**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!** (1)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Doamne ajuta am ajuns la concluzia dupa nenumarate certuri cu al meu "sot"ca nu merita sa te lasi calcalata in picioare indiferent daca e mama, sot, tata, frate, prieten, indiferent de cine ce spune vreau sa merg mai departe sa imi vad de viata mea, nu cred ca al meu sot intelege ca este timpul sa schimbam ceva la noi la viata noastra, la viitorul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Doamne ajuta am ajuns la concluzia dupa nenumarate certuri cu al meu "sot"ca nu merita sa te lasi calcalata in picioare indiferent daca e mama, sot, tata, frate, prieten, indiferent de cine ce spune vreau sa merg mai departe sa imi vad de viata mea, nu cred ca al meu sot intelege ca este timpul sa schimbam ceva la noi la viata noastra, la viitorul nostru

http://alinahandmade.blogspot.com/


Observ ca iar ai avut un show cu "sotzu'".... Toate neintelegerile apar din cauza nemultumirilor pe plan financiar. Degeaba facem planuri de viitor daca nu sunt posibilitati de a le sustine financiar. De multe ori mi-am propus ca voi face una alta dar ce folos, n-am avut cu ce...raman la faza de proiect . Veti rezolva multe daca vei gasi si tu un job. E greu, dar nu-ti pierde speranta, va veni si soarele odata si odata pe strada voastra . Eu de exemplu imi doresc sa fac scoala de soferi, sa nu mai depind de mijloc de transport, sa nu mai duc copilu' cu nasu'n vant in fiecare dimineata, sa nu mai alerg peste tot cu limba scoasa de-un cot, sa nu mai car atata de sacose si ar mai fi...Dar ce folos ca n-am banutii necesari, basca pentru o gargarita de masina...dar poate nu e sa fie si ma fereste DD de altele.
Capul sus, nu deznadajdui...DD are pentru plan bun fiecare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Pt. ca n-am acccesat demult timp casuta noastra de e-mail, Mr. Yahoho a binevoit sa ne stearga mesajele . Asa ca o sa incerc pe cat posibil sa mai trimit din cand in cand cate o chestie interesanta. Erau si cartile alea de activitati pentru copii, erau si retete interesante pentru tine, Alina...sa le caut la mine si le re-transmit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana nu am avut un show propriu- zis dar el vrea sa ne mutam cu chiriesi in conditiile actuale financiare nu ne permitem nici daca m-as angaja si eu.Incerc sa imi schimb eu modul de a gandi daca pot spune asa dar incerc sa il fac sa vada ca nu te poti cu chirie si sa mori de foame doar ca sa stai singur, trebuie sa te gandesti ca mai exista si situatii neprevazute cum ar fi se imbolnaveste copilul, te imbolnavesti, pierderea locului de munca.
Eu nu stiu poate sunt eu exagerata dar eu asa vad lucrurile.

Incerc sa gandesc eu mai pozitiv, sa vad lucrurile astfel sa fac compromisuri doar daca consider eu strict necesar si vad ca merita si daca si partea cealalta face compromisuri , daca vad ca nu merg mai departe am o vorba" un sut in un pas inainte" si trebuie sa mergem inainte, dar la noiu in re;latie lipsa de comunicare, din partea lui nu exista asa ceva, nu stim sa comunicam eficient, nu vrem nu stiu exact de ce, nu exista sprijin, respect, nu exista toleranta, avem multe minusuri in aceatsa asa zisa "relatie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Ne-am intors si noi
Am fost in parc, a cules copilul floricele si diverse ierburi...a alergat dupa cativa fluturi...si inapoi cu trotineta acasa. Nu stiu cum sunt ai vostri, dar Teo in parc alearga in toate partile...dar cand e vorba de mers...stop joc; dupa 2 secunde o auzi: Mamiiii, eu nu mai pot...am obosit Asa ca intoarcerea a fost: ea pe troti...si eu trangand la 'caruta'.
O fi vreo forma de conservare a energiilor doar pentru joacaaa?

Mariana, multam de info...eu ma gandeam ca sunt filme pt fetitze
Alina, sa-ti ajute Dumnezeu sa-ti indeplinesti planurile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Sa va auda DD mai ales ca acum 5 minute mi-a confirmat ca nu se mai simte atras de mine din nici un punct de vedere deci numai am de ce sa fac vreun compromis iau lucrurile asa cum sunt voi invata si voi merge mai inainte cu capul sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Dau de baut la tati lumili...sa curga sampania-n siroaie......am reusit cu biletele...da' io sunt stoarsa ca o lamaie....

Doinita, pt. tititze a fost doar cel de aseara si in seara asta e "Puss in boots". Bica nu face asa la drum, se alinta doar la masa, ma dispera cand trebuie sa manance si spune ca i-a obosit manutza .

Alina, nu esti exagerata, aveti doar opinii diferite. Cred ca s-a saturat si el sa-i dicteze altii si din cauza asta ar incerca si varianta cu mutatul. Apai cred ca si tu-l stresezi de-l faci sa arunce asa vorbe. Lasa-l sa se concentreze la munca iar discutiile astea nu sunt de bun augur prin telefon. Ti-am spus eu, tete a tete intr-un cadru neutru. De cand nu v-ati mai surprins unul pe celalalt cu ceva? Sa nu te simti mai prejos daca ii faci doar tu cate o surpriza cat de mica. Incearca ceva ce ar merge...tu il cunosti cel mai bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Cum am mai spus Mariana "dragoste cu sila nu se poate" si crede-ma ca il cun osc si am incercat sa il surprind si de fiecare data arunca niste vorbe de nu iti vine sa itri crezi urechile daca yi fac vreo surpriZa "ca ce am pe altul|"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:


Yupiii...fetelor am castigat 2 invitatii la Tinker Bell (noul film 3D) Aici pe DC...
Teo era asa de incantata!
Asa ca Mariana, am primit filmul pt Teo. Maiculita, oare de unde scot copiii perlele astea simpatice
Mariana, La Multi Ani pentru ziua de maine! Sa fii sanatoasa, fericita si implinita

Dupa amiaza imi fac program cu Teo...omu' are 'socializare' cu baietii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui doinita_g


Yupiii...fetelor am castigat 2 invitatii la Tinker Bell (noul film 3D) Aici pe DC...
Teo era asa de incantata!
Asa ca Mariana, am primit filmul pt Teo. Maiculita, oare de unde scot copiii perlele astea simpatice
Mariana, La Multi Ani pentru ziua de maine! Sa fii sanatoasa, fericita si implinita

Dupa amiaza imi fac program cu Teo...omu' are 'socializare' cu baietii.



Doinitza>> Alexia-Teodora (Tzupanica) 16/03/2008)
"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"


Doinita, multumesc mult ! Bravoooo..... Felicitari ! Distractie placuta pentru dupa-amiaza .

Mergi la inceput