Burta dupa nastere

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Nu are nimic de-a face greutatea castigata si pierduta imediat dupa nastere si burta!

Eu am luat 7 kg in sarcina, le-am pierdut pe toate in 3 zile dupa nastere, iar la o saptamana eram si cu 2 kg in minus; burta era la locul ei. Fara sa dau prea mare importanta burtii, am observat senin intr-o zi ca ea a disparut. Nu fac sport/aerobic, de fel sunt o fire activa si agitata, mancarea a fost destul de consistenta (am alaptat destul de mult).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Astia sunt pantalonii pe care ii am eu dar exista pe net diferite alte variante
www.electrostil.ro/sanatate-frumusete-si-dieta/124-pantaloni-de-slabit-cu-efect-de-sauna-short-bermuda.html" target="_blank">http://www.electrostil.ro/sanatate-frumusete-si-dieta/124-pantaloni-de-slabit-cu-efect-de-sauna-short-bermuda.html

7+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Alina, este un mit ca nu ai voie cruditati cand alaptezi! Mananca linistita fructe si legume crude, sunt pline de substante nutritive pe care nu ai cum sa le iei altfel din alimente fierte!

Caro


Caro,

Asa am zis si eu, ca e un mit, si am provocat fetitei mele dureri de burtica vreo 3 saptamani ! Cum m-am ferit de fructe si legume crude, fetita mea nu a mai avut nici o problema !
Acum ce sa zic, fiecare bebelus e unic! Scuze pt off-topic




Copilul ajunge pt parintii sai, dupa educatia pe care o capata: rasplata sau pedeapsa.
Jean Jaques Rousseau

Mergi la inceput