Cel putin 5 kg jos - mai suple de Sarbatori!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

haideti fetelor la apel, La multi ani sa avem un an bun, bogat si sanatos si cu kg mai putine
cum ati trecut de sarbatori? haideti la marea cantareala, dar o facem tot maine dimineata sa avem o zi de revenire, da?
am trecut relativ ok peste o sapt la Istanbul, Craciun si Anul nou si 5 zile in Bucovina, azi dim 62.7, nu e chiar asa mult 1kg
si se pare ca sunt f umflata, adica am retnut apa de abia-mi intra inelele, sa dau ci niste ciaiuri si poate pana maine se mai elimina

gata, eu m-am hotarat, pana in aprilie de ziua mea vreau sa am sub 60, sunt doar 3-4kg amarate, ar treb sa reusesc 1kg/luna
zilele astea astept uratii si apoi ma apuc si de sport, o sa incep cu un Pilates acasa si apoi poate ajung si 1-2 ori pe sapt la sala, m-as duce mai mult pt sauna de fapt

am zis ca tai si grasimile, dulciurile oricum erau cam taiate, voi face asa, nici o masa pana pe la 12 sau f putina sunca slaba ceva, apoi as face niste ciorbe ca mie-mi place mancarea calda si ciorbele au cantitate mare,dar calorii putine si seara sa mancam acolo niste carnita (piept pui, curcan, peste) cu niste legume (fasole verde si altele) si treb sa reusim

voi cum ati trecut peste sarbatori?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

haideti fetelor, adunarea, nimeni? ori petreceti inca ori ati abandonat lupta...
dupa cum ziceam am inceput usurel atentie la mese, azi aveam 62.0; deci consider ca asta e startul
ieri am mancat frumos
- la 11 - 2 wasa, 40g sunca slaba cu 150 g branza 2%
- la 14 - niste supa de pui goala, fara carene, fara legume sau paine (ramasese de la fete)
- la 15.30 - 100g mar
- 18.30 - crap la gratar cam 300g file, 2 wasa
si atat, dupa calculale mele cam 850 calorii
si m-am ajutat si de pastilele alea de nu digera grasimile si bine amfacut ca am scos toata grasimea din crap azi

inca-mi fac curaj sa ma apuc si de spot/pilates, dar ma tot aman ca astept uratii si tot asa...partea proasta e ca nu mai avem loc in casa, suntem claie peste gramada: noi 2, eu si sotul cam lucram de acasa, eu de pe canapea, el la birou in suft; apoi mama care calca, fetele care se joaca pe jos (acum sunt la ele-n camera la somn, dar acusi vin) si de la 12 vine si bona...si toate luptese se desfasoara intr-o sufragerie de bloc....chiar nu mai e loc :(...unde sa ma mai apuc sa fac si eu sport ca salteaua evident este tot in sufragerie, in dormitor la mine sau la fete abia am loc sa ma misc...concluzia, ne trebuie casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_a

haideti fetelor, adunarea, nimeni?
si m-am ajutat si de pastilele alea de nu digera grasimile si bine amfacut ca am scos toata grasimea din crap azi


Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Ce pastile?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

La multi ani, cu sanatate si targeturi realizate!


ieri am revenit si eu de la munte, mai astept cateva zile pana ma cantaresc caci am tinut-o in mega sandvisuri si mancat la ore tarzii. De sarbatori am mancat normal spre mult, nu am exagerat cum faceam de obicei, eram pe la 68.4 kg inainte de munte.

Imi las cateva zile de tranzitie, apoi imi fixez si eu un start. Merg sa deschid capitol nou.

Mergi la inceput