Colectia de toamna-iarna 2005 (38)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Corap :))) buna treaba!

Silvia si-a cumparat anul asta pantaloni scurti marimea 134 desi ea poarta in mod normal 146-152. Tot din motive de silueta, ca sa nu atarne pe ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Silvia s-a apucat sa citeasca JRR Tolkien, i-am cumparat ieri Hobbitul. Pe la 12:30 aseara nu voia sa stinga lumina. Eu i-as fi luat cartile care mi-au placut mie, Tom Sawyer sau Heidi sau Jules Verne, dar ea are alte gusturi. a citit si Narnia, 7 volume.
Citeste si carti mai moderne, scrise mai recent pe care le-as citi si eu :) despre copii si familii.

Vad ca pe aici e mare pustiu. Voi contribui si eu la pustiu pt ca de maine plecam in vacanta in Maramures si Lacu Rosu.ne intoarcem duminica viitoare.

Am mai biruit ieri niste ordine la fete, este o "opera magna" treaba asta. Ieri i-am facut Nataliei loc pt cartile de scoala aruncad la recuperare aproape toata arhiva Silviei din clasele I-III, si -a mai pastrat Silvia cateva caietele si lucrarile de la desen si activitati plastice, precum si caietul de cunoastea mediului de anul trecut plin de lipituri si desene. A renuntat plictisita si fara regrete la toate fisele si testele de mate si romana. Si-a aruncat toate manualele minus cel de limba romana clasa a II-a pe care abia astepta sa si-l gaseasca.
Cartile de a IV-a le are in alt raft care ii ramane ei, alta distractie si ordinea acolo.

Eu m-am uitat cu nostalgie la primele teste ale Silviei din clasa I si larimele caiete, pe care de altfel le-am si pastrat.
Si asa o luam de coada cu clasa I fapt care ma chiar bucura. Si ma bucura la fel de tare ca peste 6 ani o luam din nou.

Va pupic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

eu tocmai sunt in extaz ca am sunat la scoala si mi-au confirmat ca NU E UNIFORMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

pai e frumos?
noi dam 62 lei pe vesta, la pantaloni am renuntat, erau 75.

de miine incep ploile, inclusiv la bulgari, sunt tare suparata...
inca nu am facut rezervare ptr Balcik.... nici bagaje...
Lavi deja e prea mare Silvia ptr jurnalul unui pusti/unei pustoaice nu-i asa?Am inteles ca e must have in clasa a 2-3a.

Am aflat despre invatoatoarea lui David ca este blanda,buna si rabdatoare si tocmai de aceea i se dau multa baieti neastamparati in clasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Corap ai scapat de o belea.

miri, vacanta placuta sa aveti! Daca aveti zile mai urate vizitati Sozopolul, Nessebarul, daca nu le-ati vizitat deja.

Jurnalul unui pusti si Insemnarile unei pustoaice sunt de varsta ei, le-a citit pe toate volumele care au aparut (total 6), ultimele le-a citit in ritmul de 1 pe zi(si noapte ) de mai ca am plans eu dupa bani. Sunt scrise cu caractere mari si au multe desene.

Vai de mine, era sa uit:
La multi ani Ina!!!! Sa fii sanatoasa, implinita, fericita si mult iubita!
Cum mai stati cu amenajarile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Lavi, felicitari Silviei pentru ca e asa mare cititoare!
Drum bun si sa aveti o saptamana frumoasa, sa reusiti sa vizitati tot ce v-ati propus.

Miri, spor la bagaje si vacanta placuta si voua!

Deseara se intoarce Rianna acasa, dupa 2 saptamani jumate petrecute la bunici in vacanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ina, LA MULTI ANI fericiti si sanatosi si impliniti alaturi de familia ta draga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello!!!

Am revenit si eu pe meleagurile colectiei si m-am actualizat cu noutatile!

Bine ai venit micuta Ilenutza! Sa cresti mare, sanatoasa si sa ai parte de mult noroc si bucurii! Ile, sa-ti traiasca minunile! E tare duuulce pitik!

Adelina, belicitari pentru burtik! Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine pana la capat si bb sanatos iti doresc!

Lavi, felicitari pentru evolutia frumoasa a Amaliei! Si pentru felul cum te descurci! Multumesc si pentru pontul referitor la ghiozdan! (poti sa-mi dai un link de la topicul cu ghiozdane? ... multumesc anticipat!)
Si sorella se streseaza cu laptele pentrtu micuta si se plange ca nu prea ia in greutate, dar pitik Sofoia e bine asa ca i-am spus sa nu se streseze... sper sa si reuseasca! A fost si la dna. Culcer si , la fel, si dumneaei a linistit-o. O sa trimit si cateva poze cu nepottina mea in contul comun... sa ma laud ca are ochgii albastri !

La multi ani Ina!! Sanatate multa, noroc si multe bucurii alaturi de cei dragi iti doresc!

O seara frumoasa si w-e placut!


Edit - Lavi, am gasit topicul despre ghiozdanele! Cred ca ii voi lua si eu Dariei unul dintre modelele compact. Multumesc de pont!




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)


"There are no seven wonders of the world in the eyes of a child. There are seven million...” (Walt Streigtiff)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

salutare!

ce de noutati!
am emotii pentru clasa I.eu voi merge cu flavi si tati cu andru. stiu ca la scoala flaviei fiecare clasa isi alegea uniforma.la v-viii au aceeasi uniforma. inca nu stiu invatoarea,vom vedea.
andru in cele din urma a acceptat ideea ca va merge la gradi.ce imi place, ca e cooperant la invatat poezii,lucru nedovedit cu cateva luni in urma.



Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:


In sfirsit imi fac timp sa scriu pe forum un pic. Felicitari Ilenutza pt. bebelusul din afara burticii si felicitari Adelinie pt. bebelusul dinauntru burticii!

Voiam doar scurt sa va spun ce frumos a fost in mini-excursia noastra. Pot sa va spun ca a fost nemaipomenit si neasteptat de bine pentru o gasca de oameni mari si mici care la urma urmelor nu se cunosc asa de bine intre ei. Copiii au fost toti absolut minunati, generosi, buni, dispusi sa faca compromisuri pentru ceilalti si cred ca asta este clar dovada bunei cresteri pe care fiecare dintre noi o dam copiilor nostri. Eu sint mindra de noi!!!

Ne-a fost dor de cele care nu au putut sa vina si le multumesc inca o data celor care au fost pentru asa o vacanta frumoasa!

Noi plecam saptamina viitoare si incep sa fiu cam zapauga de cap, asa ca nu stiu cind mai intru pe aici. Probabil din America mai des.



Mergi la inceput