Este bine sa dam galbenus crud la copii?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

De o vreme, Imi refuza ouale de prepelita. Oare cum pot sa o fac sa revina la ele? Acum incerc sa i le amestec in mancare, gen iaurt, piure de fructe, dar nu mai papa nici astea cu pofta.
In fine, daca aveti sfaturi sunt binevenite!


Daca le refuza, nu ii mai da. Risti sa ii imbolnavesti ficatul. Si noi adultii ne saturam de cate un aliment, pt ca dupa un timp, sa incep iar sa il mancam. Fa o pauza de oua de prepelita de 2-3 saptamani.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela88 spune:

daca are peste un an,si galbenusul e camuflat bine (lapte cu miere de ex)...de ce nu?
acum,daca sa fie de potarniche sau de strut,nu ma bag,ca nu ma pricep,dar sa fii atenta la colesterol,nu stiu daca e bine sa consume chiar zilnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

eu in piureul de cartofi le mai puneam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanap85
eu in piureul de cartofi le mai puneam

Si eu. Dar nu chiar galbenus crud, ci de la un ou fiert un minut, nu mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui patryss_88

Si mie mi-a recomandat medicul sa fac o cura cu oua de prepelita pentru cresterea poftei de mancare ( el mananca cam rau ) Cele care a-ti facut, s-a vazut imbunatatiri in privinta aceasta ?

Intotdeauna fericirea se dobandeste dupa multe piedici


Patryss, da, am vazut o considerabila crestere a poftei de mancare si chiar a pus in greutate, ea care tot timpul era super slabanoaga.
Ce ai descis?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

De o vreme, Imi refuza ouale de prepelita. Oare cum pot sa o fac sa revina la ele? Acum incerc sa i le amestec in mancare, gen iaurt, piure de fructe, dar nu mai papa nici astea cu pofta.
In fine, daca aveti sfaturi sunt binevenite!


Daca le refuza, nu ii mai da. Risti sa ii imbolnavesti ficatul. Si noi adultii ne saturam de cate un aliment, pt ca dupa un timp, sa incep iar sa il mancam. Fa o pauza de oua de prepelita de 2-3 saptamani.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


, da, facem pauza acum. Sa vedem poate prin martie am sa incerc din nou si vom avea exact 2 luni de pauza. Acum mancam miere Manuka 15+ si polen. Tot e bun pentru imunitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanap85

eu in piureul de cartofi le mai puneam

"Daca tac... nu inseamna ca ai DREPTATE..inseamna ca pur si simplu am inteles ca iti explic DEGEABA"


Lui Imi nu i place deloc piureul de cartofi. Of si fac un piereu.... nu stie ce i bun!!!

Mergi la inceput