permanent sau alte metode pt. volum par

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

permanentul inseamna totusi... permanent. adica daca nu-mi place, salut, nu cred ca mai pot face ceva, decat sa ma tund periuta

problema e ca nu se poate obtine volum decat bagand produse in par, ceea ce duce la ingrasarea mai rapida, deci e un cerc vicios.

laurenta - m-am tuns recent, de vreo 5 zile. i-am zis coafezei sa ma tunda in asa fel incat sa para mai voluminos parul. si mi-a facut niste scari in partea de jos.

parul meu arata cam asa in zilele de dupa spalare, insa as vrea sa arate www.specialbody.net/wp-content/uploads/2011/08/tunsori-par-ondulat-tunsori-femei-225x300.jpg" target="_blank">asa daca se poate 6-7 zile.

stiu ca am pretentii mari si prea putine femei pot sa isi mentina un aspect impecabil al parului fara prea mult efort timp de o saptamana. de asta ma gandeam la un permanent cu bucle mari. sa nu mai am grija lui. ma mai gandesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

suna bine spuma aia http://www.avantaje.ro/Frumusete-moda/Noutati-cosmetice-Shopping/Taft-Volume-Powder-1702415
poate o sa incerc cu ea mai intai sa vedem daca e buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ


Buclele permanent facute bine arata divin. Permanentul nu mai inseamna ´´sarmalutele´´ de nasa mare ca pe vremea cand eram noi copii.

Daca nu vrei sa risti, mergi pe mana Andei.

Androix, ai incercat produsele Lush? Eu am avut suprize placute!

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


Lady,tot vreau si eu de ceva vreme sa comand produse de la Lush.Care sampon te-a surprins placut?
Am vazut o multime de tipe care scriu foarte bine despre toate sampoane,toate sunt dezamagite doar de pret dar asta nu conteaza daca calitatea e buna...
Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

apropos de sampoane, mi-am amintit ceva amuzant : singura data cand parul meu chiar a atras atentia celorlalti, de ma intrebau ce mi-am facut de e atat de lucios, matasos si plin de volum, a fost cand, ramanand fara sampon in baie, am apelat la samponul cu care spalam pisica. da, nu radeti, era un sampon special, fara coloranti/parfum, si m-am gandit ca n-are cum sa-mi dauneze, atata timp cat blana si pielea fina a pisicii mele nu au avut de suferit. totusi, tin sa precizez faptul ca eu nu am parul lung, sunt adepta tunsorilor scurte si practice, usor de ingrijit, nu ma coafez, nu-mi pun bigudiuri, nu folosesc peria sau uscatorul de par, am noroc de un par des, cu firul gros, nu-i nici drept dar nici ondulat, e ascultator, iar de spalat il spal la 3-4 zile.
o faza similara am vazut intr-un film, o tipa se spala pe cap cu sampon pentru caini, spunea ca e cel mai buna sampon pentru parul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Eu doar zambesc citind mesajul de mai sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

primul lucru pe care-l fac cand ajung acasa, sa ma uit pe lista de ingrediente a samponului pentru motan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:


mai, eu am experimentat fara voia mea, ca sa zic asa. apucasem sa intru in cada si sa-mi ud parul, iar cand am pus mana pe tubul meu de sampon, era gol, nu-i asa, ca-n legile lui murphy.
eram doar eu si pisica acasa, deci nu avea cine sa-mi aduca alt sampon, si mi-era lene sa ma sterg, sa ies din cada pentru a-mi lua samponul cel nou din debara. asa ca n-am avut incotro, am folosit samponul pisicii. dar pe bune ca mi s-a parut foarte ok. ce-i drept, a doua oara n-am mai incercat sa-l folosesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Alina, am folosit samponul´´ i love juicy´´ si balsamul ´´veganese´´.
Samponul este un cocktail de fructe, ideal pentru parul cu tendinte de ingrasare. il curata atat de bine incat scartaie cand te clatesti

Balsamul contine si el o cantitate mare de suc de lamaie, da stralucire parului si contribuie la prevenirea ingrasarii rapide.

nu stiam cat sunt de bune aceste produse pentru mine, asa ca mi-am luat initial cantitatea de 100ml care are un pret mare, in jur de 8 euro. Acum o sa imi iau la 500ml ca e mai economic.

Eu sunt foarte multumita de aceste produse. Imi place si mirosul, care se pastreaza bine in par pana la urmatoarea spalare.
Daca iti iei ceva sa ne spui daca se ridica asteptarilor tale.


Ramonika, pai ce vrei tu nu exista .
Tu vrei sa arati ca scoasa din cutie o saptamana cu freza perfecta si plina de volum, fara sa folosesti produse de styling .Daca afli reteta, da-mi-o si mie.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Eu am incercat un sampon lush care arata ca un sapun (forma solida). Am fost cumplit de dezamagita de calitate, parul arata ca si cum l-as fi spalat cu sapun, - incarcat si nelucitor. Am incercat de vreo 2-3 ori si l-am aruncat. Si costa o gramada de bani.
In general mi se par produsele lush cumplit de scumpe. Am primit de ziua mea un set intreg si e ok, dar nu mi se pare ca merita banii. Ce-mi place in mod deoosebit la ei sunt spumantele de baie care sunt geniale, daaaar foarte scumpe: o bila dintr-aia pe care-o folosesti o singura data costa cam 5-6 euro. Sunt geniale, intr-adevar, dar mi-o permit rar. Preferatul meu este spumantul 7 boboci de trandafiri: cand il pui in cada se desfac sapte boboci de trandafiri care arata sublim. Si un ulei de corp care catifeleaza pielea. Si mai sunt si altele foarte bune. In general le cumpar tot ca si cadou pentru prietenele mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

In privinta parului- si eu fac parte din persoanele care trebuie sa-si spele parul zi de zi, din pacate. Cand e proaspat vopsit merge uneori cam la 2 zile, altfel e groaznic. E ingrozitor de gras si sta valvoi dar nu frumos, ci urat. Si eu m-am hotarat tot pentru permanent. Am foarte mult par, dar sta ca naiba. Si am o coafeza excelenta, macar nu dureaza mult sa-l fionez ca inainte...

Mergi la inceput