Cel putin 5 kg jos - mai suple de Sarbatori!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Caro,

Revin cu feedback, am facut legume cu putina carne la wok turnate apoi peste fidea de orez (asta aveam), copilul si.a pus in lipie carne cu legume si a facut shaorma de casa. A fost atat de bun ca a plecat sotul sa mai cumpere condimente si sosuri pentru wok sa repetam maine.

Am cumparat si linte rosie, va veni si randul ei intr.un weekend, citeam des despre linte in meniul celor ce tin Montignac.
Am vazut ca am postat cam in acelasi timp, e destul de simplu de facut vad, multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

lintea rosie de face terci dupa numai nici 20 min de fiert, eu as prefera sa ramana mai tare,dar mereu s-a terciut si am facut supa crema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Seara buna!

Sper ca ati fost cuminti! Eu da, ca inca ma supara stomacul si nu prea pot manca, mai mult ciugulesc uscaturi si banane...

In schimb chiar am slabit, nu stiu cat ca nu am cantar, dar imi cad de pe mine niste pantaloni care imi erau ficsi... is tare curioasa cat am acuma, sper sa ajung pe un cantar cat de curand...

O seara fara ispite va doresc!


Dia,cu Miruna povestitoarea (15.07.2008) si Sofia exploratoarea (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Salutare, doamnelor! Ce mai faceti? Ca eu prost.

Nu inteleg de ce (banuiesc o lipsa de motivatie reala), dar de tura asta am fost mai mult pe de laturi decat conforma cu dieta. La sport n-am mai fost cred ca de vreo 2 saptamani din motive de raceala si tuse, asa ca stau ffff bine (NOT!).

Cu kg variez intre 58.8-59.2 si zic mersi ca am mancat cam de toate...

Nici nu pot sa pretind ca tin Rina, asa ca mai scriu aici numai de control:

MD: mandarine, ananas, kiwi (macar asta e constant, mananc numai fructe dimineata in continuare)
P: salata orientala fara ou
C: sufleu de conopida si dovlecei
Nimic intre!

Vreau sa merg si la Pilates joi, ca azi nu e si maine are fii-mea cea mica serbare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna


eu sunt obo', vorba reclamei... am avut petrecerea de Craciun a firmei duminica, am purtat o little black dress pe care am avut-o in plan de la inceput, chiar daca exact in ziua aia m-a pocnit si cm si burta nu era chiar plata.

Ieri dimineata aveam si eu pt prima oara greutatea de la startul turei nr 2 (67.5), din cauza de nemancat la party+dans. Ieri am recuperat insa, 2 mese la restaurant si iar am sarit din grafic.

Eu simt ca urmaresc mai degraba sa ma mentin in conditiile in care mananc destul de mult, nu reusesc altceva. azi

MD Paine prajita cu unt si branza+ o rosie
P ghiveci cu salata varza
C: salata iceberg cu un mix din ce am (ton, fasole, cascaval, masline)

Sunt atenta sa nu mananc seara prea mult sau prea tarziu, in rest mananc de toate. Tot sper ca dupa ce trece luna asta ma va lovi o dorinta reala sa mai slabesc 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
N-am mai scris o perioada ,desi am citit ,pentru ca sarisem elefantul ,nu calul si cu greu am ajuns iar la 62kg.Acum m-as chinui doar sa le mentin in perioada asta critica ,desi parca vad ca n-o sa pot.
Voi ce mai faceti?Ce strategii aplicati?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna,


saptamana asta am mancat doar cu gandul la moderatie, in practica nu mi-a iesit, mese la restaurant, comenzi de pizza si chinezeasca la birou, acasa, declar oficial ca am intrat in pauza de dieta. Aseara am avut o mica sclipire de constiinta si am facut midii, apoi am completat cu o felie de cozonac caci imi era foame.


sper sa revin pe baricade in ianuarie, la momentul asta mi-e greu sa fixez o data... sunt pe punctul de a pleca la mama care sta mai mult in bucatarie de cand am anuntat-o ca venim acasa, ne pregateste diverse bunatati

va doresc sa aveti Sarbatori frumoase impreuna cu cei dragi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Mos Craciun bate la usa,
Scoate mana din manusa
Si va da din palma lui
Darurile cerului,
Langa brad si langa foc
Sa va umple de noroc!

La multi ani!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Seara buna!

Sper ca ati avut sarbatori cu liniste pace si muulte bunatati!

Noi azi ne-am intors de la tara, am mancat tot felul si meniuri specifice "porcaresti" si dulciuri, deci regim ioc. Tocmai ce-am dat pe gat o postata buna de racituri, ca la mama acasa.

M-am cantarit in sfarsit si eu, de la 55 am ajuns la 53, cu toata mancarea de sarbatori. Cand ajungeti la tabel, sa ma treceti si pe mine. Multumesc .

Pana la revelion sper sa mananc macar fara paine, si sa nu mananc seara, ca mancare de regim nu garantez .

Va pup!


Dia,cu Miruna povestitoarea (15.07.2008) si Sofia exploratoarea (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

buna fetelor si La Multi Ani si tot ce va doriti in 2013

am revenit si eu dupa 6 zile la Istanbul si 5 la socrela, am supravietuit relativ bine 62.3 dimineata, am plecat de la 61.3; totusi aveam o burta mare, dar astazi cred ca deversez si maine va fi mai bine
oricum de alaltaieri suntem la cura sa zic asa, adica fara grasimi, ca doar ne pregatim de Rev si de vacanta din Bucovina 2-6 ian, sa dam 1 kg jos ca sa avem unde pune altele....dar din 7 ian vine austeritatea mare, trebuie sa ajung la sub 60 ca nu ma mai plac deloc

Mergi la inceput