**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!** (1)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Ofof, mai-mai . Sa fim sanatosi si cu DD inainte. Mai o refinatare, o rescadentare, un card de credit unde jonglam cu ratele, un "ajutor" pana la salariu...uite asa trece timpul. Calcule si calculele...Eu n-am fost si nu sunt pretentioasa defel, am crescut intr-o familie modesta avand un singur salariu in casa, acum trecem printr-o perioada mai deosebita si astept o redresare (poate ajungem la luminita!). Imi doresc doar sa avem resursele necesare pentru un trai decent. N-am avut cine stie ce in copilarie... doar doua papusi Aradeanca de care am avut grija ca ochii din cap, cateva jocuri din lemn, am fost doar in 4 excursii si 1 tabara, n-am avut imbracaminte de firma dar am invatat lucruri esentiale, sa fiu cumpatata, sa chibzuiesc banutii si sa apreciez orice lucru facut de parintii mei. Intr-adevar as fi vrut sa-i ofer mult mai multe copilului meu dar fac tot posibilul sa-i indeplinesc aproape orice dorinta in limita bugetului disponibil.

Cat despre imunizare...Bianca a rontzait atatia ursuleti cu echinaceea ...(a aparut un articol la americani cum ca nu e indicat sa dai echinaceea copiilor pana in 12 ani )...cand s-au "impartit" virusii la cresa ea a fost prezenta de fiecare data..., asa ca mai avem 2 ani si o sa fim mai rezistente impotriva racelilor. I-am dat si ei catina cu miere dar nu i-a placut.

Am fost la cresa, am livrat "atentia" urmeaza sa afiseze maine la avizier programarea sedintelor cu parintii si repartitia copiilor pe grupe . Din cate mi-a spus sedinta noastra va fi marti.... E ziua cand sunt full si alta pasare la job. Oare cum ma voi imparti ?

Doinita, inteleg ca esti home sau vrei si ceva part time ?

Alina, lasa-l incolo ca te arde rau la buzunar ! Gandeste-te ca, cu banutii dati pe fumigene ai putea sa-i cumperi lucrusoare Deliei !

Tatiana, te imbratisez cu drag !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Mariana, da sunt home...in curand, adica prin octombrie. Asta-i viata...cine stie, un sut in un pas inainte! Oricum nu mai puteam continua in halul ala...intre trenuri
Mai naspa e ...ca nu am o meserie palpabila...si nici talente deosebite nu detin...si nu in cele din urma...varsta mea nu mai e asa 'frageda'
Alina, nu stiu daca-i o solutie...dar frate'meu care-i fumator ...zicea ieri ca si-a luat cu 10 roni o tigara electronica...si de la un pachet pe zi...acu baga 2-3 tigari de foi...plus electronica...El zice ca oricum nu se poate lasa asa deodata...si ca a facut economii cu tigara electronica...
Si eu am fumat...dar se pare ca nu eram fumatoare convisa ca m-am lasat brusc...fara probleme

De ceva vreme...cam de sambata am niste pb cu stomacul...o fi oare de la stres?...ma cam doare mai sus asa...si din cand in cand ma taie si cate-o pantecaraie...
Sapt viitoare intentionez sa ma investighez putin...

la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Doinita oricat as incerca macar sa le reduc am avut si eu tigara electronica si degeaba s-a stricat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata!

cu caimac e gata! Poftiti de serviti !

Doinita, imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva. Stiu cum e, eu cu omu' meu o tot trag de cand ne-am casatorit . Sa dea DD sa-ti gasesti un job satisfacator !

Alina, a reduce tigarile nu-i o rezolvare, te pacalesti singura (iti spun din proprie experienta). Incearca sa parcurgi pasii pe care ti i-am descris intr-o postare anterioara. Si un lucru foarte important: trebuie sa fii decisa!.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Buna dimineata!
Mariana, multam de cafelutza...si de incurajari!
Azi trec pe la banca sa mai las o rata la casa...imi doresc s-o achit odata ca m-am saturat

Saptamana trecuta am fost cu Teo la film, la Neinfricata...i-a placut tare mult (si mie)...mai ales ca eroina are parul crezt ca al ei

la mamici si puiuti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Am venit si eu azi la cafea astazi voi fi si voi gati o ciorba de legume.
Mariana mai trimite-mi odata ce mi-ai scris legat de tigari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Am venit si eu azi la cafea astazi voi fi si voi gati o ciorba de legume.
Mariana mai trimite-mi odata ce mi-ai scris legat de tigari

http://alinahandmade.blogspot.com/


Alina, ! Pentru ca nu am timp disponibil sa caut acel mesaj iti scriu in cateva cuvinte: arunca/ascunde toate scrumierele, brichetele; cand simti nevoia sa fumezi ocupa-ti timpul cu altceva...net, carti, te joci cu Delia...mai un aranjament prin casa, o schita cu o noua creatie, planuri de viitor...gasesti tu ceva ca sa acoperi perioada respectiva . Principalul este sa nu cedezi usor tentatiei. O sa ai perioade grele dar cu perseverenta si hotarare o sa treci peste. Iti doresc mult succes !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Si inca una si am plecat...
Eu am intrat in "sevraj" ... iar sunt in greva cei de la LH, vai mama mea . Daca scap si de ziua de maine va fac cinste cu beuturi si dulcegarii....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Cum adica esti in "sevraj"Mariana?Si ce inseamna majusculele LH?Si unde pleci?O sa incerc si varianta ta dar nu e deloc usor crede-ma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Cum adica esti in "sevraj"Mariana?Si ce inseamna majusculele LH?Si unde pleci?O sa incerc si varianta ta dar nu e deloc usor crede-ma

http://alinahandmade.blogspot.com/



LH e prescurtarea de la Lufthansa. As fi vrut eu sa plec da' macar navigand pe net ajung si eu in toate colturile lumii. Incearca...

Mergi la inceput