Colectia de toamna-iarna 2005 (40)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavi02

Meems, cum mai e bunicul?



Lavi, bunicul e tot in spital. Face mici progreze, zilnic, insa la varsta lui refacerea e mai inceata. Au incercat astazi sa-i scoata atele, fiind o saptamana deja de la operatie, insa s-au oprit. Pe semne ca nu e chiar vindecata taietura. Speram sa-l externeze maine. Vocea i-e obosita la telefon, insa starea de spirit i-e buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Meemsy, bine ca se vindeca totusi incet incet! Dupa o varsta si refacerea post-op e mai grea. Tin pumnii in continuare!

Si mie imi placea sa trag cu urechea la povestile mamei cu prietenele ei, asta in timp ce ma jucam cu sora-mea iarna in aceeasi camera sau vara, prin curte. Am invatat multe despre viata atunci.

M-am intors de la sedinta cu parintii la Silvia.

Nati nu s-a apucat de teme decat la 5 cand am iesit in parc cu Ami. Dar la 6:30 cand m-am intors mai avea putin si le-a terminat pana am fost la sedinta. Cel mai bine lucreaza singura, nebatuta la cap si ma ales neimpinsa de la spate de mine. Cred ca asta e cheia la ea, vrea sa fie initiativa ei. O idee ar fi sa ies mai devreme cu Ami in parc ceea ce se va si intamp,a cand se va mai scurta ziua. Dar imi pare tare rau ca as lua-o si pe ea. totusi nu pot sa o iau daca are temele nefacute.

Miha, finutza ta s-a smecherit. O mai pun in bucatarie in scoica cu jucarii atarnate cand nu pot sta cu ea in brate si nu sta cuminte in patut de exemplu. Azi am pus-o o data cand am manevrat cuptorul si a stat ca nu mai vazuse de vineri jucariile alea. A doua oara am pus -o in timp ce puneam rufe in masina si ce a facut smecheria: s-a intors pe burtica si s-a lasat in jos, cand am vazut-o era cu corpusorul pe gresie, pe burtica si cu mainile inca pe scoica . apoi si-a dat rand pe rand manutele jos din scoica si a ajuns pe gresie in pozitia ei peferata pe burtica cu capul sus, avea o moaca tare mandra de sine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Bravo Amisooor :)exploreaza prudent, deci :)peste cateva luni n-o mai gasesti langa scoica, o s-o cauti pe sub masa:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Aseara Amisor a mai facut una: s-a dat jos de pe canapea. Virgil era cu latopul langa ea, si scumpetea s-a intors pe burtica apoi si-a lasat picioarele incet in jos prin alunecare si a ajuns jos, in picioare. Ea se tine pe picioare, de pasit inca nu se pune problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cora, cum mai e mama ta?

Multa sanatate tuturor parintilor, socrilor si bunicilor bolnavi!

mai stiti cand ne incheiam postarile cu multa sanatate copilasilor bolnaviori ca erau prea multi sa-i mai nominalizam pe rand? A trecut vremea si au crescut!

Ahhh sa va povestesc ceva: nati si-a stricat, cum banuiam, stiloul ieftin cumparat initial si pt ca nu gaseam my.pen -ul, i-a imprumutat zilele trecute Silvia unul vechi de-al ei. Azi a cedat si ala asa ca mi-am dat silinta si am gasit my.pen -ul. Toate bune, a scris cu el dar a disparut capacul. Nasol, alt stilou nu mai aveam, a gasit Silvia altul vechi de-al ei sa i-l imprumute Nataliei pe maine. L-am cautat peste tot, prin toata casa, nimic. Adineauri ii facea Virgil baie Nataliei si vorba lui, a aparut tricoul cu Metallica! Capacul era in parul Nataliei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

hop si eu pe fuga si happy
merci de interes fetelor.
socrella este mai bine, a terminat o alta serie de chimio, acum poate merge singura, tocmai iesea la o plimbare cu socrul meu.
cica ne si viziteaza saptamana viitoare.
era optimista, m-a binedispus.

A cedat si primul stilou al lui David, eu nu cumparasem unul de rezerva, tocmai am verificat si au pe stoc stiloul pe care il voiam.
l-am trimis aseara pe Sorin sa cumpere unul ca ii trebuia copilului azi ( eu plecam la concert la Status quo ) si a luat o porcarie, imi venea sa-l , asa ca zi iar cumparam stilou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

mama e mai bine momentan, intra acum la tomografie.
rezultatul la biopsie il are joia viitoare.
multu de gandurile bune. nu prea am chef sa vb despre asta pana nu stiu exact cum stam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cora, te inteleg ca nu ai chef sa vorbesti despre asta, sanatate multa si bafta la investigatii!

Miri, ma bucur ca e mai bune socrella ta! Am doua persoane in jur, mama finului de la Arad plus o colega de servici care au suportat f bine chimio, colega merge la munca, lipseste numai o zi-doua cand are cura. A fost si in concediu intre doua cure.

Si eu va trebui sa- mi fac un stoc in casa de stilouri.

Silvia era nemultumita in oglinda ca pantalonii aia ii fac picioarele de un kilometru . Am tot incercat eu sa o conving ca asta-i de bine, dar cam slabe sansele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Howdy!

Ma bucur sa aud vesti bune despre sanatatea altor membri din familon: Corapino si Miri,

Lavilone, problem cu Pilula-calatoare!Imi aminteste de cineva, mai ales la faza cu scoica.

Mihaela, mai baga povete utile din masterul asta, ca suna tare bine!

---
Sunt happy cu scoala. A primit ieri carnetul de note si are prima nota trecuta oficial in el, pe data de 10 oct, la Lb. germana un mare FB.

Sarah toata s-a imprastiat de bucurie/mandrie ca a reusit sa ia FB. Asa m-a amuzat ieri in masina cand imi povestea ea mie cum s-a rugat ea sa fie plin carnetul numai de note de FB si ca ea asa isi propune: sa ia numai FB de acum incolo.

In aceasta discutie, apare si noua perla bufniteasca: tot zicea ea cum s-a rugat, impreuna cu Max, colegul ei de banca sa fie numai de FB in carnet si intre timp imi ilustra cu manutele impreunate, la care zice, "uite, uite asa m-am rugat la DD si am facut o plangere penala la Doamne-Doamne".
M-a bufnit instant ditai rasul. Am intrebat copilu'de jurist unde a auzit expresia asta si evident ca a zis ca la mine. Nu stia ce inseamna, normal. Dupa care a urmat cursul de drept nr. 1: ce-i aia drept, ce-i aia drept penal, ce-i aia infractiune, ce-i aia plangere penala.Cred ca a priceput pana la urma.


Funny viata cu plozi.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mortala Sarah cu plangerea penala!! Si bravo pt FB!

Nati a luat azi FB la materia ei preferata, Religie, pentru un desen in care l-a facut pe Iisus rastignit pe cruce intr-un mare camp cu flori, adevarul e ca e mortal desenul!

Mergi la inceput