Abdomen Xtraplat (55)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Pure Cardio si Tummy Tuck again.
Allure, Georgia pe unde umblati?
Good night/ day everyone!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Iulix, ma ascund ca inca nu mi-am facut sportul pe ziua de azi, m-am uitat la J.O.
Ma simt lesinata de la atita stat in kur si de la caldura...
Trebuie sa ma scol acusica...

Marina, felicitari pentru proiect! Daca te tii de el, vei avea rezultate negresit!

Chiqui, Vitamix e un blender de 2 cai putere, macina tot. E cel mai bun prieten al meu.

Ma intreba cineva cum e cu "food combining"... Am gasit niste charts care explica bine...

http://fastfood.freevar.com/?p=133

Eu am una lipita pe frigider, mare trasa in plastic.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:



News de ultima ora de maxima importanta: Tony Horton's personal chef, Melissa Costello pe care o stiam hard core vegan, a anuntat azi public, pe blogul personal ca din motive de sanatate nu mai e vegana!! Stiam de mult ca are probleme hormonale si ca face terapie cu hormoni nu stiu de care ( e tinerica, early 40s)...se pare ca nu a ajutat-o si probabil profesionistul care o trata a ajuns la concluzia ca dieta e de vina.
Se pare ca e adevarat: colesterolul ESTE NECESAR in fabricarea hormonilor. Cred ca m-am lovit de faptul asta stiintific de vreo 10 ori in ultimele 2 zile de cind tot citesc despre probleme hormonale (m-a intrebat cineva pe privat ce sa faca in situatie de dezechilibru si verificam niste informatii)

Asadar m-am convins care e dieta ideala, dragelor...de fapt aia pe care o si am: vegetale, fructe cu masura, nuci - grasimi sanatoase tot u masura, grane fara gluten si produse animale de origine "curata" in cantitate redusa.

http://us2.campaign-archive1.com/?u=7a064e50af8c07f8f5beb3a1e&id=a1cd08b064

cit traieste omul invata...experienta e mama invataturii.
sint in continuare adepta salatelor si cruditatilor dar un ou si un picior de pui la cuptor din cind in cind nu strica...dimpotriva!

Mi-a placut cum a comentat insusi Tony:

"What I love about this story is that Melissa had to let go of her dogma and except the reality of her situation to create positive change. Most people can't do this. They hold on tight to beliefs that make their life worse. Our realities often change without us noticing and this is why life becomes a struggle sometimes. Boredom, anger, frustration, injuries, plateaus and illness are clear indicators that what you're doing isn't working. Health and happiness happens when you get outside of your comfort zone and open yourself up to new ideas."

Frumos spus si Adevarat!! Doi oameni inteligenti de la care am avut de invatat foarte mult in ultimii 2 ani. Lui Tony ii datorez in mare parte cizelarea dietei mele...

Keep it real!!!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicia1976 spune:

eu am facut azi un burn intervals cu chalene....mama ce am transpirat, nu m-am simtit obosita deloc dar curg apele de pe mine...

astazi imi pregatesc bagajele de vacanta, miine plec in ro, o sa fac pauza de la sport 3 saptamini ....uuuf, nici nu vreau sa ma gindesc in ce forma proasta o sa fiu cind revin. planuiesc sa maninc vreo 2 tone de pepene si miscarea va fi balaceala in apa la mare

cind revin am planuri mari de dieta, sport muuuult si citit cartile recomandate de allure

va doresc la toate o vara frumoasa in continuare cu mult sport .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Concediu placut, fetelor!
Oare ce o face, Lumi, banuiesc ca face sport si pe plaja cu bb, la cum o stiu..
Eu nu am mai facut sport saptamana trecuta din lipsa acuta de timp. Am enorm de mult de lucru, stau cam 12 ore pe zi in fata laptopului.
In contrapartida insa am mancat corect. Adica doar salate, verdeturi, supa de legume, si pepene. Nimic dulce, fara gluten. Si am inceput sa iau tinctura de sanziene, care cica e excelenta pt tiroida. Si, coincidenta sau nu, pt prima data dupa luni bune, cm meu a venit fix la 28 de zile, ca in vremurile mele bune.

Allure, multumim ca ne tii la curent cu noutatile. Oricum, nu cred ca as fi fost vreodata in stare sa devin vegan ca la carte, dar e bine de stiut.Si eu tot cu JO ma delectez cand mai iau cate 10 min de pauza.
Mai am si eu nitel si plec la mare..abia astept.
Spor la treaba tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Mai primiti membrii noi ?

Nu de alta dar nu-i frumos sa tot citesc si sa nu scriu sa va multumesc pentru idei.
Azi am insa si o intrebare. Ce va place ca indulcitor mai mult dintre stevie si siropul de agave?

O antrenoare mi-a recomandat siropul de agave si e gustos, 1-2 picaturi imi ajung la o cana de cafea. Insa nu are 0 calorii precum stevia. Iar stevia parca nu prea indulceste chit ca am pus 3 pastilute in cana.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Otilia, stevia are o aroma anume, dupa parerea mea afecteaza gustul bauturii. Eu beau cafeaua fara nimic, putin lapte doar. Nu-mi place dulce deloc. Stevia are putere de indulcire f mare. Esti sigura ca pastilele au concentratie mare de stevia? 90% cel putin? Pe piata sunt si extracte de cu procent de 50% stevie + glicerina +... In mod normal ar trebui sa ajunga o pastila. Treptat, ar fi bine sa-ti educi papilele gustative sa se obisnuiasca cu mai putin dulce :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Cardio Recovery si Tummy tuck- de ce every day? pentru ca imi lucreaza fooooarte bine abdomenul... dupa 2 zile se vedeau rezultatele, asa ca preconizez ca nu o sa ma despart curand de programul asta.
Am mai vb. odata de cafea, ceai si indulcitori; eu una nu le indulcesc, nu-mi place sa simt gustul ala, mi se pare ca le ia toata aroma. Daca de la dulciuri cu greu ma abtin, desi mai calc si-n strachini, macar la astea doua sa fiu cuminte.
Otilia welcome si bafta la sport!!
Allure deci indoielile mele cu regimul asta vegetarian erau intemeiate... nu sunt o mare carnivora, pot sa stau lejer o perioada fara sa mananc carne, dar pana la urma corpul imi cere si "cea mai buna leguma" cum o numesc multi. E drept ca in afara de pui, peste, vita si porc(asta numai iarna si nu in cantitati mari) nu am alte preferinte exotice le numesc eu gen rata, iepure, curcan. etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io am dileme existentiale in legatura cu programul. Daca bag o ora de Muay Thai ma tin si de Shaun sau in zilele de sala sar peste shaun?
cred ca tb sa-mi misc fundul sa fac shaun dimineatza inainte de job si mi-as fi rezolvat dilemele existentiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Marina ma bag si eu ca musca-n lapte si zic ca Shaun ramane Shaun ca de aia are 60 de zile programul, doar cu 1 zi de pauza/saptamana , iar ce mai faci tu e in plus.

Mergi la inceput