Delasare feminina

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

A...inteleg ca siliconul e OK cand nu vrei sa risti uscarea parului. Siliconul pastreaza firul de par hidratat.
Lucru bun.
Atunci de ce sunt atat de multe marci de sampoane care se ´´lauda´´ ca nu contin silicon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Ce fel de pudra folositi voi?Nu vi se accentueaza ridurile ( cele care aveti) cand folositi? Eu si la fardul de obraz pudra am renuntat si am trecut pe unul crema pentru ca mi se parea ca prea se vad toate liniutele de pe fata.Nu pot sa zic ca am chiar atat de multe riduri dar parca se inmulteau dupa pudra.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

A...inteleg ca siliconul e OK cand nu vrei sa risti uscarea parului. Siliconul pastreaza firul de par hidratat.
Lucru bun.
Atunci de ce sunt atat de multe marci de sampoane care se ´´lauda´´ ca nu contin silicon?

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


probabil din cauza faptului ca, statistic vorbind, numarul persoanelor care au probleme cu ingrasarea parului este mai mare decat al celor cu par uscat/friabil/fragil. sau multe/multi s-au trezit ca li se ingrasa parul rapid/fac matreata in urma folosirii produselor cu silicon.
sunt si persoane cu par fin care doresc sa evite efectul acela de matasoso-lucioso-pleostit/lipit de cap.
zic si eu, e doar o parere...

ali, eu folosesc o pudra compacta, dar nu o pun pe fata cu ajutorul buretelului din cutie, ci cu pensula de fard de obraz. in felul acesta cantitatea de pudra e mica si nu este "indesata" in toate liniile si imperfectiunile tenului.
pentru obraz folosesc perlutele colorate iluminatoare de la avon, tot cu ajutorul pensulei pun culoarea pe pometi, nu cu buretelul din cutia perlutelor. vedeti ca apar in curand la avon perlute alb-sidefate, nu au culoare, sunt doar pentru iluminare, pot fi folosite si pentru ocazii speciale, pe decolteu/brate, pentru un efect satinat discret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Am urmarit cu interes subiectul si, pt ca azi la serviciu am avut un Workshop exact pe tema care se discuta aici, va impartasesc si voua, ceea ce ni s-a spus noua:-
- O femeie nemachiata, e ca un barbat care nu s-a ras. Machiajul oefra mai multa "credibilitate" unei femei.
- Daca lucram de acasa (cazul autoarei subiectului) procedam in felul urmator: dimineata ne imbacam ca si cind am pleca la serviciu. Apoi deschidem calculatorul, ne facem treaba, pina la o ora (17 de ex....sau ea amai dat un ex.: pina bate "clopotul" la biserica din colt (de obicei ora 18)) cind, inchidem calculatorul si ne schimbam in hainele de casa. In felul acesta, schimbindu-ne hainele, delimitam femeia "casnica" de femeia "muncitoare" (intelegeti ce vreau sa zic, dar alt cuvint nu-mi vine in cap), precum si sfera: trecem de la "birou" la "odihna si relax" bine meritate, dupa o zi de munca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Atata doar ca tentatia e mare sa mai intinzi o rufa sau mai pui de-o ciorba.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

pfoai da mie-mi plac barbatii nerasi. Cu barba de 2-3 zile, asa. Mmmmm....

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

la subiect, voi incerca sa imi fac o programare la dermatologie ca nu se mai poate. mi s-a acrit de acelasi focar de cosuri, fix in aceeasi regiune de luni de zile. teribil de inestetic si nu merge cu ce am incercat eu, creme anti acnee, gomaj.....SPIRT, in disperare de cauza. teribil de inestetic. Cu machiaj peste se acopera dar apar si mai multe.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

la subiect, voi incerca sa imi fac o programare la dermatologie ca nu se mai poate. mi s-a acrit de acelasi focar de cosuri, fix in aceeasi regiune de luni de zile. teribil de inestetic si nu merge cu ce am incercat eu, creme anti acnee, gomaj.....SPIRT, in disperare de cauza. teribil de inestetic. Cu machiaj peste se acopera dar apar si mai multe.

-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...


Si eu am fost cu copilul (10 ani) la dermato pt cosuri si i-a dat effaclar (si pentru spalat pe fata si crema) si s-a rezolvat. Am o colega de serviciu careia i s-a prescris acelasi lucru si s-a rezolvat si la ea. Chiar sunt curioasa daca si tie tot Effaclar iti prescrie.
Oricum, fi-miu e mandru ca e singurul din clasa fara cosuri, la el trag toate fetele :). Si e mandru de mine ca m-am gandit sa-l duc la dr. "nu ca mamele colegilor mei" :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui helbi

- Daca lucram de acasa (cazul autoarei subiectului) procedam in felul urmator: dimineata ne imbacam ca si cind am pleca la serviciu. Apoi deschidem calculatorul, ne facem treaba, pina la o ora (17 de ex....sau ea amai dat un ex.: pina bate "clopotul" la biserica din colt (de obicei ora 18)) cind, inchidem calculatorul si ne schimbam in hainele de casa. In felul acesta, schimbindu-ne hainele, delimitam femeia "casnica" de femeia "muncitoare" (intelegeti ce vreau sa zic, dar alt cuvint nu-mi vine in cap), precum si sfera: trecem de la "birou" la "odihna si relax" bine meritate, dupa o zi de munca.


Lucrez de... 12 ani de acasa si n-am facut si nici nu o sa fac asta vreodata. Pai am o adevarata bucurie ca am patul la 3m de birou si ca nu trebuie sa fac nimic special pt. a ma apuca de munca. Sa ma imbrac special / machiez ar fi chiar comic (si inutil)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui helbi

- Daca lucram de acasa (cazul autoarei subiectului) procedam in felul urmator: dimineata ne imbacam ca si cind am pleca la serviciu. Apoi deschidem calculatorul, ne facem treaba, pina la o ora (17 de ex....sau ea amai dat un ex.: pina bate "clopotul" la biserica din colt (de obicei ora 18)) cind, inchidem calculatorul si ne schimbam in hainele de casa. In felul acesta, schimbindu-ne hainele, delimitam femeia "casnica" de femeia "muncitoare" (intelegeti ce vreau sa zic, dar alt cuvint nu-mi vine in cap), precum si sfera: trecem de la "birou" la "odihna si relax" bine meritate, dupa o zi de munca.


Lucrez de... 12 ani de acasa si n-am facut si nici nu o sa fac asta vreodata. Pai am o adevarata bucurie ca am patul la 3m de birou si ca nu trebuie sa fac nimic special pt. a ma apuca de munca. Sa ma imbrac special / machiez ar fi chiar comic (si inutil)



Tu nu te confrunzi cu pb Saskyei. Ea tocmai asta spunea, ca, de cind lucreaza "de acasa", parca simte ca nu mai are grija de ea (si cerea sfaturi, exact in directia asta). Asta e o solutie buna, alta e cea propusa de Eleni, haine comode, dar nu pijamale. Eu, de ex., ma machez f rar chiar si la serviciu, asa ca acasa,in afara de crema, nu mi-as pune altceva. Dar sa stau toata ziua in pijamale... brrr


Mergi la inceput