce tot cu anestezie locala in zona cearcanelor.Dr.spun ca are efect permanent,insa evident ca exista modificari odata cu trecerea timpului,pt ca si noi ne transformam!Oricum mi-a fost recomandata ca fiind mai ok decat acidul hialuronic ori colagenul.
Eu am facut anul trecut.Am ales medicul dupa ce am citit pe internet pareri foarte bune despre el(Morad Iancu).Azi chiar l-am vazut la tv facand acea interventie "Dracula"(se ia sange ,se prelucreaza si se introduce cu un ac extrem de subtire pe fata,decolteu,maini).Pare interesant,nu?
Nu e traumatizant,insa din proprie experienta e important medicul ales.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Ai uitat pretul si in cite sedinte se intimpla.Eu nu-s din Bucuresti si trebuie sa iau si asta in calcul?
Ramin cicatrici ?Cum arati dupa interventie?Daca e rau,cit timp tine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Pretul era anul trecut 800 eur,insa eu am negociat,pt ca eram la a doua interventie(prima m-a costat 350)si am platit 650.La al doilea medic,am spus,nu au ramas vanatai,cicatrici,a doua zi poti iesi din casa,desi esti un pic inflamata.Prima oara am fost vanata 2 sapt si am avut mult timp o mica pata din cauza vanataii,dar a trecut in timp.Cred ca primul medic nu prea facuse astfel de interventii,era renumit in alte interventii.Al doilea face mai mult genul de tratamente noninvazive.E foarte tanar,insa e priceput!Mi-a zis de la inceput ca n-o sa ma invinetesc.
Iar legat de somn,alimentatie,ingrijire,credeti-ma ca am incercat sa beau mai multa apa,sa folosesc cele mai bune creme,sa dorm.Nu e asa simplu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Am uitat sa zic...sunt recomandate cam 2 sedinte,avand in vedere ca dupa prima se resoarbe cam 50% din grasime.Nu stiu daca a doua intra in pretul primeia.Primul asa mi-a zis,insa n-am avut curaj sa mai merg pe mana lui.Nu mai suportam ideea de a mai sta vanata inca 2 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Meditez!
In dreapta era site-ul unui medic ,reclama tocmai la anticearcane.
Avea si poze:unele rezultate slabe ,altele multumitoare ,altele foarte bune.
Parca totusi aveau si make-up,ceea ce denatureaza putin.
Daca e 1300E deja e cam mult ,in sensul ca sint alte prioritati.De exemplu: mie imi plac vacantele.
Pai hai sa facem o strategie1
Cum sa dormim mai bine?
Eu daca ma scol noaptea sa merg la baie ,salut somn,plus alte teme de meditatie care ma apuca.
Cum sa bem mai multa apa?
Ce,cit ,cind mincam sa influentam crearea lor?
Eu pun in aplicare ce spune Allure sau mai bine zis sint in faza de constientizare.Iau fier ferrum hausman ,dar mi se pare tare dulce.Oare are zahar,ca ma feresc de asa ceva?
Alte idei?

Mergi la inceput