**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana pedichiura e gata, acum trec la pedichiura picei, apoi manichiura mea, bobul mai are de asteptat din cauza finantelorMai strang si mai arunci de prin camera mai sterg putin praful, apoi dau picei sa manance si mai vad eu ce voi face.
Legat de socrela ta si eu am avut cu a mea o cu dansa sambata seara apoi a urmat cu al meu sot si cu ai meu iar apoi cu al meu sotca e mai dulce impacarea si acum sa spunem ca suntem mai ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Salutare!Eu pe aici prin casa,nu mai scap de bolesnitele fetelor,unai cu muci si tuse,alta-i cu tot tacamul,inclusiv otita.Si sunt singura cu ele,mi-au pus parul pe moate.Suntem o saptamana in vacanta.Si mai am si de invatat,ca am un examen important la inceputul lui decembrie,pt.ocuparea unui post.Si nu sunt lasata sa invat........ajutor!!!Am si restante cu somnul..,parca nu se mai termina.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Tatiana la DD sa scapati de toate astea, si Delkia aseara avea nasul infundat acum ii curge nasul si noi suntem in vacanta dupa data de 10 e cu tuse cu febra a fost cu muci si toate celesa speram ca de luni vom merge si noi la gradi sa ne reluam cursul normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Tatiana ! Functioneaza telepatia , chiar ma gandeam la tine. Of, of... apai e sezonul bolesnitelor. Mai trece-le pe naturiste . Bietii copii, le dam atatea chimicale .... Sanatate multa si recuperare rapida !
N-ai nici o mama de chemat la "apel"? Macar cateva ore...trebuie sa inveti. Tin pumnii sa fie bine .

Alina, observ ca siecsul e "puntea" voastra spre impacare . Ce sa-ti urez, la mai multe punti...dar fara certurile de dinainte .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana puntile astea sunt cam rare.
am terminat si manichiura si pedichiura Deliei, am terminat si manichiura mea, acum serveste masa cu tata si apoi vreau sa fac ceva ordine in camera cu toate ca imi este cam frig brrrr
Legat de socrela mea mi-am dat seama ca este o persoana cu doua fete si ca nici cand nu vom putea sa vorbim linistite ca doua prietene cum mi-as dori eu
Legat de planurile mele imi doresc multe si nu stiu cum sa imi pun ordine in ele si de unde sa incepva astept c u sfaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor dar chiar m-ati lasat singura!!!!!!!Nu aveti chef sau timp de o mica cu mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Fetelor dar chiar m-ati lasat singura!!!!!!!Nu aveti chef sau timp de o mica cu mine?

http://alinahandmade.blogspot.com/


Nu prea am mai avut timp...Ne auzim maine ! Vezi ca intarzii si la cafea, asta ca sa nu ma dai disparuta! Fug la gradi...

si o dupa amiaza placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:



Se vede ca nu e ziua mea buna.... Am scris mesajul si pafff a disparut si n-am gasit nici cafea.... Si sunt si pentru inconstienta parintilor de a trimite copiii bolnavi in colectivitate . Ieri era o fetita cu conjuctivita si taica'su o ducea la medic dupa amiaza. Pun si eu intrebarea, asa ca sa ma aflu-n treaba, "Dc dupa amiaza?", doar au vazut-o de dimineata cum e. Si bineinteles ca Bianca dimineata avea si ea ochisorul drept rosu in partea de jos. Sper sa fie o forma usoara ca m-apuca instantaneu si i-o trag aluia de nu se vede . Unde mai pui ce veseloasa era mama tripletilor cand spunea ca-i aduce cu tuse . Ce poti sa le faci ? Mama lor de inconstienti....

Alina, eu dupa 17 ani de nu am ajuns la stadiul de "prieteneala" cu socrela. Poate o sa ajungi tu, ca esti la inceput.... In privinta planurilor, nu stiu care sunt ca sa pot sa te "ghidez" cumva cum sa le "ataci" .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana am int5arziat si nu am intrat ca de abia in seara asta mi-0a mers netu astazi toata ziua nu am avut.
Asa este si la noi in colectivitate cu tuse , febra venit cu antibioticNesimtirea unora e mare.
Legat de socrela nici nu ma mai chinui sa ma imprietenesc cu o femeie care este " c..va cu 2 fete"scuzati expresia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

cu cognac e pregatita! E sarbatoareee...

Transmit tuturor sarbatoritilor ce poarta numele Sfintilor Mihail si Gavriil, multa sanatate si numai bucurii!

Avem diagnostic de conjunctivita confirmat . Ieri cand am luat-o de la gradi ochisorul drept era rosu-rosu, deci chestia devenise serioasa si m-am dus cu ea de urgenta la cabinet. Vineri mergem la "verificari". Bibilina e al patrulea caz din clasa .

si o zi minunata!

Mergi la inceput