MONTIGNAC (179)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Multumesc dragelor ca sunteti aproape de mine Cam intr-o saptamana primesc rezultatul de la histopatologic. Daca e bine, e bine. Dana nu, banuiesc ca urmeaza alta conizatie. Desi chiar nu mai vreau la cat m-a costat asta, la un spital privat of course

Gena, felicitari pt scadere

Miha, si eu vreau sa fiu cat mai sanatoasa in continuare dar uite ca viata ne rezerva surprize. Deci nu evitati sa faceti testul BPN ca e mai simpla profilaxia decat tratamentul.

Taitei de fasole mung gasiti in Cora, la standul de produse asiatice.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

CEAI cu ingwer = ginger ... nu stiam ce-mi spui , noroc in google ... imi place mult si folosesc la ceaiuri dar momentan nu am in casa .... o sa vad cum fac sa-mi cumpar multumesc de pont

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Buna dimineata!

A propos de kefir, are cineva, sau stiti pe cineva care are alge de kefir? Vreau sa fac si eu acasa.

andanii, intr-adevar, ghimbirul, sau ceaiul de ghimbir, e f bun la raceala. mie imi place si gustul f mult. Sanatate multa a
Cat despre taiteii de mazare, altcineva a zis de ei, nu eu...

Aseara am fost o fraiera, am mancat o merdenea si doua clatite

Azi sunt iar pe baricade (macar de m-ar tine pana seara):
MD : urda cu zmeura si afine (de la congelator)
G: cioco 85%
P: o sa-mi iau de undeva niste legume la gratar si ceva carnita tot la gratar (Edit: mi-am luat pulpita de pui dezosata la gratar si doua salate mici: una de sfecla rosie si una asortata)
G: inca un pic de cioco 85%
C: fructeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, doamne ajutaaaaaa

va si
O zi faina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ninha, am eu dar nu stiu cum sa iti trimit. Ar trebui prin curier intr-o sticluta cu lapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ninha incerc sa-ti fac rost de ciuperca pentru kefir ... eu am lasat-o sa moara din pacate dar am prietene care inca au
au fost bune merdenelele ?>?? miamiii sa-ti fie de bine ... iti permiti rasfat d'asta din cand in cand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Wow! chiar aveti?!!! Super!!!

Va trimit PM cu adresa mea si daca puteti, pleeeeeeease, trimiteti-mi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Fetelor, eu am impartit alge de kefir cam pe la toata lumea. Din pacate pe-aici nu prea le place, cica are gust de drojdie. Eu il ador. Sper ca daca imi mor algele sa gasesc la cei carora le-am impartit

Am mai invatat ceva: ingwerul este ghimbir? eu credeam ca ghimbirul este o alta planta
Sa nu radeti, anumite cuvinte le-am invatat direct in germana (acum 15 ani nu auzisem eu de-asa ceva, nu era asa ceva in Piatra Neamt, orasul unde-am locuit).
O zi buna va urez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani eu am fost multa de cand m-am nascut...am avut 4.5kg

deci eu is cu rusii pe cap..nu va spun ce tampenii mananc..nici nu merita sa mai scriu cate ceva zilele astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

seara buna!

puisorule, te imbratisez din suflet si sunt alaturi de tine! tin pumnii sa iasa rezultatul bun, nici nu imi imaginez ca va fi altfel!

andanii, la cora, la produse internationale, chinezesti, au taitei de mazare si fasole. e un pachetel mic, taiteii sunt albi, transparenti si subtiri. nu au cine stie ce gust, dar cand mori de pofta de niste paste cu orice in ele, merg de minune.

drojdia este ok dpdv monti? ca am descoperit fulgii de drojdie inactiva, un deliciu! i-am folosit pentru ingrosarea sosului sau presarati peste salata sau...cu lingura direct din punga. si dupa ce am balotat asa, o punga....m-am trezit si eu sa intreb daca sunt sau nu monti

edit: cautand pe net despre drojdie, am gasit un capitol mai vechi in care scriati voi despre acesti fulgi, ca sunt ok pt dieta si ca sunt deliciosi . Ma duc sa mai balotez cateva linguri

eu nu raportez nimic ca saptamana asta am fost cu cm-ul pe cap, ieri am avut ditai colica biliara, cu migrene si dureri de tot felul, cantarul meu a luat-o vertiginos in sus, chiar daca ieri nu am baut decat apa si nu am mancat nimic, dar stiu ca "e de la ei", asa ca astept sa treaca perioada asta, ca sa ma pot cantari.

Trebuie sa ma pregatesc cu meniul pe urmatoarea perioada, urmeaza 2 targuri si iar imi bat capul cu ce voi manca eu acolo, ufff...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

sper ca nu m-ati uitat!!! Nu am cum sa intru foarte des( la servici am internetul restrictionat, acasa cu copii nu prea mai pot) dar asta nu inseamna ca am abandonat stilul de viata adoptat.

Interesante informatiile despre apa, o sa tin cont de sfaturi.
Eu trebuie urgent sa incep sa fac miscare( am slabit mult la picioare/coapse dar nu dau burtica- sincer cred ca doar abdomenele ma mai ajuta...

Puisor, Somleac, Andanii imi sugerati o reteta de salata cu ton?? am pofta si nu stiu cu ce as putea combina....

Va pupicesc pe toate si va doresc " la cat mai putine kg!!!"

Mergi la inceput