MONTIGNAC (176)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Dragele mele va pup

Cge hmmm ... ce titulatura mi-ai dat " de model" superrr ma simt

Lorelei da , intr-adevar am slabit mult si se si vede diferenta foarte tare inca mai am de slabit pana la final , asta pentru ca niciodata nu suntem multumite nu pentru ca nu as arata deja bine in comparatie cum eram ... incet incet vreau sa ma slabesc macar pana la 60
Eu sincer nu am stiut si nu am vazut ca sunt tinute in ulei maslinele ... eu am vazut ca-s scoase din apa sarata
LA multi ani pentru anisorii tai ..... waw ce fain sa ai asa o fata mare sa-ti traiasca

Brandusik corect ... decat ciocolata sau alte chestii nepermise .... ce stiu io ce biscuiti sau napolitane mai bine o banana

ninha stiu cum e cu musafiri si cu plimbatul de ici colo alaturi de ei dupa intreaga vara de acuma am plus 1-2 kg si acuma imi pare rau .... da nah, asta e .... prieteni , prostioare-n jur cu zecile si cum sunt si eu om am mai ciugulit cate putin si rezultatul nu s-a lasat asteptat
mult spor la pregatit petrecerea cand e??? acuma in we asta ????

gena ai fost la intrunire Monti ??? si ce ti-a mai spus acolo .... ceva ce noi nu stim inca ????

Daena se vor topi si kilogramele .... asta doar daca tu vrei cu adevarat

Puisorule ce mai face blondina frumoasa ??? incepe gradinita ????

Mel eu am mancat si mananc orez integral sau salbatic , basmati dar numai cu legume combinat
Waw da sotul tau a avut o greutate generoasa tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna fetele
Acum ma indrept spre casa, ce bine ca e weekend.
Lorelai, nu stiu daca ti-a raspuns cineva inca, dar zic si eu: mazarea trebuie sa fie ori proaspata ori inghetata si o gatesti cum vrei. Nu ai voie mazarea cumparata in cutii. Cea din gradina si inghetata e chiar f buna, poti sa o faci cum vrei tu si e conforma.
Andanii, am mers la intrunire Monti de 2 ori pana acum, o data acum 2 sapt si acum vreo 2 ani. Fata lui Monti face seminarii in care explica metoda si raspunde la intrebari. Apoi cativa sunt selectionati sa mearga sa manance, tot meniul este facut de un restaurant, totul este Monti. Ah si sa nu uit fac reclama la produsele lor si eventual fac promotii. (ultima data aveau 4 pachete de 1kg de spaghete de ig15 la 12 eur, dulceata la 3eur)
Apropo de fructe, din ce am inteles eu la seminarii, avem voie orice fructa daca este mancata la gustare sau la o masa numai de fructe. Insa daca vrem sa o mancam ca desert trebuie sa tinem cont de IG.
Exemplu era dat cu ananasul, care nu poate fi mancat decat dupa o masa glucidica, in nici un caz dupa carne.
Iar orezul salbatic poate fi mancat cu orice vreti, pana si cu carne.
Chiar a facut cineva dintre voi saptamana aia de dezintoxicare Monti? Laurent de la Monti a zis ca se poate slabi pana la 4 kg in luna cand o faci, dar daca esti la inceput de program, ca altfel nu o sa fie asa de spectaculos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gena ce tare..puteam sa te desemnam spionu nostru? ca ashea orice nedumerire de o avem...ne poate fi explicata si lamurita direct de sursa

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

deci mi-am facut supa de vita si am pus taitei din fasole...buni dom'le
taitei astia is asa subtiri ca spui ca e litza si nici nu merg rupti...dar i-am pus la inceput in apa firbinte si s-au muiat si dupa i-am taiat cu un cutit...buey frate da spui ca-s moluste asa frumusei si transparenti

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Pai o sa anunt cand o sa mai fie seminarii si o sa ma duc cu intrebari, poate o sa fac si poze pentru voi.
Meniul de azi:
Md: 2 felii de paine integrala cu dulceata conforma si o cafea
P: un babybel, 2 felii de jambon si o rosie (nu prea mi-a fost foame)
g: un mar, o piersica
C: salata si 2 "crenvusti"
am un ciorchine de strugure care ma asteapta acum
Nu prea am avut o zi buna nici azi, dar macar am fost conforma.
Maine am prevazut iar un japonez, dar ma mai gandesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

chiar daca nu am timp sa fiu mai des alaturi de voi, sa stiti ca sunt conforma. laservici nu pot intra deoarece avem internetul restrictionat.

chiar daca nu am unde sa incalzesc mancarea( am avut mancare Monti) linte cu ou ochi( multumesc Ani pentru sfat); linte cu carnaciori; covrigei cu susan+iaurt; mere( de la tara).. insa sunt cam obosita si beau 2 cesti de cafea( fara zahar), pana acum beam doar una..
Astazi o sa fac mancare de fasole verde cu pulpite de pui.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Ieri m-am simtit tare rau, asa ca am venit de la serv pe la 6, am mancat niste wassa ( cumparata, nu facuta de mine ) si m-am culcat. Vad ca nici astazi nu sunt chir ok, dar vedem .... trebuie sa ma mobilizez pt ca incepe scoala .

Ninha, Lorelai, Cge, sa va traiasca copiii , sa fie sanatosi si norocosi ! La multi ani !

Ati tot vorbit de taieteii din fasole ? La ce raion sa-i caut ? La paste sau la mancarea chinezeasca ?

Andanii, da .... am plecat de la o greutate impresionanta, este adevarata ca este si inalt, dar oricum nu se justifica acea greutate. Sper sa reusesc ! Ma gandesc doar la sanatate !

Meniu:
D: Wassa cu gem de Topoloveni
P: Friptura de porc la garnita cu salata de varza
C: chiar nu stiu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna
Meniul de ieri:
Md: nimic (m-am trezit la 11)
P: mancare japoneza (o pun in portocaliu, desi acceptata am luat 2 feluri care nu trebuiau amestecate - unul cu orez si altul cu carne si braza)
C: (ca sa recuperez pranzul) un kiri, o rosie, un mar, o piersica (cu vierme)

Meniul de azi:
Md: 1 felie paine integrala, o cafea cu lapte
P: o salata cu 2 crenwusti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

hello girls...vreau sa va anunt ca sapt asta nu prea o sa fiu prin zona.deci mai usor cu scrisu ca sa nu ajungeti la pag 20 prea repede fara mine

meniul meu azi:
Md: 2 degete de telemea cu praz si paine de tarate, si omleta facuta din 1 ou cu vreo 4 fire de ceapa verde
G+prinz: ceai cu lapte si 2 biscuiti din nuca de cocos..ii pun ashea ca sigur aveau zahar...dar dupa ce termin cu sapt asta care vine o sa incerc clar sa-i fac monti ca vad ce scrie la ingrediente si e posibil
C: mai am o portie de supa si vreo 3 snitele mici in frigi..
G: poate 1-2 nectarine

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Unde ati disparut fetelor ?
V-ati pregatit de scoala ? Noi incepem clasa I si clasa a VI-a. Avem ceva emotzii, ce sa zic ....

Astazi am gatit :
- ciorba de rosii
- musaca de dovlecei si pe deasupra ei am ras cascaval - a iesit f. buna
- carnati de oaie
- mici
- varza calita
- friptura de pui

Meniu;
D: 4 felii de wasa
P: pastrama de oaie la gratar, ficatei de pui rulati in bacon cu salata verde
C: 1 carnacior de oaie, 1 mic, musaca de dovlecei si un iaurt

Brandu unde pleci ?




Mergi la inceput