Fibrom uterin (31)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Buna dimineata
Dana cand te operezi? Mergi la doctorul Ion Ionut?
Eu sunt bine. Nu ma plang.
Nu mai am rabdare asa ca saptamana viitoare ma duc la analize pentru trombofilie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana1122 spune:

Dragalasa, multumesc pt citat, incerc sa-l urmez :)
Olimp, Violeta, nu stiu inca data operatiei. Da, sper sa ma opereze dumnealui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Eu iar am ratat momentul... am fost distrasa de alte probleme si am tot amanat sa-mi iau teste de ovulatie pana cand a fost prea tarziu. Nu sunt sigura ca am avut ovulatie, si daca am avut, nu sunt sigura ca am "prestat" la momentul potrivit.
Saptamana viitoare o sa-mi cumpar sa le am in casa luna viitoare.

Pe de alta parte m-am pricopsit cu o conjunctivita care nu vrea sa treaca doar cu comprese cu ceai oftalmic si cred ca trebuie sa merg la doctor, caci treaba se complica si am ajuns la fotofobie - nu mai pot lucra la calculator iar lumina soarelui a devenit dureroasa...
Voi cum va mai simtiti, fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

floren eu sunt bine , multumesc de intrebare , astept sa se intample minuni....ca toate de pe aici...

am scapat de raceala cu ceaiuri de maciese si catina , dar m-am procopsit cu un ditamai herpes la gura . nu am avut niciodata conjuctivita dar imi imaginez ca e neplacut sa ai ochii umflati si stiu ca e dureroasa , ataca-o cat mai repede nu o lasa sa-si faca de cap.

la toate




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Eu am avut conjunctivita luata de la un bazin si am mers rapid la medic. Nu cred ca trece decat cu tratament de la medic.Cu ceaiuri doar mentii un mediu umed numai bun sa se dezvolte.
Olimp, tu cum ai facut analizele pentru trombofilie? XIII VAL si PAI nu sunt in profilul II de trombofilie.
Eu m-am hotarat sa le fac pe rand pentru ca nu reusesc sa adun 800 lei. Prima o sa fie gena MTHFR si apoi am sa fac screeningul de la Regina Maria. Daca am o mutatie homozigota, o sa fac clexan? Mai are rost sa le fac si pe celelalte caci tot clexan o sa fac?
Te intreb pentru ca ai mai multa experienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vio exact PAI , XIII fac parte din profilul II de trombofilie , dar in ceea ce priveste indicrea clexanului depinde mult de dr la care mergi , am vazut situatii in care au recomandat clexane , altii nu , nu stiu de ce ?
cert este ca mi-e mi-au recomandat in cazul in care se confirma sarcina., oricum daca ai Leidenul sau V se da clexane.

la cluj am facut cu 650 ron pachetul II trombo




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Cred ca am gasit centrul de la Cluj unde ai facut analizele. Setul e diferit fata de cel de la Synevo sau de la Regina Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vio posibil , imoprtant este sa reusim sa facem bebei cu sau fara celxane




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna seara fetelor ,

sunt devastata , nici nu stiu cu ce sa incep.....am revenit de la control, sunt demoralizata , distrusa , furioasa , dezamagita , nu stiu cum sa ma exprim .....

Am 2 fibroame de toata frumusetea , care cresc cum vor ele , dar nu asta e partea cea mai rea ci faptul ca fara sa stiu fara sa am vreun simptom am ramas din nou insarcinata ...doar ca e extrauterina .



luni merg din nou la doctor pentru eco si sa vedem cand facem operatia , habar nu am cum , cand cine o va face stiu doar ca imi voi pierde trompa , iar de FIV pot sa uit datorita fibroamelor .....doar de aceea nu mi-au fact nici in Ungaria pana cand nu il operez pe cel care il aveam, deci cred ca inchei aici capitolul " bebe " sii sperante ....

va pup si va doresca o soarta mai buna decat a mea....




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Doamne, olimp... cum de ti se intampla atatea necazuri? Dar nu e cazul sa o iei chiar asa in tragic. Mai intai trebuie sa rezolvi problema sarcinii extrauterine, care doar in cazuri foarte rare presupune si scoaterea trompei. Cele mai multe situatii de genul asta nu afecteaza trompa
Cat despre fibroame,se cunosc numeroase cazuri de sarcini duse la termen chiar si cu doua-trei fibroame...
Hai, capul sus si nu lasa speranta sa moara!
Te imbratisez si iti doresc sa ai parte numai de bine!

Mergi la inceput