MONTIGNAC (179)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

deci...facut si si chiftelel..cred ca de acum o sa fac numai la cuptor...cert e ca daca nu is facute mici nu cred ca se coc prea bine...dar ale mele le-am facut mititele..si le-am dat pe unele si prin pesmet (din asta cu pesmet nu am mai gustat ca eram deja full)

am mancat la prinz paine integrala cu guacamola si chiftele..desi o sa ramana pentru cina sa manac salata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul
Kallista, tu nu esti vegetariana? Sau ma inseala memoria? Oricum sarmalele de la mama sunt cele mai bune si sunt scuzabile


Nu, nu te inseala memoria deloc. Dar si sarmalele tot vegetariene sunt... stie ea mama . Si da, au fost tare bune, chiar daca erau fara carne... sau poate tocmai de aia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

kalista acu vad ca tu nu esti in tabelas...mi-ai dat datele si am uitat sa te pun? sau nu ai vrut sa fii in lista?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Buna dimineata, fetelor
Am avut un weekend plin de pacate, din pacate. Sambata a mai fost cum a mai fost, dar duminica am mancat o singura data monti , in rest prajituri, creme samd.
Asta e, am avut nevoie de-o zi de asta de incarcare.
Am vazut ca Monti a facut un app pentru iPhone in care poti controla GI-ul si sa vezi anumite combinatii. Am vrut sa-l descarc si-am vazut ca e 4 euro si mi-a trecut .
Clar ca stilul monti functioneaza 100%, insa mi se pare ca prea fac bani din orice, ca e prea scump ceea ce vand. E totul 100% marketing si nu prea mai are mult din ce a inceput bietul Michel Monti...

Contrar obiceilui am sa scriu meniul de azi, ca n-are sens sa spun cat de greu am pacatuit in weekend

MD: 2 feliute de paine conform
P: spaghetti monti cu sos de rosii (am la mine)
C: cred ca o salata

Va pup si va urez un inceput de saptamana fabulos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Lorelei, ai dreptate cu preturile ca sunt mari. De aceea nici nu cumparam produse monti oficiale :(

Meniu azi:
MD: wassa, conopida cu maioneza, ardei
G: o feliuta de pizza
P: supa crema de naut
C: nimic

Sa imi tineti pumnii ca maine ma internez pt conizatie asa ca o sa mor de foame pana maine seara

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ani, iti tin pumnii maine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Puisorule, Doamne ajuta, iti tin pumnii din toata inima. Sper sa fie totul bine

Fetelor, cantarul a fost cumplit de rau cu mine, dar cred ca e pedeapsa dupa ziua de duminica

In rest, va pup pe toate si va astept sa mai scrieti ce-ati mai facut, mancat/auzit, samd.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va puppp

Puisorule sunt cu gandul la tine, cum a fost .??? da-ne un semnal cand poti te puppp

EU sunt varza , racita cobza si cu perioada delicata pe cap ... m-am mai linistit, de la perioada am avut poftele alea nebune, azi sunt mai calma , parca doamne ajuta ca deja imi vena sa mananc si lemne

meniul de ieri :)
md. branza cu ton si ardei iute
g. grau fiert cu putina fructoza si o lingurita de faina migdale .... voia sa fie un gen de coliva , mi-a fost pofta ... nu prea e monti
pr. carne de pui coapta si iaurt si ardei
g. un mar
ci. salata de ceapa rosie, branza telemea , rosie , ardei
ceaiuri multe si la un moment dat (pe la 7.30 , cina o mancasem la 5.30 )doua feliute de paine integrala d'aia uscata .... deci ieri a fost nasol de tot cu foamea, ma durea stomacul efectiv ... iau antibiotice si cine stie

azi pana acuma am fost super cuminte .... si sigur voi fi si de acuma-ncolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna
Sunt f ocupata in timpul asta
Luni nu prea am avut chef si nici timp sa mananc asa ca nu am facut decat cina. Toata ziua am mancat o banana, 2 mere si 2 clementine. Seara am mancat niste chiftelute conforme cu un pic de mujdei de usturoi.
Meniul de azi:
Md: o paine de albus cu dulceata, o cafea, un iaurt
p: un babybel (care este o branza rotunda, cat podul palmii, ca un fel de branza topita, dar mai densa si parca mai slaba), o rosie, un pic de feta
c: o bucata f mica de pizza vegetariana cam 50gr, un mar

si mai intru cand pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

brandusik, nu sunt in tabelas pentru ca nu ti-am dat dat datele. Dar n-ar fi rau sa ma treci si pe mine, poate asa vazandu-ma mereu acolo cu bune si rele s-o mai mobiliza nitel si vointa mea. Asadar: inaltime 1,68, greutate actuala 85 ( imi vine sa ma bag sub pat de rusine, da' nu incap), greutate ideala 55 (aia de-o aveam acum 9 ani, ca de atunci ma tot lupt si inca n-am terminat razboiul). Muuult de dat jos, acum macar la 70 sa ma vad ca sa pot rasufla mai usurata.

Meniul de azi: caju si fructe (kiwi, mere, portocale). Si in seara asta o bucata cam mare de ciocolata 75%. Cam mare.
Maine orez cu legume, ca mi s-a facut dor de prietenul meu orezul. Si mere, iar, ca am primit mere gustoase de acasa .

Mergi la inceput