Abdomen Xtraplat (54)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Allure,da nu-s modesta...io-s un pic...nebuna...ca puteam sa raman cu niste cicatrici pe fata...de nici mama laser-ului nu mi le mai curata.Sfatul meu...parintesc ...e sa-ti pui acizi de un ph rezonabil...ceva pina la maxim 2...ca sa elimini orice risc de ...arsura.Si refacerea e mult mai rapida...in afara de faptul ca te inrosesti imediat...ca dupa o plaja zdravana...a doua zi poti sa iesi linistita din casa...parol.Cu multa crema de protectie si un pic de fond de ten,bineinteles.Eu mi-am pus acizi pe care-i aplica medicul dermatolog...absolut nebunie curata...ceva de un ph de 0,6...cu un timp de expunere de 1 min.ca la 10 min. cred ca nu mai aveam nici carnita pe chipul meu dragut!nu recomand ceva atat de agresiv...acum cand privesc in urma declar si eu...am fost absolut nebuna sa fac chestia asta de capul meu!Cu acizi de un ph rezonabil...e foarte ok...refacerea e rapida,rezultatele sunt poate nu atat de rapide...dar cu perseverenta si rabdare...cureti si tonifici foarte bine.
Scuze de off topic..aci e tonifierea abdomenului...nu tonifierea fetei...dar cam merg mana in mama,no?Ca la un abdomen super nu merge un ten obosit...tre sa fie in tandem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

am dat cu glicolic de 10% - saptamini in sir si nu am vazut nici un rezultat. face pielea un pic mai fina si atit. trebuie ceva zdravan ca sa obtii rezultat. daca nu scapi de pielea veche, nu schimbi nimic dar asta inseamna arsuri si downtime pentru refacere...cine are timp.

lasa ca merge si cu off-topic atita vreme cit e de interes general

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Aferim, mai ziceti de creme..ca tocmai mi s-au terminat si IAR nu stiu ce sa iau.

Sport am facut aseara: picioare si abdomen.

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

buna dimi:)

la mine gata sportul..Speed and agility si Cardio Abs

aseara mi-am luat si beletul de avion, pe 2 august plecam la mare si ne intoarcem pe 24 august..3 saptamani de vacantaaaaaaaa
o sa imi iau coarda cu mine, iar seara o sa il las pe David cu maica-mea si o sa merg la alerg pe plaja.
o bag pe cumnata-mea la armata:))

si apropos de creme, as vrea sa mi-o iau pe asta, am ramas cu o frumoasa melasma de la sarcina, dar nu stiu daca o pot folosi in timpul alaptarii..ceva ma face sa cred ca nu prea

http://www.magazine-online.ro/cosmgraf/cosmetice-profesionale/crema-acid-glicolic-35--915681




********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

35% mi se pare mult. Si eu am melasma acum folosesc o solutie preparata in farmacie care a costat a zecea parte din crema aia, e cu hidrochinona si a estompat petele foarte mult. La toamna merg la dermato pentru un peeling chimic. Sfatul meu e sa nu tratezi melasma de capul tau ca poti sa faci mai rau, mergi la medic.
Ma bag si eu la sport ca de doua zile prestez seara si cad lata. Nu stiu cum vine asta cand fac sport dimineata ma simt bine toata ziua, plina de energie, seara in schimb cad lesinata.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

ce solutie preparata Androix??? spune-mi si mie pleaseeeeeee
si mie mi se pare scumpa tare crema aia, dar ma dispera petele astea..
mai era una cu 12% acid glicolic si costa 100 de lei

********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Marina, ca sa nu deviem prea tare ti-am dat PM.

Caro


De ce?
Mai citeau din umbra si alti interesati.
Please da-mi si mie PM-ul.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Lumi, am fost la medic si mi-a dat o reteta pe care am preparat-o in farmacie. E o solutie lichida, cu alcool si cu hidrochinona asta. Si ma dau pe fata cu creme cu protectie solara 50% cu sfintenie. Mergi neaparat la dermatolog, fa-ti timp pentru asta ca e foarte important. Eu stiu ca ma cam culc pe-o ureche dar ma pricep sa dau sfaturi tocmai din cauza asta.

Am uitat sa zic: am dat gata cardio circuit 1-2 si ab ripper 100 din power 90, Tony imi place din ce in ce mai mult.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

da, o sa trebuiasca sa imi fac timp si de dermato...

am mai gasit un site cu produse romanesti si preturile sunt f ok.
http://medestetbc.ro/produse

a folosit careva dintre voi??

********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

din cite stiu eu hidrochinona e pe lista neagra a ingredientelor cu efecte secundare.
oricum efectele ei nu sint de durata, va spun sigur.
daca petele sint de natura hormonala, cu greu mai scapi.
am auzit la un moment dat de Nicoleta Luciu ca si-a tratat mecla cu laser dar cum sa aflii de care? ca sint nshpe feluri...? eu am incercat laser dar fara noroc si am mai intrebat diverse clinici, toate imi recomandau sesiuni de peeling chimic urmate de bleaching creams
mersi, asta pot sa fac si singura. nici macar nu am probleme mari dar stii cum e femeia...

personal nu ma mai duc la dermatologi in viata mea ca am avut niste experiente absolut oribile...de fapt nu mai apelez la doctori in general decit daca e caz de urgenta (gen fracturi, etc) Imi dau toata silinta sa n-am nevoie de ei!
am intilnit si doctori buni si inimosi (cinste lor!) dar tot nefolositori au fost in final.

back to topic! sport nema ca am musafiri dar astept cu nerabdare sa soseasca Asylum prin posta. se pune?
o sa ma misc nitel dar nesemnificativ; mi-am cumparat greutati mici de 3 lb pentru brate si ma joc cu ele cind ma plictisesc.

pepene si salate de cruditati in continuare pe masa zi de zi.





"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput