Efecte secundare vaccin antirabic

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Pe fii-miu l-a muscat un caine acum vreo 2 ani si i-au facut antirabic, vreo 8 sau 9 injectii la intervale de timp diferite: la o zi, la 3, la 7 etc. Nu a avut nici un efect advers si nici nu i-au spus ca nu mai poate fi muscat de caine vreodata. Ciudat....poate medicul ala s-a referit la el ca e micut si ca ar fi bine sa nu mai fie muscat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patryss_88 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavi02

Dupa muscatura de capusa se mai face antitetanos, nu am auzit sa se faca antirabic. Unde, la ce spital i-a facut antirabic?



La Judeteanul din Arad. Da, asta a fost MAREA nedumerire a noastra, de ce s-a facut antirabic in loc de antitetanos ?!?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patryss_88 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monalac

Patryss,acum copilul e perfect sanatos?Pe mine ma ingrozesc astfel de cazuri.Ceva de genul asta am gasit scris pe un blog,hrana vie ,parca.nu pot pune link,pt ca scriu de pe telefon



Da,acum copilul e bine, a facut recuperare, a inceput sa mearga din nou insa are mult de recuperat

Cand poti pune link-ul , as fi curioasa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

Am intrerupt ultimele rapeluri[mai ramasesera 3],pentru ca am citit despre tot felul de efecte adverse date de vaccin.Se pare ca facut si a doua oara,vaccinul poate fi mortal.Am dus cainele la veterinar si l a examinat,apoi ne a dat o adeverinta din care reiese ca n are rabie.Mai tb sa ducem una peste 10 zile.
uitati un link aici http://www.ziaruldeiasi.ro/local/botosani/un-om-a-murit-pentru-ca-a-fost-vaccinat-antirabic~nib3d

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patryss_88 spune:

Mersi de link Mona, sincer nu am cuvinte ...
Tot ceea ce sper este ca nepotelul meu sa nu aiba sechele pe viitor , sa poate sa creasca frumos si armonios , din toate punctele de vedere.



Mergi la inceput