Juniori de Iulie - August 2004 * (105)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza.
Si la noi e zi cu agitatie, ziua 2 de inot si io am hotarat sa nu mi frang gatul pe aici sa merg, asa ca vor fi copii si cateva mamici si profu` de sport :D Le am rugat sa o usuce cat de cat si gata, speram sa treaca cu bine si sa nu piarda nimik :-)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

La multi ani de Sf.Matei! Sa imi traiasca si mie mucosul, care de fiecare data se imbolnaveste...de ziua lui, de ziua mea, de Craciun etc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani Matei!
Roberta, sa-ti traiasca voinicul! Sanatate maxima!
La multi ani Matei!
Andrea, sa-ti traiasca juniorul!

Daria, ce-mi place de voi cu sportul! As vrea si eu inot dar la noi la tzara iarna...numai in cada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Liliana, un bravo mare Adelei si sunt sigura ca totul va fi bine. Ea este un copil super si va invata bine oriunde va fi.

Leeloo, spor la cumparaturi, noi am fost la 007 si e chiar simpatic, eu am o problema cu adormitul la filme, acasa indiferent ce film este adorm, din pacate am reusit aceeasi performanta si la cinema, la "Hotel Transilvania", dar 007 m-a tinut in priza. Vrem sa ajungem si la Saga Amurg, dar lasam sa treaca "primul val". Spor la cumparaturi si sa ne spui si noua ce gasesti!

Cristalina, si ce ati facut cu semintele? Le-ati plantat? Noi nu prea reusim, din pacate, sa mai facem diverse proiecte cu copii, trebuie neaparat sa ne mobilizam. Spor la servici, sa va mearga toate struna!

Daria, super la voi cu inotul! Vreau si eu!!!! Nu stiu cum e la voi, dar la noi uscatul parului este un chin.

Kim, si la noi merg mult mai bine recompensele decat pedepsele. De ex. Stefi vrea la piscina, i-am promis ca o duc duminica dimineata daca termina toate temele pana atunci. Dar, trebuie sa recunosc, Stefi este si alt tip de copil, se mobilizeaza fara probleme atunci cand vrea.

Roxi, cum era Patrick dimineata? Avea emotii pentru vaccin? Stefi m-a zapacit toata saptamana cu vaccinul si a trebuit sa-i explic de nenumarate ori ca da, o doare, dar este suportabil si trece repede, ca este ca o intepatura de tantar, bla, bla ...

Legat de jocuri, si noi jucam si Monopoly si remy si Nu te supara frate si carti, dar trebuie sa stam si noi cu ei. In plus la Xbox sau Wii am vazut ca fac si miscare, nu stau cu fundul pe scaun. Sa vedem daca reusim sa prindem vreo oferta vinerea viitoare.

Noi week-end-ul acesta avem petrecere, il sarbatorim pe nepotelul meu, vin si parintii mei, o sa fie super! Probabil vom merge si la Nemo (a iesit 3D), este unul din filmele lor preferate. Euclid-ul il sarim, dna nu a stiu ca se fac inscrieri si am ratat, Stefi a venit ieri incantata ca dna a inscris-o la alte 2 concursuri, unul de matematica si unul de cunostiinte generale ca sa nu fie suparata ca nu merge la Euclid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Ce-am uitat! Desi toata saptamana ne-am tot uitat in calendar sa vedem cand ducem bomboane la gradi! Dar cum Matei este acasa ca are febra si se plange de dureri de cap de 2 zile am uitat ca azi de Sf. Matei!

La multi ani Matei! Esti un copil minunat si sa ai parte de o viata super si mult noroc!

Multumesc de urari, sa vi se intorca inzecit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

tuturor Mateilor si multa, multa sanatate

Uscatul e bine acasa, acolo va fi cum se niemreste, are caciula + gluga si pe microbus si n clasa e cald :-)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

La multi ani celor doi Matei si din partea noastra
Felicitari Adelei si celorlalti copii pt rezultatele frumoase
Noi stam tare prost cu mobilizarea pt lectii, pt pian, pt citit... chiar vorbeam zilele trecute cu mama unei prietene a Evei si critica si ea sistemul suedez care nu ii solicita deloc, astfel incat chiar si cei care ar putea sa invete nu sunt motivati sa o faca. Mai nou am observat ca Eva da in ADHD o pun la birou cu o foaie cu exercitii in fata, face unu-doua, se scoala ba face roata ba se lipeste de ipad, ba nu stiu ce mai face, o pun la loc, o luam de la capat, 2 min si gata... incep sa tanjesc dupa lectiile din Ro care ii obliga sa munceasca doua ore pe zi, cand povestesc asa ceva aici pare sf as vrea si eu sa vad ca sta si lucreaza macar 20 de minute si as fi extrem de fericita!
Pt cadourile de craciun nu am nici un fel de inspiratie... fetele nu zic nimic, se pare ca si-au insusit ideea mea ca din cauza tonelor de cumparaturi s-a dus spiritul craciunului asa ca se pare ca vom avea cadouri modeste anul asta O sa fim la munte cu verii lor asa ca vor avea altele de facut decat sa desfaca maldare de cadouri cum au facut in alti ani citesc ce cadouri cumparati voi, poate imi vine si mie vreo idee pana la urma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Pai am pus seminte in pliculete mici transparente (16 pliculete) etichetate frumos, lipite pe o coala de hartie A4, apoi lipite pe un platic mai tare ca sa stea bine. Arata frumos.
In weekend am avut alta tema, am facut sticluta cu cereale. Am pus cate un rand din fiecare intr-o sticla (de sticla ) as aca arata frumos. Am sa le fac poze...:)

Acum vreo luna am avut pictura pe malai...
Atunci a trebuit sa picteze amandoua, ca altfel era jale...

Norocul meu e ca avem un balcon inchis foarte mare, cat o camera. Avem parchet, covor, e cald, asa ca acolo ne desfasuram activitatile astea. Daca se umple covorul de orez sau malai nu e problema. Nu patrulam asa mult pe acolo incat sa-l ducem prin toata casa si daca nu am timp sa curat imediat nu se supara nimeni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Corina, glumesti nu ?
Care copil crezi tu ca asta 2 ore asa ca n armata la temeee ?
No uei, desi a mea sta si 4-5 ore la bibilit bibileli, dar NU la teme



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
La multi,multi cu multa sanatate tuturor Mateilor mici si mari!....
Si Maria are teme optionale,ea incepe sa-si faca temele tocmai cu ele ca stie ca sunt diferite de ceea ce fac la clasa...
Ehehe Cristalina si noi stam cam la fel la abilitati si cunoasterea mediului...sticla su seminte si cereale au facut-o inainte de vacanta si pe la noi se cheama sporul casei....numa' ca pe a mandrei a pus-o la expozitie...pe geam la bucatarie am ghivece cu salata,porumb si fasole...meii mi-a iesit un porumb asa frumos ptiu,ptiu,ptiu....mandra a fost necajita ca atunci cand l-a dus la scoala doamna a scos un fir ca sa le arate care-i tulpina si radacina
hai pupicei revin

Mergi la inceput