Abdomen Xtraplat (57)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Otilia, baga niste creveti cu sos de lapte de cocos: laptele+putin sos de soia+putin vin alb, turnat peste crevetii sotati in putin ulei de cocos si ceva condimente thai, de preferinta. Lasi sa clocotesca putin-gata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Caro, n-am facut-o ca am citit cu atentie protocolul si e destul de stufos...sint multe" do's and don'ts", nici nu cred ca am timp sa scriu aici toata tarasenia...O sa fac niste poze paginilor cu instructiuni si le pun aici ca sa le citesti. Am tot gasit insa reviews pe net care sint foarte impresionante...abia astept sa vad ce rezultate o sa aiba si la mine!

Pina una-alta va dau sa urmariti un documentar care nu trebuie scapat sub nici o forma"
http://www.youtube.com/watch?v=qjeWmQgLM-k

Care mai aveati dubii si ziceati ca nu s-au facut studii despre GMO, o sa vi se stearga si cea mai mica urma de indoiala. Am mai vazut si alte documentare pe tema asta dar asta le intrece pe toate si nu e plictisitor deloc.

Care aveti copii cu autism si alte boli ciudate, alergii, boli inflamatorii, MUSAI sa-l urmariti.



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

azi am mincat un pomegranat organic
m-am distrat scotind semintele dinauntru.... ce frumoase sint! parca sint rubine!

dimineata am facut un smoothie cu raw pumpkin, banana, almond milk, pumpkin seeds, chia seeds, cinnamon, ginger, all spice, ice. totul la vitamix facut lichid.
a iesit cu gust de toamna

ps - aveti grija ca soia e modificata genetic 90%. Ati vazut filmul??? Ma tin de capul vostru pina il vedeti Mina sus cine s-a uitat!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Fain smoothie! Da-mi ragaz cu documentarul si ma uit sigur-sigur!

Noi mai folosim ocazional sos de soia, iar sotul meu bea lapte de soia (de la So Good, scrie ca nu e modificat genetic..) de 1-2 ori pe saptamana si mai mult in posturi, in rest nimic din soia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Otilia - super totusi ca reusiti sa mergeti la sport cat de cat. Imi pare rau ca a trebuit sa muncesti in weekend . Asta este..Saptamana asta ai mai fost la sport, ia sa te verificam

Caro - a fost super cu prietenii lui! Dar ma omoara cinele astea tarzii. Vineri am fost la un spectacol de flamenco - dupa flamenco, asta pe la 22:30, ma intreaba inocent "cred ca iti e foarte foame, nu?". Asa ca am ajuns sa mananc 2 cine, una la 6 seara inainte sa ne vedem, si una cu el la 23 . Macar a fost delicioasa - cea mai buna supa de proumb cu crevete din viata mea. Si, desi sunt vegetariana de felul meu, am mancat un carpaccio de vitel extraordinar...

Haha - ieri l-am convins sa mancam la 7:30 si mi-a spus sa notez asta la compromisuri

Allure - notat link si salvat pt. mai tarziu. Promit sa il vizionez? Tofu, daca e organic, e rau? Eu imi cumpar tofu organic copt

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

eu n-as minca nimic facut cu porumb - ma indoiesc sa cumpere restaurantul porumb organic, deci sanse mari sa fie gmo; vezi filmul negresit!

nu sint fan ice-cream, maninc poate de 3 ori pe an dar am gasit una mortala, din coconut cu arome naturale si fara multe mizerii; mama mia ce buna e!! mi-am luat cu vanilie:
http://coconutbliss.com/coconut-bliss-products
a incercat cineva? fetele din america zic...ma indoiesc sa fie brandul asta in europa.

azi maninc somon salbatic cu salata. voi?
dimineata mi-am facut un smoothie cu banana, apa, macadamia nuts, citeva frunze mari de kale fresh, maca, chia, spirulina cu aloe (Metagreens, o pudra combinata) si gheata.
a fost ok la gust dar buna ca ingrediente.



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Allure - gata, raportez ca am vazut documentarul. Foarte interesant, mi-a dat de gandit. Multumim!

Arata delicioasa inghetata ta, desi nici eu nu sunt mare fan inghetata in general. Cred ca imi cumpar 1-2/ an din proprie initiativa, si mai mananc daca merg pe undeva in vizita/la restaurant daca se serveste. Altfel nu poftesc. Dar asta chiar ca arata

Si smoothie ale tale suna bine. Eu prefer textura fructelor si legumelor, asa ca nu imi fac, dar de la tine as lua putin

Da, e posibil ca porumbul era GMO. Dar era o portie mica-mica, cred ca mai mult de 7-8 linguri de supa nu au fost + putin crab, dovlecei si trufe, si care a costat 30 USD. Deci la banii astia sper sa fi avut putina grija...

Ce mananc azi? M-ai prins in zi buna

MD: pepene galben organic
Cafea X 2 cu lapte de migdale
P: Salata din 1 avocado, 1 vanata coapta, 1 rosie si niste varza cruda + cu iaurt
C: In plan - somon cu legume fierte, puternic condimentate ( I love spicy ! )

Intre mese, struguri si pepene galben cat incape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Allure, nu ma infiezi?
Unde ai gasit inghetata asta? Am sa caut si eu. Eu nu prea mananc dar pentru copii. O data chiar ma gandeam si eu sa mananc inghetata cand tocma am citit un mesaj de al tau despre eaKarma nu alta...
Scuze de buzna da eu va citesc permanent si invat si eu de pe aici
Si, astept sa imi zica Allure cand sa ma mut la ea

sanatate, sanatate
PS: laptele ala de coconut cu vanilie il folosesc si eu in cafea. Am fost asa de mandra cand am vazut ca ai scris de el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

salutare gata cu scuzele de la munca. de azi ne intoarcem la sport si musai nitzica dieta ca iar am pus un kil doua. aproape ca a trecut luna fara sport si desi am mancat ok se vede lipsa miscarii. Deci reinnoim abonamentele, scoatem DVD-urile si ne apucam de lupta :)
Caro mai tii rina? pana la urma cu asta o sa ma lupt m-am decis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Allure, vazut filmul. Deja eram oricum preocupata de problema asta, dupa ce a aparut stirea cu GMO food si Round-up la tv.
Deci, ce mancam? Eu am incercat sa renunt la gluten si am mancat mai mult porumb. In Romania cica sunt 5 judete in care se cultive porumb modificat. Dar pe pungile de faina nu scrie nimic, pe fulgi nu scrie nimic, nici macar de unde provine faina nu stim. Cum poti evita porumbul modificat?

Mergi la inceput