INSEMINARE 94 - Felicitari Betty200

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Nici eu nu stiu Maria, deocamdata astept sa treaca anul si sa ma sune dr in Ian. ca sa imi spuna ce s-a hotarat.
Astept sarbattorile si zapada ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

Dankutza si Maria, nu ne-am hotarat inca, as incerca si o luna natural, dar as face si din prima IA, ca nivci sotul nu sta perfect, deocamdata avem 6 saptamani pauza. trebuie sa negociez cu dr pauza, vineri cand imi scoate firele... va tin la curent
Maria, tu pt ce faci histeroscopia?

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Ella aveam un polip de 8 mm. La Dr la care am fost acum mi- a spus ca nu il mai am.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Va pup pe toate

Gaby abia astept sa citesc hotararea medicilor in cazul tau si mai important abia astept sa vi cu vestea cea mare.

Maria cu privire la tine am sperante ca nu vei ajunge la inseminarea din mai.

Dankutza Cezarica e totala ... cu biscuitii, parca acum scriai superba poveste presarata cu umor prin care ne anuntai de testul dungat.

Celelalte fete, cu care m-am intersecatat mai rar prin zona, va doresc mult, mult succes in toate demersurile inspre bebelusii vostri.

Eu miercuri fac 8 saptamani, joi am fost la eco si am auzit inimioara, 132 batai pe minut, medicul a zis ca-i foarte bine si deocamdata sarcina arata ca una la 20 ani, totu-i in regula. Astazi mi-am recoltat pentru analiza genetica pentru tromboilii, medicul a zis ca sarcina decurge bine dar daca am posibilitatea materiala si sunt dispusa n-are nimic impotriva daca fac si analizele astea ca sa stim sigur cum stam.
Acum ma tot informez in legatura cu amniocenteza, eram pregatita sa fac direct analiza asta fara alte teste avand in vedere varsta ... am oaresce emotii dar parca n-as vrea sa stau stresata toata sarcina nestiind clar daca bebe este sau nu sanatos.

Dankutza pe tine nu te-a batut gandul vreodata, probbail nu ca esti inca tanara. Cezara Bucur ce parere are despre aminiocenteza?

Va imbratisez cu drag pe toate si va citesc cu mult interes tot timpul.



7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety . Sarcina usoara in continuare. Copiii tai ce reactie au avut cand le-ai spus de bebe?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety ce ti-ai recoltat pt Trombofilie? La Genetic Center au pachete( mai avantajos)
. Eu la ei mi-am facut pachet extins B pt Trombofilie . Tu unde ai fost la recoltare?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Betty nu mi-a trecut prin cap sa fac amonicenteza. mi se pare destul de periculoasa. Prea tanara, nu sunt nici eu. AM 36 de ani. Cica, dupa 35 e cam obligatorie in alte tari mai civilizate. Parerea mea este sa-ti faci dublu test si numai daca ceva nu iese in ordine, adica iese bebe cu un risc mare pt vreun sindrom, de abia atunci sa te gandesti la amnio. Altfel, nu. Desi procentul de a suferi un avort spontan este mic, totusi exista. Uneori, o mica statistica, un mic procent, poate sa fie ffff mare pt anumite persoane. Pe mine nu m-a trimis nici unul dintre cei 2 gine si nici ecografista la amnio. Pai daca 3 zic, "nu", asa ramane.
Felicitari pt inimioara.

cu 30+ .... luna a 7-a si trimestrul III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Maria, la Blue Life am recoltat ca acolo la Genetic Center se fac analizele astea, am facut pachetul complet, eu colaborez cu ei si mi-au facut o reducere asa ca am ales sa-l fac cel complet, medicul mi-a indicat pachetul C, a zis ca-i suficient pentru sarcina.

Dankutza, eu parca nu m-as risca la varsta mea(41) sa nu fac amniocenteza, medicul mi-a indicat asta din start fara alte teste dar am zis ca parca dublu test l-as face macar sa stau mai linistita pana vine rez. la amnio, e drept ca exista un risc de pierdere dar acum ma tot informez, medicul de la clinica privata la care am fost a zis ca daca-i placenta in regula imi face acolo ca nu i frica, a zis ca de 5 ani de cand fac amniocenteze in clinica n-au avut nici un caz de pierdere a sarcinii, e drept ca la cazurile complicate nu se baga le trimit la Stamatian ca el face cu curaj orice, trece si prin placenta cu acul daca trebuie, e profesor univ. cu experieta asa ca se baga la toate cazurile. Inca nu-s convinsa 100% sa fac analiza amnio dar inclin inspre a o face, ma mai documentez pana la momentul ala oricum.

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Maria, am uitat sa-ti raspund la intrebarea cu ce-au zis copiii, lor inca nu le-am zis doar la tatic, a primit neasteptat de bine vestea, ma asteptam sa nu fie asa entuziasmat ca el nu a dorit special asta, a facut-o pentru mine, insa e oarte incantat acum si de fiecare data cand vb cu mine se adreseaza la plural. La copii o sa le spun abia dupace vad ca totul este in regula, inclusiv amniocenteza daca fac, n-are rost sa-i bulversez atat timp cat la varsta asta (plus varsta mea) se pot intampla o gramada de accidente cu sarcina.

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

buna fetele
eu azi am facut beta pt ca de sambata aveam o scurgere maronie....beta 1,2 deci nu a reusit inseminarea.......am intrebat pe doctor care e prima zi de cm si el mia zis ieri adika 2.12( am oprit utrogestanul ca sa curga cum trebuie) in ziua 10(adika martea viitoare) ma prezit la monitorizare pt IA nr 2. si tot atunci vreu sal intreb daca totusi imi fac eco la trompe sau merg cu inseminarea.
asa ca azi sunt " praf".

va pup pe toate si va doresc o seara frumoasa.

Mergi la inceput