Juniori de Iulie - August 2004 * (105)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!!
la multi ani Mihaelelor, Gabrielelor, Mihai si Gabrieli!! sa fiti sanatosi, fericiti, iubiti si plini de noroc!!
Andries, la naiba, acu am vazut telefonul tau, nu pot sa cred! eram in masina pe drumul de intoarcere cred..... si butonau copiii pe telefonul meu. iti scriu acu un mail
Lia, cum sunteti cu exsudatele?
Ioana, tare draguta domnisoara de onoare!!!
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

celor ce si serbeaza onomastica azi



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

La multi ani tuturor care sarbatoresc azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

La multi ani Mihaili si Gavrili

Eu sunt nacajita ca Eva se pare ca ramane fara ora sptamanala de romana pt ca colega ei nu mai vrea sa faca si profesoara trebuie sa aiba min 3 copii sa justifice salariul pt timpul respectiv. ar trebui sa o ducem la biblioteca unde se intalnesc mai multi copii si fac ora de romana dar nu ne incadram in program... ufff si ce happy am fost cand mi-a povestit de domnu goe si mam'mare
Andries bine ca ai scris de chestia cu spatiul la 8-9 ani ca mi-a spus si prietena mea stomatolog de la buc despre asta. din pacate astia aici au alta opinie, cred ca trebuie sa-mi suflec manecile sa ma apuc sa caut un dr care vrea sa se implice pt ca eva are un dinte fix in cerul gurii si in mod clar nu e loc de nimic
Pup, vacanta frumoasa in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani celor ce-si serbeaza onomastica astazi, sa fiti sanatosi cu mic si mare
corina, n-am prea inteles ce ai patit cu dintii....
andries, wow, m-ai pierdut cu explicatiile stomato`;))
v-am zis ca ilinca are de o saptamina aparat dentar?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani celor ce-si serbeaza azi ziua numelui!

Marina, sa-ti traiasca flacaul!
Lia, sa-ti traiasca voinicul si sa fiti sanatosi si voiosi!
La multi ani Gabriela si Gabriela! (leeloo si roberta )

Aparat dentar...hmmm, dentista Mariei nu a zis ca ar avea nevoie. Dar am sa intreb ca sa fiu sigura :))

Daria, e bine ca ii place sportul! Manusi de box?! Te-ai dus!

O zi frumoasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

si dupa ce am aflat cat costa manusile rosii de box am luat la intrebari antrenorul inalt de vreo 2 m ca cum crede el ca dau io 65 lei pe manusi(taman achitasem luna noiembrie , 60 lei si oricum batea vantul deja) cand fi mea e artista ; m-a privit dubios si m a intrebat daca fi`mea nu povesteste nimik de la antrenamente si am zis ca nush nimik si sa zica dice vreau io manusile alea si daca nu gaseste si pe roz
asa aflai ca fi`mea e artist martial



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Citat:
citat din mesajul lui corianai

La multi ani Mihaili si Gavrili

Eu sunt nacajita ca Eva se pare ca ramane fara ora sptamanala de romana pt ca colega ei nu mai vrea sa faca si profesoara trebuie sa aiba min 3 copii sa justifice salariul pt timpul respectiv. ar trebui sa o ducem la biblioteca unde se intalnesc mai multi copii si fac ora de romana dar nu ne incadram in program... ufff si ce happy am fost cand mi-a povestit de domnu goe si mam'mare
Andries bine ca ai scris de chestia cu spatiul la 8-9 ani ca mi-a spus si prietena mea stomatolog de la buc despre asta. din pacate astia aici au alta opinie, cred ca trebuie sa-mi suflec manecile sa ma apuc sa caut un dr care vrea sa se implice pt ca eva are un dinte fix in cerul gurii si in mod clar nu e loc de nimic
Pup, vacanta frumoasa in continuare


Pai acum trebuie sa faci ceva pentru acel dinte. Pe bune.
Eu aveam dintii ca la rechin, incisivii rasuciti si crescuti spre interior


Si La Multi Ani!! Sfintilor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Imi recomandati si mie o pensiune pentru Revelion? Cautam ceva cu toate mesele incluse, inclusiv cea de Revelion.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

si multumim de urari, eu si cu Danu asteptam tura 2 de musafiri :) Momentan el si buburuza si-au umflat baloane si alearga prin casa cu ele.
Despre ecsudate, le facem maine, pe cele rapide, obtinem in 6 ore rezultatele, facem kitul special pt streptococ betahemolitic de tip A pt ca ne-a sfatuit dr ca asta are mai mare acuratete...eu habar nu am, credeam ca e mai buna cultura de 3 zile, deci ecsudatul clasic.
La scoala ne-a anuntat ca se vaccineaza copiii antipolio dupa vacanta asta. Eu nu stiam ca si-n clasa a II-a se fac vaccinuri. Nu stiu daca sa-l fac acum sau sa-l aman pt la vara. Dr. ne-a sfatuit sa nu-l facem acum in plin sezon de viroze. Dr, de la scoala ne sfatuieste sa-l facem "ca n-are nimic". Eu ridic din umeri ca nu stiu catre care sa inclin. Noi avem istoric neplacut de la 4 ani...deci am motive sa ma simt ciudat cand aud de vaccinare. Pana la 4 ani i le-am facut pe toate si pe alea din schema clasica si pe cele optionale (respectiv Hiberix, Priorix, Varilix), dar acum ...am o strangere de inima aproape de panica....

mai am cateva zile sa ma decid

o seara placuta sa avem si sanatate

LMA Gabi si celor ce au in familie persoane dragi cu numele de Mihai, Mihaela, Gabriel, Gabriela

Mergi la inceput