Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Helloo

Ai mei sunt la un film-desene la home cinema:)) iar eu am zis sa trag cu ochiul sa vad daca a sosit bb de lparpala!! Haideee bb!!!!!!!

Mada,roxy, lucas la fiecare raceala a facut bronsionlita, cu wheezingul de rigoare:) si de aici a aparut suspicinea de astm bronsic. Mai bine tratam acum decat sa faca cumva astm si sa nu mai putem face nimic..... Acum ii dau singulaire. Asta o sa iau si eu din primavara pt. alergia care o am in luna august.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Vai Delia dar cat de slaba vrei mami sa ajungi?? Eu mi am dat seama ca am exagerat foarte tare cand am ajuns la 53 de kg dupa ce am nascut a doua oara. Cand am ramas gravi avem 56 imediat dupa nastere , in aceasi zi 57 iar dupa cateva sapt ajunsesem la 53-54. Era multtt prea putin pt inaltimea mea de 1.68- 1.69 dar eram setata sa vad tot mai putin in fiecare zi :(
Acum zic ca un 56 este ideal! Doar ca m am cam porcit si merg mai departe :))
Asa ca mami asculta si ce mai spun cei din jurul tau, persoane care sunt sincere, sotul, mama, etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si cand va apare bb de lparpala..parca ma vad pe mine la sarcina cu Maria, hai ca nasc, hai ca nasc, ... si cand imi facusem program pt cand ma intorc de la spital.... m-au oprit....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Vai Delia dar cat de slaba vrei mami sa ajungi?? Eu mi am dat seama ca am exagerat foarte tare cand am ajuns la 53 de kg dupa ce am nascut a doua oara. Cand am ramas gravi avem 56 imediat dupa nastere , in aceasi zi 57 iar dupa cateva sapt ajunsesem la 53-54. Era multtt prea putin pt inaltimea mea de 1.68- 1.69 dar eram setata sa vad tot mai putin in fiecare zi :(
Acum zic ca un 56 este ideal! Doar ca m am cam porcit si merg mai departe :))
Asa ca mami asculta si ce mai spun cei din jurul tau, persoane care sunt sincere, sotul, mama, etc.



mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


deci eu la 58-59 la 176 sunt subnutrita....:) adevarul e ca-mi cad toti pantalonii de pe mine.... stii ce-mi zic toti... inclusiv Maria... mananca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Si mie imi spuneau la fel..dar le spuneam ca exagereza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

DELIA lasa mami ca suntem frumoase cu 1-2 kg in plus, pe mine nu ma deranjeaza cand ma iut in urma ce copil minunat am, merita fiecare kg pus in sarcina!

ROXY stau la sevici 7 ore. Anda din cate imi spun ai mei se comporta exemplar e foarte cuminte, cand vin eu acasa se dezmiarda si cauta joaca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

HAI BEBE DE IPARPALA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

bb de lparpala e dinamovist si o sa vina in timpul meciului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Off .... mai fetelor, ce v-a mai dat de lucru bb al meu.
Va multumesc mult pentru sustinere

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 40+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Cum dispar eu vreo 2 ore cum apar fetele la vad ca ati avut ceva spor

Lidia, zi-ne numele lu` bebe sa ii facem galerie ca la carte!!!

yasmi, sanatate lui Lucas singulair asta ce e , antibiotic sau ...??

delia, ce sa mai slabesti bre, tu nu te vezi in oglinda oleak ?

Roxy, asa e... platesti pentru calitate si stii tu vorba aia, sunt prea sarac sa imi permit ceva ieftin si prost

Stefy, da cu de te-ai gandit sa mai dai pe la noi ? hai la povesti si sa stii ca eu tot astept poze cu printesa sa cu ochii ca maslinele

Mary, hai ca ai mai dat si pe la noi, cam rarut... busy la munca ? sa nu ai acces/voie sa intri pe forum de la birou?

Laura, sa stii ca de ficare data cand spui prin ce treceti voi cu lipsuri si restul, ma trece cu fiori din salariul sotului nu va ajunge de chirie , cat dati? facturile cat va vin ? si restul de mancare ? el daca e ospatar nu face bacsisuri, ca ma gandesc ca in Sinaia un oras turistic non stop, si vara si iarna, ar trebui sa fie bine nu ? Tu sa te angajezi si sa dai fata la cresa/gradi ? nu s-ar putea ?

Mergi la inceput