Juniori de Iulie - August 2004 * (103)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mie mi-a zis dr sa ma apuc de discutat cu maria de treburile femeiesti ca face akusica 10 ani si desi e bbelus la minte tot se vede ca o intereseaza baietii si discutiile. Cred ca nivelul de explicatii pe care eram eu pregatita sa il dau era de genul " da mama spune ce vrei sa stii" (stiti bancul? ...mama se hotaraste sa discute cu fata despre sex si o ia pe departe, a venit varsta sa discutam si noi despre sex etc etc la care fata o intreaba direct, spune mama ce vrei sa stii?)
Dupa care am gasit niste carti in franceza cu ce vor sa stie fetele despre baieti si ce vor sa stie baietii despre fete si mi-am salvat onoarea. Era descris pe scurt cu poze extrem de ilustrative cam tot ce era nevoie sa stie.I le-am explicat frumos fara sa ma lungesc peste. Mitzu s-a uitat putin pe carti dupa care le-a ignorat, Maria le-a arestat pe amundoua si banuiesc ca sunt o marfa extrem de apreciata pe piatza pustoaicelor din clasa a 4-a a scolii franceze din Luanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Hehe, si Giuli a vrut sa duca cu ea cartea roz, dar i am zis sa nu socam publicul ... asa ca o pastreaza pt demonstratii acasa si povesteste cu mare patos despre Sela si "rusii ei" :D

Aici ploua ... iar eu m-am nesimtit si mi am tras o zi de conced ... si ce bine e, aoleuuu :D



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

deja discutii despre menstruatii?? Luca este mic copil..ingnorant..sa va zic o faza .apropo de asta..Primeste el de ziua lui mica enciclopedie..si repede sa citeasca..si citeste 2 capitole..cum se fac copiii ..si ceva cu avioane..Dupa un timp vine: Nu am inteles nimic...m-au inebunit cu celulele..si molecule!..si asa am scapat usor..nu a vut explicatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

La mitzu mi-a zis a o las mai moale cu educatia sexuala, omul are avioane in cap nu fete asa ca o mai lalai un an doi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Si al mei stie... nu i-a spus el o data lui Rain la o intalnire ca "sunteti voi mamele dar noi avem esentialul"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Tare Victor :)))

Daria, ce carte!? Vreau sa o cumpar si io!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

"Ce se intampla cu mine" varianta roz pt fete si albatrsa pt baieti :-)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Vad ca toata lumea s-a bucurat de weekendul de vara :) Noi am lancezit pe langa casa asa ca ne-am incarcat bateriile un pic (si am cercetat piata imobiliara din zona...:)

Daria, multumesc frumos! Am sa achizitionez una roz pentru fete si una albastra pentru finutii mei, sa se bucure mama lor .

Noi am fost in meciuri cu Maria tot weekendul pe motiv de lalaiala maxima. John le-a parolat niste canale de desene animate...Dar au mai ramas vreo doua si ele au declarat multumite ca "sunt bune si astea!"

O saptamana excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
si la noi a fost tare cald si frumos, eu m-am cam administrat... adica am facut zacusca, gem de prune, mancare ptr o armata... dar am apucat si un strop de plimbare :)
1 octombrie... mai e un pic si gata si anul asta!
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Vaz ca io sunt cea mai lenesa de lenesa, wk a fost cu sport, teme, frecat menta la piscina si la ocean. Copiii in plus s-au distrat la maxim escaladand baobabul din cartier. Au fost profesionisti cu franghii toate alea, sa vezi ce o pun eu cu escalada asta:)

Mergi la inceput