Abdomen Xtraplat (55)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Pentru azi executat doar juma' de Cardio power& Resistance deoarece eram nerabdatoare sa incerc Brazil Butt Lift si dupa incercai eu Bum Bum Rapido, Bum Bum simplu m-am oprit la Hight& Tight... concluzia: oauuu greu nene; si acum ma doare soldul drept, dar simt ca lucreaza tare bine muschi, ard de nu stiu ce e cu ei.
Mocanita welcome!! Eu cu flotarile sunt la pamant , dar noroc cu Jillian ca are unele modificate si cu alea ies la suprafata.
Ele io zic sa reiei Asylum ca sa ai rezultatele asteptate.
Lumi pe unde umbla? O fi bagata pana peste cap in bagaje.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Hello!

Dupa o absenta de la sport de 1 saptamana, iata aseara am fost si am tras la picioare la greu. Numai ca nu am masina, e IAR in service si de aia sunt cam legata de casa.

Ma duc sa cetesc din urma..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicia1976 spune:

eu azi am facut fat burn challenge si I*ve got abs cu chalene

mai pe seara cind se mai racoreste poate mai fac jumate de ora de pilates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

si eu la apel, azi un curs care s-a numit just pump. greutati pentru grupele prinipale tricepsu' m-a omoarat :)
in wkd o sa o am pe mama la mine si incerc si eu ceva pt brate din insanity si ce-a facut Iulix- high&tight :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Multumesc fetele de raspunsuri!
Ma mustra rau constiinta ca nu pot face nimic zilele astea. :(
am de munca ca la nebuni..e ora unu, am ditai cearcanele si simt ca imi arde capul.
Tre sa ma misc macar putin ca sa imi revin in forma. :)
va pup si va citesc.

P.S. Lumi e in drum spre mare. :)


Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulix

Pentru azi executat doar juma' de Cardio power& Resistance deoarece eram nerabdatoare sa incerc Brazil Butt Lift si dupa incercai eu Bum Bum Rapido, Bum Bum simplu m-am oprit la Hight& Tight... concluzia: oauuu greu nene; si acum ma doare soldul drept, dar simt ca lucreaza tare bine muschi, ard de nu stiu ce e cu ei.
Mocanita welcome!! Eu cu flotarile sunt la pamant , dar noroc cu Jillian ca are unele modificate si cu alea ies la suprafata.
Ele io zic sa reiei Asylum ca sa ai rezultatele asteptate.
Lumi pe unde umbla? O fi bagata pana peste cap in bagaje.


Only me


Ti-am spus ca nu e de gluma

Flotarile se fac pe genunchi daca nu puteti altfel. Pina creste forta in maini...

Ele, ia o pauza daca esti asa surmenata, ca nu te impusca nimeni.

Si eu iau pauza azi ca n-am dormit bine azinoapte si am si alte treburi. Chiar n-am chef de Vertical Plyo in starea de neodihna. Riscul de accidentare e mare.

Azi dimineata am facut vegetale la grill (zucchini, red pepper, onion) cu peste ton spicy, cu sare himalaya. Tare bun!

Snack, walnuts & medjol dates. Ma asteapta un pepene rosu mai tirziu...

Luminita, vacanta placuta!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Astazi am muncit nu gluma pentru ca nu am fost multumita de cat am transpirat: Cardio Abs (ma asteptam sa fie muuult mai greu, obisnuita fiind cu topaielile lui ) , Sculpt de la Brazil (30 min. only) si Jillian am gasit niste exercitii mai noi, dar care respecta cam aceeasi pasi ca si Ripped in 30.
Lumi vacanta placuta!
Asa zic si eu Ele daca esti prea bagata in treburile tale nu o sa ai chef nici de sport si decat sa o lalai, mai bine ia o pauza si cand iti revii te apuci serios de treaba.
Pearl poti face si in casa sport; a postat Lumi niste exrcitii facute cu bebicii in brate foarte interesante.
Sar la dus si apoi sa vad ce mananc ca moooorrr de foame.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

OMG!!!!... Am mai descoperit o "comoara" de informatie...o carte care explica despre importanta florei digestive, bacteriile (enzyme, dysbiosis, villi, microvilli, enterocytes, co-factors, etc) cum functioneaza si ce se intimpla in diverse situatii, care e impactul lipsei de echilibru... Din toata stiinta mea de pina acum am ideea ferma ca deteriorarea sanatatii digestive sta la baza multor afectiuni, unele chiar psihice (de fapt asta si confirma cartea)

http://www.amazon.ca/Gut-Psychology-Syndrome-Depression-Schizophrenia/dp/0954852028/ref=cm_cr_pr_product_top

Deocamdata nu am cartea, trebuie sa o cumpar, am decit un eseu scris la subiect cu inspiratie din aceasta carte. Arata superrrr, weekendul asta o sa-l studiez si va anunt ce-am gasit demn de notat. Am tras deja un ochi pe diagonala si mi-au picat ochii pe paragraful unde zice de gluten...ooooh....informatie noua!!!
Nu va dezvalui inca pina nu aprofundez. Ce imi place e ca e scrisa de un doctor (MD) cu specializare in neurologie plus nutritie. Foarte tare!

Zici ca am cistigat la loto, asa ma bucur
O sa fiu bizi, va anunt...

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Allure, am si eu o carte care este despre alimentatia optima pentru creier. Ia in discutie grupele de alimente, cele alergene, zaharul, cum afecteaza toate creierul. Se axeaza pe legatura intre bolile psihice/depresie si alimentatie. Trateaza multe aspecte, inclusiv ADHD, sanatatea mintala la batrani, performantele scolare, toate legate de alimentatie. E scrisa de Patrick Holford (care a scris si Cartea nutritiei optime). In ea prezinta rezultatele mucnii a doi doctori Carl Pfeiffer si Abraham Hoffer, psihiatrii, care au cercetat si tratat schizofrenia.

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

Multumim Allure, eu de-abia te astept

Mergi la inceput