Spiridusi de ian/feb'06 ... Incep scoala! (29)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Revenim si noi, nu in forta ca nu reusim sa ne adunam de pe drumuri, dar macar cat sa spunem ca traim.
Gio, ma treci si pe mine la o zi de intaniri, ca vin. Dar sa fim mai multe, daca-i cazul iau si copiii dupa mine. Singura mea restrictie este ca pot mai degraba seara si nu pe vineri 9, cand am balul bobocilor si-l organizez.
Apoi? Fii-mea e minunata cu scoala. Am avut o perioada oribila cu ea in vara cateva luni. S-a dus, dar inca suntem in alerta. E un copil tare constiincios, cuminte, delicat. Insa si anxioasa cat incape. Cu mintea nu mai spun, ca ar fi s-o laud. E brici, analitica, atenta, concentrata. Si scrie fruuuuumossss. EU care am un scris oribil, stiu. Insa nu stiu ce stilou are, nu m-am uitat pe el. Pare ok, scrie bine. Nici in carti nu m-am uitat prea atenta. Invatatoarea-i buna, copiii-s multicei (vreo 25), in scoala nebunie.
Baietii mei sunt ca baietii. La Razvi merge greu cu scrisul. Fiind haosul din ultima vreme cu grupa 0, iar el fiind de gradinita, a ajuns educatoarea sa-l puna cu cei mari la un loc si lucreaza dupa manuale si caiete de 6-7 ani. Iar el e cam mic. Practic lucreaza acum programa de pregatitoare, fiindca nu stiu exact ce va fi la anul........Si Razvi nu e de pregatitoare la 5 ani. Io-l vad, asta chiar daca mi s-a spus sa-l bag in clasa 1 la anul, cand el face 6 ani in octombrie! Petru e bagat la cei mici, dar la aceeasi educatoare, ca asa-i la tzara (lucrezi cu 34 de copii intre 3 si 6 ani). Cu educatoarea lor eu am un cui si un dubiu. Nu mi-a placut niciodata, prea moale, prea inactiva. Si asta anii trecuti cand erau maxim 15 care frecventau gradi. Poate acum cu mai multi s-o mai baga in viteza potrivita.
Oricum, nu ma plang de copii. Se inteleg minunat, sunt foarte apropiati si legati unul de altul. O gashca draguta. Am noroc cu baietii ca au temperamente complementare si nu se ajunge aproape niciodata la probleme. Razvi e mai bland, dar incapatanat cand i se pune pata, iar Tavi e mai temperamental si exploziv, dar coopereaza si nu se supara. Insa intr-un grup numai Leul e seful si asta-i Tavi.
Despre mine, nu mai zic nimic, fiindca-s scufundata in treburi care nu tin de casa si copii.
si salutari la toata lumea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:


am dus baietii la scoala, gradi, o cam lalai la job asa ca am zis sa intru pe forum putin.

Edi azi are party de Halloween asa ca l-am costumat in indian, au sarit toate educatoarele pe el ca ce frumos si ce simpatic e....s-a rusinat al meu de nu-i adevarat.
marco ar fi vrut si el party, dar la scoala nu fac. Dovleac nu am gasit aseara, asa ca nu am mai cioplit nimic.

Cosmi eu vreau sa ne vedem toate, cat mai multe....numai sa cadem de acord asupra unei zile si ore.....
hotarati voi cand va convine.
asta cu tv o inteleg....si pe al meu il mananca sa-si cumpere unul 3D, asta in conditiile in care mai avem de platit din datoriile pt teren....e tipit masculina treaba....
spor la amenajari, zugraveli si ce mai aveti.
Bee da, da, ne vedem numai sa lasi un nr de telefon pe PM, ca sa te anuntam cum stabilim ziua si ora.
Ma bucur ca s-au rezolvat problemutzele cu Ana. super ca merge bine cu scoala.
Fain ca se inteleg baietii intre ei si nu exista conflicte cum e la mine.
bafta in tot ce faci si sper sa ne vedem!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

ce ziceti?
ne putem intalni joi, 8 noiembrie? stabiliti voi ora si locatia, de preferinta in centru sa nu umblu de nebuna, ca nu prea stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Gio, eu pot doar MIERCURI, fiindca atunci vin cu Razvan la terapie. Nu stiu altfel cum......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

.neata gagici.....chiar daca i sambata , m am trezit devreme ca as vrea sa fac ceva pachetele sa dau si eu de pomana pentru sufletele celor care au plecat la cer...hmmm

Gio eu zic asa...sa intre toate fetele care vor sa vina si sa si exprime optiunea unde si cand vreti sa ne vedem. Mie imi e indiferent in ce zi ne vedem , dar as vrea tare mult s al cunosc pe Razvansi pe Asteryaro,iar in cazul asta ar trebui sa ne vedem la un loc de joaca sa se bucure si copilasii.Eu zic la Kids Dream(parca) acolo la Alba Iulia ar fi suyper...asta este ideea mea.Daca voi gasiti alt loc nu i bai , numai sa ne hotaram din timp ca sa stim ce si cum.

Stefan nu prea a primit de scris pentru minivacanta astadar sigur o sa mai facem macar cateva pagini.Are in carnet note numai de FBsi e fericit pentru ca stie ca i va aduce Mosul un PSP-VITA.
Biancaeste ,,vrajita,, de balul liceului care se apropie...a scapt de grija ca nu are partenera fost invitata de un coleg si e incantata.

noi am cam terminat cu planul de reamenajarea camereiazi trebuie sa mergem sa luam lavabila si maine G ar trebui sa zugraveasca. Mobila am reusit s o luam de la Mobexpert , asta dupa ce am cautat de ne au iesit ochii iar canapelele vin si el peste 1 saptamana.Noi, parintii suntem multumiti ca papan doarme cu Bianca pentru ca i a fost tare greu sa plece de langa mine(si mie de langa el).


am citit la aradence ca ceva probleme in familia Monicai sper ca tragedia sa i uneasca si sa faca ce e mai bine si bun pt copii.

eu una sunt cam ingrijorata de Marakinasi o rog sa intre sa ne dea un semn.

Le rog si pe fetele celelalte sa intre si sa mai vorbim de una alta .

va pupacesc si imbratisez pe toate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Eu insist sa va rog sa stabilim intalnirea pt. ziua de miercuri, fiindca DOAR atunci pot, si neaparat si obligatoriu trebuie sa particip.
Mai vreau sa spun ca imi doresc mult sa fim cat mai multe, este o ocazie excelenta sa ne (re)vedem, si cred ca si lui MONI i-ar fi placut asta .
Un loc agreabil ar fi la AFI Cotroceni, este acolo un loc de joaca pt. spiridusi, si pt. noi o pizza, o apa, ceva.
Daca stie cineva, la Unirea exista vreun loc de joaca, sau ceva?
Recunosc ca aceste locatii imi sunt cumva la indemana mie, ca distanta fata de locul unde trebuie sa ajunga Razvan, de aceea am propus asa.
Razvan are terapie intre 16.00-17.00.
O sa venim cu taxu cu masina, deci ce ziceti de 11.00, chiar 12.00?
Mai vreau sa spun ca nu este necesar ca eu sa plec cu Razvan la clinica pt. terapie, va merge taxu cu metroul, ca e mult mai simplu.
Astept pareri, idei etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Salu'

Mai si mie imi convine pentru miercuri ca si-asa am zi busita de la birou pt ca la 10 ma duc la RAR cu masina de iarna a lu' barbata-miu.
Da' nu stiu cata vreme pierd pe-acolo...asa ca eu ma gandesc ca mai pe la 14 oi ajunge si io.

E loc fain si la Unirea... si pizza pt mamici.
Daca il duc pe fiu-meu acolo o sa fie super incantat ca si-asa ma batea la cap sa-l duc pe-acolo ca sa se joace si la jocurile alea mecanice.

So... sa vedem ce mai zic fetele cu ora...


Pupici tuturor!

Fug la nani ca am fost in excursie cu scoala astazi si-s cam zombie

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata si de la mine....

eu sunt dispusa sa vin in orice zi, pentru ca s in vacanta si eu si papandeci musai sa ne vedem cu copiii ca nu se stie cand va fi o alta ocazie

si eu zic ca in jur de 13 e ok .....Gio , tu hotaresti...cine mai vine ??Bee??,Bumbii??haideti fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Daca e in prima parte a zilei pot. Miercuri dupa amiaza ma vad cu fetele de la zmeurici.
Nu stiu inca unde stam, ceata totala.
Sper sa fie undeva unde sa pot ajunge si eu. Sotul zicea ca-mi lasa masina, dar nu vreau ca nu cunosc orasul.....si la cum circulati voi pe acolo...fereasca sfantul!
Asa ca nu stiu cum ajung jnde stabiliti.

Noi ori dtam in centru, ori intr-un ap din jurul la lacului Tei....unde o fi ala habar n-am.

Maine sper sa va dau mai multe detalii.

Abia astept sa ne vedem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici...cum se face 6 ceasul cum sunt in picioare, zici ca cine stie ce treaba amdar si adorm la maxim.,..23nimic nu vad la tv

GIO mie imi e indiferent in ce zi, numai sa poata si fetele....daca stai in Teieste ff aproape de mine. Sunt sigura ca te descurci cu masina, numai ca in Buc e mare problema cu locurile de parcare mai ales in centru , asa ca ai amre grija ce si cum.

aseara am fost la film la mall cu gasca ...Ralph strica tot(parca)...simpatic , i a placut lui papan...Bianca s a dus la Agentul 007 cu copiii mai mari,frumos si filmul ei.Era la lume la mall de am crezut ca e un spectacol ceva.

ieri ,G a terminat de zugravit sufrageriapentru ca azi ne vine mobila. Bine ca vine ca m am saturat sa stau cu cutiile in mijlocul casei.Canapelele vin abia saptamana viitoare, acolo intampinam o problema pt ca nu putem sa le asezam asa cum am fi vrut noi .Am cumparat 2 canapele , 1 de 2 locuri si 1 de 3 extensibila.Modelul este pe gustul meu , numai ca dimensiunile s cam mari....hmmm, vedem ce si cum.

eu zic asa ...sa ne vedem miercuri la 12, locatia care vreti voi daca nu va place la locul de joaca la Piata Alba Iulia....eu altul nu stiu.
va rog frumos, sa stabiliti azi ce si cum ca sa mi fac si eu programul

Marakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

pup si vb

Mergi la inceput