permanent sau alte metode pt. volum par

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Mianna, cred ca iti inchipui ca nu sunt chiar o jegoasa.
Daca ar fi parul murdar l-as spala, vara spre exemplu cand e f cald si transpir, si merg si la strand, ma spal mai des, o data la 4-5 zile, ca se vede pe par ca nu e curat.
In rest insa nu am nevoie mai des pt ca parul arata foarte bine.
Sunt persoane care trebuie sa se spele zilnic pe par si pers. care se pot spala si o data pe saptamana, ca tot arata bine parul.
Bine, nu mai spun ca nu e sanatos sa speli parul des.




nu-mi inchipui nimic, dar repet, una e sa arate bine parul si alta sa spui ca-i curat dupa 5 zile. as fi vrut sa citezi postul meu anterior si sa iei argument cu argument si sa le desfiintezi (ceva gen "praful nu se depune pe parul meu ca ma rastesc la el si se sperie, aburii de la mancare nu se apropie de mine ca fac o incantatie inainte de a intra in bucatarie etc sau ma rog, cu argumente mai apropiate de realitate, daca ai, ca sa inteleg si eu cum de te ocoleste praful sau poate, dimpotriva, chiar te curata cu mult elan )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

so, ladies, probabil ca merita incercat, macar o data in viata, samponul pentru necuvantatoare



am retinut povestea inca de cand ai postat-o prima data chit ca am si pisici, si sampon de pisici, inca n-am incercat-o, dar m-ati starnit cu posturile astea asa ca, daca nu uit, in week-end-ul asta o testez (sper ca mai e destul sampon in sticla, nu mai stiu, ca pe ele nu le-am mai spalat din februarie).

intrebare: ai folosit si balsam? ca io am si din ala (tot de pisici, of cors )

edit: sau poate mai astept, ca raspunsul nu va fi tocmai obiectiv - laudele s-ar putea datora noii tunsori (schimbare dramatica acu' doo zile - daca eram fata desteapta incercam inainte samponul si poate-mi trecea chefu' sa ma tund )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Mianna,eu imi tin hainele agatate in cuier si nu sunt jegoase, nu sunt prafuite.
Argumentul suprem ar fi ca parul nu este mobila.
Acum, eu inteleg ca tu trebuie s ate speli mai des, da' incearca sa intelegi ca nu toate pers au parul la fel si ca noi astea care suntem mai norocoase (din pctull meu de vedere) nu suntem jegoase si nespalate, iar parul nostru arata normal.Asa cum arata si al tau atunci cand trebuie sa te speli din nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Xio, nu cred ca ai vreo idee cat de des ma spal (sa zicem ca asta se poate deduce din context, dar nu cu cifra exacta, ci cel mult la modul "< decat x") sau cat de des trebuie sa ma spal (asta o poti vedea intr-un glob de cristal, nu m-ar surprinde sa zici ca ai )

Citat:
citat din mesajul lui mianna

o fi aratand acceptabil, dar, nu te supara, curat tot nu-l poti numi.





Citat:
citat din mesajul lui XIO

Mianna, nu este murdar parul, asta ar insemna sa nu mai arate bine si sa se vada ca e...nespalat.



Citat:
citat din mesajul lui XIO
In rest insa nu am nevoie mai des pt ca parul arata foarte bine.


Citat:
citat din mesajul lui XIO
parul nostru arata normal


oook, brusc "curat" a devenit sinonim cu "arata bine", timp de 6 zile e perfect curat, si in a saptea zi, aia de odihna, isi ia divinitatea ochii de pe el si brusc il napadesc toate stihiile naturii si se mudareste-n 24 de ore. da' pana atunci a fost curat. la fel de curat in ziua 5 ca in ziua 1

sper ca e bine asa





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Corina - m-am uitat aseara la samponul pt. matze. din pacate contine numai prostii, inclusiv vreo 3-4 parabeni, parfum si alte minuni cu denumiri ciudate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

mianna - aici e vorba de cum arata parul. spre exemplu parul sotului meu arata f. bine si daca nu se spala 10 zile pe cap (iarna, nu vara). bineinteles ca nu inseamna ca e curat, insa nu asta conteaza. as vrea eu sa arate asa parul meu dupa 6 zile, nu 10. insa cu cat il spalam mai des, cu atat o sa fie nevoie sa fie spalat si mai des, pentru ca sampoanele astea "comerciale" produc un fel de dependenta pt. par.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Corina - m-am uitat aseara la samponul pt. matze. din pacate contine numai prostii, inclusiv vreo 3-4 parabeni, parfum si alte minuni cu denumiri ciudate...


faza cu samponul pisicii s-a petrecut acum vreo 7 ani. samponul fusese cumparat din metro (cred), avea o eticheta mov, nu avea miros si culoare, era ca un gel transparent, mai stiu doar ca era fabricat in ungaria. habar nu am ce compozitie avea...
la pet-shop am vazut n-spe feluri de sampoane pentru catei si pisici, imposibil sa nu existe si unele cu mai putini compusi daunatori.
dar la compozitia samponului tau obisnuit te-ai uitat, sa faci o comparatie ? sau folosesti produse cu cat mai multe ingrediente naturale ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

din cate ma pricep eu, par mai ok ingredientele de pe samponul meu decat pe cel pt. matz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

OK, asta face parte din categoria Jack-ass testam sampon si balsam de matze si apoi postam rezultatele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

OK, asta face parte din categoria Jack-ass testam sampon si balsam de matze si apoi postam rezultatele.


Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)


te roade invidia ca tu nu ai pisica. spune drept !




Mergi la inceput