INSEMINARE 94 - Felicitari Betty200

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Dancutza acum vreau sa ma bucur de sarbatori, deja am inceput sa fac cumparaturi pt Mos , poate imi aduce si mie II . Ma indop de Utrogeatan dim si seara , ( asa bine dorm de la el) , mai rau ca nu ma lasa sotul sa conduc ( cam la 1 ora dupa el ma ia somnul). Eu as face IA mai repede , dar nu vrea sotul

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MariaBcf

Velvet eu vreau doar cu anestezie generala, unde mai pui ca eu fac reactie paradoxala la sedative( in loc sa ma culce , eu stau treaza), imi trebuie doze mari ca sa iau somn. Dancutza Cezara e o scumpa.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Pentru ce faci Maria histeroscopia? la exploratorie nu trebuie generala

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Ela si eu am avut momente cand imi pierdeam speranta. Chiar si la ultima IA, am porint cu spernate 0. Dar Doamne-Doamne are el un plan pentru fiecare. Sunt convisa ca vei trai si tu si celalalte fete, aceste momente minunate.

Maria la viata mea am avut 2 operatii. Sincer, prefer genarala. Ma adoarme si habar nu am de capul meu. Fac aia ce vor cu mine. Doar la nastere prefer sa fiu treaza, sa il vad pe bebe in primele minute de viata, sa-l aud cum tipa suparat pe dr. Ceea ce e naspa ca auzi tot. Pe mine la cezariana, m-a apucat panica si nici nu se apucsera aia de mine. Asa ca au trebuit sa-mi stabilizeze tensiunea inainte sa ma taie.

cu 30+ .... luna a 7-a si trimestrul III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

buna fetelor,

vin din nou cu o intrebare.
vineri am facut IA dar ieri si azi am simtit cum imi pocane ovarele cu dureri cam nasoale asa ca m-am dus sa-mi iau teste de ovulatie.
spre surprinderea mea testul a iesit pozitiv.sunt in ceata totala,poate ma ajutati voi.

Danckuta ai ales un nume fff frumos pt ingerasul tau.


secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Ana nu ai cum sa fii la ovulatie . Ai facut injectia de declansare?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Ana, daca ai facut injectie de declansare, atat testele de ovulatie cat si cele de sarcina iti vor iesi pozitive pentru cateva zile.
Temp dupa IA, nu poate fi exact cuantificata, au fost luni cand am avut 36.6 dar si 36.3, important era daca iti luai luna de luna ca sa stii exact cat ei tu dupa ovulatie.
Desi e greu de aplicat, dar ... incearca sa iei lucrurile mai calm, chiar daca era ultima incercare. (am trecut si eu prin asta si stiu ce zic) Stresul nu este bun, nici pt IA, nici pt o eventuala sarcina.

Elena, tu ce mai zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

multumesc Maria,Gaby pt raspuns.
da am facut Ovitrelle inainte cu 24 de ore.din cauza asta ma gandeam si eu ca nu e normal sa fiu la ovulatie.


secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anairisanna

buna fetelor,

vin din nou cu o intrebare.
vineri am facut IA dar ieri si azi am simtit cum imi pocane ovarele cu dureri cam nasoale asa ca m-am dus sa-mi iau teste de ovulatie.
spre surprinderea mea testul a iesit pozitiv.sunt in ceata totala,poate ma ajutati voi.

Danckuta ai ales un nume fff frumos pt ingerasul tau.

secu

Ana, eu zic sa stai linistita, chiar si asa cu ovulatie dupa IA, important e ca gigeii sa astepte ovulul pe trompe, ei traiesc pana la 5 zile. Tin pumnii sa se intample marea intalnire

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Ella voi ce planuri aveti in continuare? Incerci natural sau treceti la inseminare ?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Gabyv tu mai ai de asteptat pana in mai? ( tu cu Dr , eu cu sotul)

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput