**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!** (1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana pe aici , sa porte cu placere hainutele biencutza
Dragele voastre inatotoare
Mariana o mica curiozitate am de unde iai luat hainutele pentru gradi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Doinita, Alina multumim !

Alina, le-am cumparat de la magazinele acelea cu preturi accesibile pentru buzunarele noastre . Cu ~ 85 RON i-am cumparat trening din bumbac 100%, tenisi pentru interior foarte haiosi cu papusele avand fermoar si siret (pt. a se putea descalta usor de ei), rucsacel, colanti si o trusa de carioca cu stampile. Acelasi model de trening l-am vazut intr-un magazin "normal" cu 65 RON....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Adica magazinele gen 13 lei?
Si eu am fost pe acolo dar nu am gasit ceva care sa imi placa am vazut oferta de la H&M o bluza 19,9lei, blugi la 39,9lei acum s avedem cum va fi bugetul astazi am sunat la gradinita si mi-au spus ca pe 10 nu incepe sigur gradinita si sa sun saptamana viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Adica magazinele gen 13 lei?
Si eu am fost pe acolo dar nu am gasit ceva care sa imi placa am vazut oferta de la H&M o bluza 19,9lei, blugi la 39,9lei acum s avedem cum va fi bugetul astazi am sunat la gradinita si mi-au spus ca pe 10 nu incepe sigur gradinita si sa sun saptamana viitoare

http://alinahandmade.blogspot.com/


Cam asa ceva ! (e la alea cu 3.8)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Am inteles, o sa mai trec si eu pe la aceste magazine.
Fetelor aveti idei de economisire a banilor?Sau ce metode de economisire aveti voi, de unde mai taiati?Ca pe mine ma ingrozesc preturile astea, mi-a venit regularizarea pe 4 luni 217 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Am inteles, o sa mai trec si eu pe la aceste magazine.
Fetelor aveti idei de economisire a banilor?Sau ce metode de economisire aveti voi, de unde mai taiati?Ca pe mine ma ingrozesc preturile astea, mi-a venit regularizarea pe 4 luni 217 lei

http://alinahandmade.blogspot.com/


...cu pipatul cum stai ?
Io-s cu ochiu' pe oferte...mai economisesc ceva dar nu sume asa importante. Cu scumpirile astea imprevizibile care vin asa ca pe banda rulanta nici nu mai ai timp pentru re-bugetare. Deocamdata ne descurcam cu putinul pe care-l avem. Multumim lui DD pentru ca suntem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Am uitat sa spun din perlismele Biancai "Mami cate pernite imi trebuie sa pun sub fundulet ca sa ajung la volan?"...Ooops...vai de capu' lu' tati, prevad ca la 18 ani o sa-i ia masina.

Sau
"- Vino Bica sa te dragalesc, sa te pupicesc!
- Nu vreau! Mie-mi plac doar pupicii lui David (iubitul ei de la cresa)!
- Cum asa?
- Sunt altfel!"
OMG...mai tarziu...Ce-o sa fie? Ce-o sa fie? O sa fie o nebunie! O sa stea ta'su cu pusca cu luneta la picior .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Despre economisire...noi am strins in asa hal cureaua...in afara chelt lunare obligatorii suntem pe zero barat
Ne-am 'remodelat' abonam la telefoane, tv... am mai desfiintat ce nu ne foloseau...
Acum, dupa cum spuneam... incerc sa mai vand din lucrusoarele noi noutze ale Teodorei ...eventual jucarii...
Mariana, dupa cum se vede treabaaa...va asteapta vremuri 'interesente' cu Bianca...cred ca tati va avea ceva de furca...inclusiv cu 'pretendentii'.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

primiti si o oaie ratacita?


Fetelor, scuzati absenta prelungita... suntem bine, sanatosi si ocupati pana peste cap... ziua parca are tot mai putine ore, asta nu inseamna ca ne si bucuram de o noapte mai lunga. Suntem rau dati peste cap cu programul, stam pana tarziu afara, ne culcam dupa ora 23.. nu stiu ce ne-om face peste 2 sapt cand vom incepe gradi.. de luni musai trebuie sa lucrez la reglementare si sa intram pe fagas normal ca nu se mai poate.


Am citit pe fuga.. Mariana nu m-am retras din grup, pozele le-am sters mai demult, intr-un moment nu tocmai fericit. Intre timp am revenit la sentimente mai bune. Promit sa adaug cat de curand altele noi.

Altceva, despre noi.. am pregatit copiii pt gradinita, adica le-am facut o cura de imunizare. Sper sa le fie de folos.. cu toate astea weekendul trecut David s-a pricopsit cu o enterocolita..

Nu stiu ce sa va mai zic la ora asta, patul imi face cu ochiul si ma ademeneste spre el..ah, uitam ..sambata asta suntem nasi (cununam)... asa ca suntem in pregatiri de dilaila. Mi-e dor de voi si astept zile mai linistite, sa ne putem bea cafeaua virtuala impreuna.

Sper ca am fost cat de cat coerenta. Trimit un pt fiecare. Ne 'auzim' curand...


P.S- ce copii mari avem.. deja am trecut la jeansi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

e gata si va asteapta !

Doinita, sa ai clienti la lucrusoare !

Nyny, ce surpriza placuta ne-ai facut ! Mi-a fost dor de tine ! Ma bucur ca sunteti sanatosi, asta inseamna ca si Mara a trecut de faza cu bblushia ! Distractie placuta nanashica, sa aveti o petrecere frumoasa !

Tatiana, Magdalena !

Azi dupa 12:00 am intalnire cu direactoarea de la gradi ! Sper sa lamuresc toate problemele !

Va doresc o zi buna tuturor si daca aveti timp de eu bantui pe-ici pe colo!

Mergi la inceput