Juniori de Iulie - August 2004 * (105)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

M-a intrebat si un coleg astazi daca m-am gandit la personajul cu pricina, eu habar nu aveam de numele de cod :) :) :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nu mai stiu ce dracu vroiam sa scriu, stau cu pagina deschisa de vreo 10 minute si nu imi aduc aminte neam
deci... sa zic sa aveti o zi buna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza si de la mine, se vede ca s libera, nu apuc sa vin pa la voi.
Rob, crede ma ca se poate si mai rau, asa ca bine ca sunt pastile si fii zen, nu te mai stresa
Rox, super faine steti cretuline asa Si mi place atitudinea Evei, sa fii si tu creatza :-)

Noi am mers azi la inot, mi au crescut ficatii, nu mi se intampla des, din pacate sunt eu o sclifosita.
Apoi am mers si am cumparat o groaza de porcarii: panza pt pictat, ceramici mici de pictat, margele si chestii de bibilit de va avea Giulik de lucru pana la Pasti :D Sperrr.
Origami a sosit dar nu l am desfacut, inca. Maine la birou unde ma pot desfasura in voie. La fel si goblenul :-)))



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Daria, deci maine aflam daca setul contine instructiuni, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Gata, dus cupilu` la antrenament.
Deci scrie asa: origami paper animals: 18 coli origami diverse modele + instructiuni pt 4 modele de animale 15 x 15 cm ; celalalt contine 18 foi de hartie pretiparita cu diverse modele
Asa ca sper sa si intelegem ceva




Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Voi cu concursurile eu cu istoriile despre mareata scoala franceza din Luanda
Astazi am invatat un concept nou, degeaba am trait 40 de ani, "teme optionale". Maria nu are teme de vre-o saptamana si o tot pisam da chiar nu ai nimic, o pagina de citit, o inmultire de facut, la care ea senina ca are doar temele optionale dar ca oricum pe alea nu le face nimeni. Asa ca am descoperit ca a avut teme toata saptamana dar erau optionale si in mod ultra evident a optat sa nu le faca.
Maine sunt iar calare pe invatatoare, mai ca ii rog sa bage un concurs ceva


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Neata si de la mine. Multumesc de sfaturi. Intrebarea era de fapt retorica, adica nu v-am pus-o voua, dar se pare ca am avut succes. Momentan am renuntat la ai cumpara ceva...caci adela copil bun a spus ca si-l cumpara ea la sfarsit de an, din banii stransi.
Mei ce m-a distrat Adela ieri. A fost la dentist cu tati, si din cauza unei extractii, doctora, o prietena de familie, ia spus sa tina ceva la dintisor...pana ajunge acasa, adica vreo jumate de ora sa nu vorbeasca. mam ce chin pe copil, ei care ii turuie gura non stop. gata acum stiu care e pedeapsa cand greseste ceva....sa stea tacuta o juma de ora.
Si iar ma laud cu copilul meu...am fost ieri la scoala si am luat report cardul. Am venit mandra tare de ea si tare suparata pe mine...ca nu pot sa-i ofer mai mult. E cu mult deasupra clasei ei, si a clasei a treia in general. Au avut test la inceput de an, si rezultatele ei sunt de avansati "honor" clasa a 5-a la matematica, si avansati clasa a patra la reading.
Profesoara ia spus ca ea trebuie sa uite ca e in clasa a treia...ea trebuie sa se proavoace pe ea insati...asa ca ne-a pus standard si mai mare pentru testul din iarna.
Noroc ca scoala e full de tehnologie (nu sunt toate asa, dar asta e top in tehnologie) si au o multime de softuri...asa ca noi lucram acum de la clasa a 4-a in sus.
Scuze dar sunt tare mandra de ea...si tare suparata pe mine. As fi vrut sa o pun intr-un scoala particulara, dar nu-mi permit.

Robi sanatae multa.
Bafta la concursuri celor care participa.
A, am uitat sa va spun ceva frumos...azi tema Adelutzei a fost sa raspunda la 2 scrisori scrise de copiii unei scoli din Arizona. Asa ii invata sa corespondeze si in mod traditional nu numai virtual.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
Liliana, felicitari Adelei! si Patrick a facut la romana compunerea de note scurte. i-a pus sa scrie biletele, pentru colegi. acu ne lasa biletele prin toata casa
Daria moama ce de lucru pentru Giulia! deci zici ca e super la inot, da?
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Felicitari Adelei pt performante
Rox da, au decis ca au cel mai fain semestru din an, desi aseara Giulik la 8 era in pat coma, a luat si gradul la karatele ei, asa ca ce e mult, e mult. Ne vom reorganiza cumva sa nu adormim pe drumuri :-)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Voi cu concursurile eu cu istoriile despre mareata scoala franceza din Luanda
Astazi am invatat un concept nou, degeaba am trait 40 de ani, "teme optionale". Maria nu are teme de vre-o saptamana si o tot pisam da chiar nu ai nimic, o pagina de citit, o inmultire de facut, la care ea senina ca are doar temele optionale dar ca oricum pe alea nu le face nimeni. Asa ca am descoperit ca a avut teme toata saptamana dar erau optionale si in mod ultra evident a optat sa nu le faca.
Maine sunt iar calare pe invatatoare, mai ca ii rog sa bage un concurs ceva

Marina si noi avem teme obligatorii (trei lulele) si "tema harnicutilor" evident optionala si mai tot timpul nefacuta de fi-miu.


Marina


Mergi la inceput