Colectia de toamna-iarna 2005 (38)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

nici nu mi-a trecut prin cap ca ar putea fi poliester. sa o intruiesc pe socrella sa nu accepte dc e singura varianta, sa comande doar vesta si sacou, am vazut in poze pe site-ul scolii ca erau personalizate, in rest pantaloni negri si camasa alba/albastra.Ma gandeam ca pot sa ii iau blugi negri skinny( lui ii vin largi)
Maria in ghiozdan zic eu ca or sa fie zilnic maxim 3 carti si 4 caiete.Lavi stie mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ghiozdan cu spatele intarit am gasit pt clasa I de la Herliz in Cora iar pt clasa a treia no name dar f bun in Kaufland. Acum am de gand sa merg la magazinul Click Birotica de pe str Viitorului unde au Herliz. google it, au si magazin online dar vreau sa probeze. m-am inspirat de pe topicul cu ghiozdane de la Printii intreaba. Greu. Gasit ghiozdane cu spatele rigid. silvia si-l tine pe jos pt ca nu-i incape in banca asa ca sunt utile si piciorusele.

Pantaloni de uniforma: sugerez blugii negri mati sau raiatii din magazine precum Zara, Okaidi, H&M, etc. la Okaidi au si marimi mai pentru lungi si slabi, eu sunt incantata de acest magazin pt Silvia.

La baieti probabil le trebuie si ceva gen costum, macar pentru poze. La Debenham in anii trecuti au avut uniforme din poliester ordinar, lucios. La Zara chestii dintr-o stofa bleumarin in combinatie cu lana, arata bine in magazin dar se scamoseaza urat la purtare.

Mai apar haine de tip uniforma in Cora. sarafane si fuste din raiat de bumbac 100%.

Nu uitati de trening, la scoala Silviei le permite sa vina in trening in zilele in care au sportul, asta inseamna doua zile pe saptamana. Daca asa e cazul le trebuie cam doua treninguri sa apuce sa se usuce cand le spalam iarna. Pot avea sport marti si joi de exemplu. Bleumarin e o culoare super pt trening, la fel maro si mov inchis pt fetite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

am citit pe la subiectul cu ghiozdanele si m-am cam crucit. cam cat costa totusi unul mai normal?

(altfel va trebui sa-mi fac upgrade serios si la geanta mea de serviciu, nu?? )

eu sper sa scapam cu o tinuta gen pantalon inchis (bleumarin), camasa/polo/tricou decent si un pulover cu fermoar in fata - asta am preferat intotdeauna de toamna pana primavara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

eu votez contra ghiozdan cu picioruse din motivul ca nu e niciun fun sa joci fotbal cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

sa joci fotbal "cu el" sau "cu el in spate"??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

cu ghiozdanu' = minge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Miri, in clasa I, zilnic minus o zi au romana si mate ceea ce inseamna de regula 2carti, 2 caiete normale si 2 caiete tip. In unele zile au si engleza = carte plus caiet sau religie ='carte plus caiet. In 2 zile au sport = adidasi si eventual tricou de schimb. Intr- o zi desen in alta lucru manual = ustensile, bloc mic de desen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

mi-am adus aminte: anii trecuti era plin de ghizdane sclipitoare si echipate la diverta, idem prin supermarketuri. pe alese, pe probate. no stress .
inca e devreme, dupa 20 aug o sa incep turele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

v-am spus ca pe copiii mei nu-i mai primeste la locul de joaca din ikea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

cum asa??

Mergi la inceput