Cadoul potrivit

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare




- crema antirid = esti baba
- ceas = esti pe duca
- set de oale = locul tau e la cratita





Legat de interpretare, cum mey daca ii oferi cuiva un ceas poate intelege asta ca ´´esti pe duca´´??? DE CE????
Asa putem sa ne lasam imaginatia sa zburde si sa spunem:
-esarfa= vreau sa te spanzuri
-bilet la teatru= e timpul sa gusti cultura
etc etc.





--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


Super tare topic!! Nu m-as fi gandit veci la asemenea "interpretari", asa, vorba lui Lady, toate pot fi interpretate:))
- parfum: puti de-mi muti nasu'
- carti: arunca naibii bibelourile alea de pe rafturi
- haine: demodato, hai sa te pun io la curent cu ce se poarta
- bijuterii:"munca e bratara de aur", get a job! etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Asta cu ceasul si esti pe duca poate intra cu mare usurinta intr-un top al aberatiilor scrise pe forumul asta La cate ceasuri am primit, ma mir ca n-am dat coltul inca sau era vorba de pendule?
Eu n-as lua un ceas din alte considerente. Christie pare ca nu e chiar fana soacrei, ci are mai mult o obligatie, femeia pare destul de pretentioasa, deci presupun ca nu te poti duce cu un Swatch. Eu n-as face cadou decat un ceas "adevarat", celor pt care cumpar cadouri cu f mare drag.
Eu as alege fie niste cercei/bratara sau la categoria de imbracat un halat de matase, o pijama ( nu negligee sunt cu pantaloni si maneca lunga, nimeresti mai usor marimea) plus o carte, flori si aia e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Legat de interpretare, cum mey daca ii oferi cuiva un ceas poate intelege asta ca ´´esti pe duca´´??? DE CE????
Asa putem sa ne lasam imaginatia sa zburde si sa spunem:
-esarfa= vreau sa te spanzuri
-bilet la teatru= e timpul sa gusti cultura
etc etc.



Am citit si eu undeva pe net si m-am amuzat... NU sunt interpretarile mele!!!

Faza cu ceasul, insa, e reala, chiar o cunostinta in varsta a patit-o...omu', hatru, a zis ceva de genul "Mi-ati luat ceas ca sa vad cat mai am de trait?"

Ilinca, am ras cu lacrimi la interpretarile tale, mai ales ca eu tocmai am primit o bratara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu as opta pt:

-voucher pt SPA (masaje etc, nu mani-pedi)
-carti in functie de gusturi (include albume de arta, foto etc)
-plante la ghiveci, daca ii plac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu raman la parerea mea, ceasul este o bijuterie utila. Casurile din ziua de azi arata super sofisticate, curelele sunt atat de interesante, au mai multe culori sau unele sunt cu pietre, cu margele, exista modele nenumarate si chiar pentru toate varstele si exista si pentru toate buzunarele - incepand de la foarte ieftine chinezesti, trecand pe la medii de genul Swatch, Casio si crescand la mai scumpe - Tissot, Longines, Calvin Klein.

Mergi la inceput