MONTIGNAC (176)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

daniela bine ai venit . painea ta arata super si banuiesc ca e si ff buna la gust de la susanu ala. o sa o incerc si io in vichend. nu iese prea tare? ca vad ca nu are dorjdie deloc

mel puey esti filiforma comparativ cu noi care ne paruim cu kg-mele .ai putea si tu sa dai datele sotului macar asa ramane si lumea ca ai ceva kg de dat jos

spun aici sa citeasca si fetele noi. Trecerea in tabelas o fac dupa 2-3 sapt de stat aici pe forum.e o regula de am stabilit-o cand intr-o perioada intrau doritoare de monti si dupa nici o sapt-2 renuntau si paraseau corabia...asha ca am spus sa impun regula asta...sa fiu sigura ca nu muncesc aiurea sa pun in tabaleas si iara sa sterg

io azi nush ce sa mananc. nu prea am nimic in frigi...decat brinza si rosii ca in ultimile zile nu mi-o fost capu la cumparaturi avand in vedere ca aseara ca sa termin am stat vreo 13 ore lawork



Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va puppp

Eu sunt mega prinsa cu lucrul pentru ca am fost in concediu si am de recuperat ce n-am muncit doua saptamani dar gandindu-ma la mare lucrez cu spor

De copilul meu viitor licean ce sa va spun ???? e mare , deja m-a depasit cu 15 cm la inaltime .... imi tot spune "micuta mea" "bubu meu" "bulinuta mea" ... inca ma giugiuleste, probabil pana cand apare vreo domnisoara in peisaj e destul de grea perioasa asta a adolescentei .... are iesiri cu ridicat de ton destule, e iritat cand il ridic de la calculator ..... dar discutam, discutam si iar discutam pana cand ma doare gura .... dar asta e datoria mea de mama nu ??? deocamdata cand ma uit in jur la alti copii de varsta lui pot sa ma consider o norocoasa reusesc sa mai comunic cu el

Azi maniul meu suna asa :)
md. paine integrala cu ricota si ardei gogosar
g. doua nectarine
pr. salata din legume fierte , rosie si ardei
g. mar
ci. salata de vinete cu ardei si branza telemea

va pupppppp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Brindusik pentru munca ta si-ti inteleg intru totul hotararea. N-are sens sa-ti dai osteneala pentru toti cei ce posteaza doar 1-2 zile, e frustrant asa.

Meniul:
dimineata am mancat totusi 2 biscuiti mici integrali conformi. Pe la 11 o mana de masline neuleioase. La 12 2 nectarine. Si cam atata deocamdata. Sper sa reusesc sa nu mai mananc nimic pana diseara, sau doar putin.
Sa fiti iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

lorelai senchiu pentru intelegere. ce fac pe forumul asta fac din placere...montignace fiind singurul forum de-l urmaresc ..dar pe langa asta am si eu treburile de day to day si de asta trebe sa impun reguli sa-mi fie mai usor sa le impac pe toate

deci eu inca nu stiu ce sa mananc..dar am rontait niste crakers din orez...altceva nu-mi vine sa mananc

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Lorelai ce-s alea masline neuleioase ???? hmmm ....

Brandusik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata,

Imi place sca s-a animat subiectul cu fete puse pe treaba. Vreau sa zic slabire.

Si eu sunt din asta, cu masa principala in familie seara.
Asa ca nu pot manca decat fructe.
In weekend cand mananc la pranz mai tarziu, incerc cateodata seara cu cereale cu lapte.

Dar reusim sa mancam tot timpul inainte de 18:00, asta e ultima mea masa din zi.

Meniu de azi:
md: p. prajita integrala cu gem conform + cafea;
g: mar
p: salata de naut cu castraveti si ardei murati;
g: iaurt
c: paste cu sos tomat.

In rest, sapt. asta m-am luptat cu tocanita de ciuperci si ardei cu pui.

In we, planific ratatouille cu dovlecel, vinete, ardei, rosii.

Mie s-a cam luat de brocoli si conpoida.

O zi buna si conforma,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna
Am o zi de tot
Asa ca sa nu va speriati de meniul meu:
Md: 2 felii mici de paine ig15 cu unt si o cafea (ma las de unt ca nu mi-a placut deloc)
P: 2 felii de branza topita, o felie paine si 3 felii jambon
G: nimic
C: sa vad ce fructe imi iau, ca nu vreau sa mananc altceva.

Daena, bine ai venit! Nu cred ca e nevoie se te chinui sa faci alea in casa, desi suna bine, poti cumpara Wasa. Se gaseste pe la supermarketuri si magazine bio.
Brandu, cu mine ai scapat ca oricum nu vreau in tabel. Aveti GT-ul meu (intermediar) in semnatura.
Ah si apropo, nu aveti zi de declarat kg, nu? Oricum eu ma cantaresc saptamanal, asa ca am +600gr Dupa cum v-am spus sunt in perioada de stimulari si sper sa nu iau prea mult, data trecuta am luat 4kg. Partea buna e ca ma apropii de final si deci nu o sa mai iau mult in kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Andanii, acum am citit semnatura ta. Wow pentru kilogramele pierdute, am ramas masca. Mii de felicitari pentru asemenea performanta
Maslinele neuleioase sunt- nu stiu cum sa le spun, masline fara ulei . E greu sa le descriu, dar in Romania sunt pastrate in ulei si cand le iei in mana ramane mana plina de grasime. Aici sunt cred ca tinute doar in apa cu sare. E drept ca nici nu sunt la fel de gustoase ca in Ro...
cge, si eu incerc la fel, sa reduc masa la pranz, dar parca nu se potriveste totdeauna. Am sa mai incerc, poate reusesc.
brindusik, stiu exact cata munca e, in urma cu vreo 3 ani am fost 2 ani moderator aici pe dc si cam stiu cata munca e in spate. Oricum din partea mea pentru toata osteneala ta.
edit ca sa-i raspund scurt si genei, am scris amandoua o data: stiu frustrarea cu gramele alea criminale in plus, pentru asta un pupic ca sa-ti treaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gena ai gasit undeva in carte ca untul nu e permis?? (ai devenit enciclopedia noastra pentru ca asa cum spunea si puisoara noi stam de atata timp pe monti ca mai mereu la noi is de faza 1+2...eu tin monti tura asta din 2009 si am slabit vreo 8 kg..la inceput cand m-am tinut mai strict...)

eu azi..
md: 3 clatite (monti datorita genei) cu gem de zmeura
g: ceai cu lapte, biscuiti de migdale(adik de fapt e faina de migdale facuta pastile...chinezoaica mi-o dat) si crekerii de povesteam din orez
P: orez fiert
g: spuma de ou cu fructul pasiunii pisat...e cumparata treaba..si desi are zahar...e ff acra de la fructul pasiunii..deci banuiesc ca nu are asa mult(sper)
c: am in plan o supa de vita

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Lorelei, am editat mesajul meu.
Vreau sa zic ca ideal ar fi sa manancam mai zdravan la pranz, si seara mai usor.

Dar nu ne iese mereu.

"La Multi Ani" ptr sarbatorita ta din weekend, si eu am una, isi serbeaza 7 ani!!

Andanii, e modelul nostru!!

Mergi la inceput