Juniori de Iulie - August 2004 * (105)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Super tare compunerea lui Pat
Liaio zic sa faci ce spune Kim.....si mandra s-a jucat toata vara cu doi purtatori de streptotoc,da' vaz ca nu s-a molipsit nimic de ea...
Noi aseara am fost la nunta,mandra a fost domnisoara de onoare si a rezistat pana la ora 4,dar s-a distrat la maxim...am pus niste poze..
http://s1228.photobucket.com/albums/ee455/noigorodei/Facebook/domnisorica%20de%20onoare/?albumview=slideshow
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Ce nuntasi frumosi! Cred ca la Ieshi e ceva in apa, ca prea sunteti ochioase toate doamnele si domnisoarele .

Lio ciocarlio, nu m-am bagat in discutie pentru ca nu m-am lovit de problema asta niciodata si nici nu am citit despre scarlatina.
Deja stiti ca eu nu prea le-am fac analize fetelor (respectiv deloc) as aca nici macar nu stiu ce e ala ASLO...
Mariei i-am facut o data exudat, Ioanei niciodata.

Andrea, eu recunosc ca sunt cam sarita si le-am comandat copiilor din clasa Mariei care merg la concursul comper o culegere, asa ca au cate 5 teste la romana si 5 la mate pentru vacanta.
Asta pentru ca mi s-a parut mai bine sa le faca in vacanta cand au timp si sa nu se'ncalece peste temele din timpul scolii...
(ca de facut tot le dadea sa le faca)

In rest doamna nu le-a dat teme, au de scris si ilustrat o poveste (Fat Frumos cu GPS ), asa ca de dimineata am lasat-o la birou. Mai au de citit Dumbrava minunata si de facut temele normale. La Religie in schimb le-a dat de scris vreo pagina (in mod normal nu au tema la Religie, n-au nici macar manual!)

Copilul meu s-a inscris la Lumina Math , se pare ca e un concurs destul de greu si e imediat dupa vacanta. Pe de o parte m-ar trage atza sa-i dau cate un test in plus de facut la mate, pe de alta parte inseamna sa ii ocup tot timpul cu teste (ma rog, nu chiar tot dar oricum, destul...)

O saptamana minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Lia, sanatate multa, poate nu il luati!

Roxi, ce face buburuza cu otita?

Noi am fost toti 3 la analize sambata, Matei nu a schitat nici un gest macar, eu deja aveam palpitatii la gandul ca urla, dar l-am mituit cu un lego (ma rog, un fake, am descoperit eu niste jouri asemenatatoare care costa intre 10 si 50 RON, copilul e super incantat, asa ca toata lumea e fericita :) ).
Acum astept cu interes rezultatele...

Matei nu are teme pentru vacanta, nu stiu ce s-a intamplat, cred ca i-a forjat un pic cam tare si i-a mai lasat sa respire :)

La mine la serviciu se cam restrictioneaza accesul la net, sper sa ma lase sa vad pozele nuntasilor de la Iasi...

Cristal, esti draguta cu "ceva in apa" :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Sanatate la bolnaviori mici si mari.

Lia, Olivia are dreptate...scarlatina nu mai e bau-bau de alta data. Stiu ca nu se pune, dar sa-ti spun ca noi am avut acum un an, si nu am stat acasa nici o zi, si asta cu avizul medicului? Da am avut antibiotic, chiar doua ture de antibiotic de cate 10 zile, si atat, in rest mers la scoala normal.(noi am ajuns la doctor cand erupsese- si cica trecuse deja perioada de contaminare). Nici macar nu ne-a pus sa anuntam la scoala. De fapt eu habar nu am avut ca e sacarlatina, caci o numea Scarlet Fever. E drept ca mi-a dat o foaie in care se explica ce consecinte pot fi daca nu se trateaza bine, si atat.
Plec la scoala, mai multe amanunte daca vrei dupa ce ma intorc.
Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Ioana, sunteti foarte frumosi, iar Mariuca si-a luat rolul in serios!
Cununia a fost la biserica in Copou? Acolo am fost eu botezata :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

multumesc pentru raspunsuri, sper sa fie ok...

n-am ajuns azi la lab ca buburuza s-a trezit si-a baut apa la 7 de pe noptiera, pana sa vad eu, asa ca ...numai cu Danu la ecsudat nu m-am dus ca sa mai fac un drum si maine cu ea.

in iulie de ziua lui a avut un puroi in gat cat casa Danu si i-am dat augmentin ca asa ne-a dat si pediatrul si orl-istul, au spus ca nu mai are rost sa asteptam ecsudatul fiindca orice ar avea, augmentinul e bun. Si a fost bun. Asa ca nu stiu daca o fi avut atunci streptococ sau nu.

Daria, spor la briose, asa-i ca-s bune?

sanatate s-avem cu totii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Bre da ce liniste pe aici... se vede treaba ca aveti activitati de vacanta
La noi din pacate a trecut mult prea repede vacanta, cele doo zile libere ale mele nici nu s-au simtit, acum suntem din nou in priza
Vacanta frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutare si de la noi
Nimic nu se compara cu diminetile fara stres :D Ce bine eee !
Giulia are ca teme de lucrat din cele 2 culegeri si ceva de citit, deci no-stress si la acest capitol.
Si spre marea mea mirare, a ales sa faca antrenamentele de karate inlocuind pt 2 saptamani orele de pictura ca are nush ce examen. Asa ca si cei mai putin sportivi pot fi seriosi :D
Chiar ma uitam la ea azi dimineata ca are alura sportiva, se vede inotul intens si miscarea saptamanala, are don`soara umeri si fibra in bicepsi :-)




Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

sa mergeti la film!!! am fost la Ralph-stica-tot....este super!!! Are tot ce-i trebuie unui film!!!!
vazut domsoara' de onoare...ff serioasa:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Daria, tu ai o fata foarte serioasa si competitiva!

Kim, chiar ma gandeam sa il duc pe Matei la film in weekend, mai ales ca am liber joi si vineri...

Mergi la inceput