Abdomen Xtraplat (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alicia1976 spune:

merci, Allure, o sa ma uit sa vad daca-l gasesc si pe la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Buna de dimineata! Wow, cata lume revine in forta aici! Welcome back!


Care mai de care cu sporturi alese (cea mai tare mi se pare Ema), eu insa din motive de caldura excesiva am apelat sambata cu incredere la piscina, apoi duminica am bagat 2 ore de role cu fetele mele, intr-o caldura groaznica. Am febra musculara, frate, ca am mers si pe deal in sus si am tras nu gluma. Am transpirat ca un porc! Ce Insanity, ce casa de nebuni! Nimic, role pe deal in sus la ora pranzului in luna lui cuptor

Duminica am puturosit cu drag si spor, azi cred ca bagam ceva abdomene...

Ma duc sa muncesc ca am o zi nebuna azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Salut pe toata lumea :)

Astazi am citit cu adevarat interes cele 3 pagini si sper sa am timp sa citesc si capitolele mai vechi. Zau ca-mi prind urechile in razboiul asta pentru abdomen xtraplat :(

Dupa un sejur de 10 zile la AI , este prima data-in patru'jdoi de ani , cand am facut burtica la 54 de kile vesnice :)

Nu ma puneti sa mananc la timp , nu ma trimiteti la sala ! Programul asta PX , de zice Androix , se cumpara de undeva ?

Stiu clar ca nu mai am conditie fizica si sunt ca o teaca de fasole plina de ate ca am amenajat cate ceva prin casa si , de la efortul depus , nu mai puteam nici sa rad ; of , febra asta musculara :)

Ema , n-am apucat sa te felicit pentru realizarile tale , pe FB : esti ta-re

caro , m-ai ghicit ?

Mult spor in toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

P&ANA, eu nu fac P90X ci precursorul power 90 care e mai usurel asa dar e destul de dificil pentru mine, in ciuda faptului ca vin dupa o pauza de 3 luni care a urmat unui an de mers la sala de trei ori pe saptamana. Se cumpara dau eu l-am descarcat de pe net cu torrentul.
Daca imi iese sa termin power 90 ridic stacheta la P90X.

Allure

Am avut planuri mari la micul dejun azi si am mixat o mana de afine cu o lingurita de mascarpone. Ce mi-o fi trebuit??? Cred ca mergea de minune cu iaurt pur si simplu sau si mai bine separat. Deci a iesit ceva ce nu poate fi mancat.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

morning

mi-s cam planta azi..mi-a stricat David somnul la 5 dimineata ca ii era sete sau foame si sunt truli.
cica Max PLyo am de executat,ce gluma buna:))

Caro, ce faine activitati ai si tu..eu nu le am nici cu rolele, nici cu tenisul, de pole-ul lui Ema ce sa mai zic:)), Xio e cu boxul..
dupa ce o sa creasca fiu-meu mare o sa ma imprietenesc si eu cu mai multe sporturi de exterior:)
o sa am grija sa aiba sportul in sange de mic, mic.

eunice, te pupu

Ana, conditia fizica o s-o castigi in timp, cu perseverenta.
nu stiu daca e chiar ok sa incepi direct cu P90X, s-ar putea sa ti se para prea greu si sa te lasi.
uite eu dupa ce am nascut am inceput cu Chalene Extreme, mai intai antrenamentele cu greutati ( cu 2 kg pentru inceput ) apoi cele cardio, 10 minute trainer cu Tony H , Hip-Hop abs, RevAbs, dupa aia m-am inhamat la chestii mai serioase.

ar mai fi si astea
http://www.youtube.com/watch?v=hyFIKDLmYyo
pe mine ma plictisesc, dar poate pe unele din voi va coafeaza:)


pusi

********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Buna diminetaza! Ieri am lasat netul dar vad ca lumea e plina de energie.
Lumi, credeam ca stiu sa joc tenis dar sambata mi-am schimbat parea:( . Oricum e un sport frumos, multa miscare si e in aer liber. Ieri am ales varianta mers pe banda inclinata 12 grade cu viteza si greutati in mana. Dupa 40 min eram ca scoasa din dus. Mergea si o piscina dar e cam rece apa si nu am avut entuziasm.
Mie imi lipseste atmosfera de sala. Imi pun tv, dau muzica la tare, de regula la mine fac si copiii doar ca sa-mi demonstreze cum se face corect, dar nu e ca in sala , imi lipseste mult grupul din RO.
Aici orice sala am incercat programele sunt mult prea usoare, e o lalaiala pe muzica si pe mine ma enerveaza cumplit. Cand ma intorc din vacanta sunt decisa sa ma inscriu la orele de kick box, poate alea imi satisfac dorinta de hard sport.
In alta ordine de idei AMR 4 zile pana la vacanta, abia astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Bai, n-am avut net ieri, e clar, sunt dependenta!

Saptamana trecuta nummai de 2 ori sport la sala, dar am o febra musculara de de abia ma ridic...azi las plodutzu cu tatal sau, si eu merg sa fac piept, brate si abdomen.


Eu citesc ce mai mancati, scrieti ca ma mai inspir!

Androix, eu am bagat afine cu iaurt si 1 lgtza miere..plus fulgi de porumb..un desert racoritor si ff gustos.

Da chiar asa...Deus mai lipseste pe la noi.

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

gata, Max interval plyo, pfiuuu
nu l-am mai facut de aproape 1 an jum, tare greu mi s-a parut

pusi, fug la dus si apoi cele casnice

********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Salutare!!Vad ca reinvie topicul!!
Azi executat cu mare drag juma de ora de P90X legs&arms, ceva tae-bo si brate si pe seara execut seria de abdomene.
Allure cum tii tu cura cu pepene rosu?
Xio welcome back!!
Have a could day!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Insane abs today.
Marina, sorry, nu a mai mers. Nu stiu de ce, poate ca am tot trimis diverse materiale si o fi o limita la free, habar nu am.
Am fost azi si mi-am facut ochelari, m-am ramolit de tot si avea absoluta nevoie..
Intreba cineva cum facem sport acasa, cine face. Eu fac sport acasa. Mi-e cam mila de veciii mei, dar incerc sa fiu mai ponderata la sarituri. Sar coarda pe balcon (e inchis, am folii aplicate pe geam, nu ma vad vecinii), nu deranjez pe nimeni. Cand fac sport la ore tarzii, fac in bucatarie, ca sigur in bucatarie nu doarme nimeni sub mine. Mie mi se pare f ok sa faca acasa, nu as avea timp sa merg la sala. Daca as merge la sala as pierde minim 2 oreasa fac o ora, maxim, depinde de program, fac cand pot eu, fac rapid dus si gata, am terminat.

Eu am facut kick boxing, karate, box, tot ce tine de autoaparare pe vremuri. La sala, organizat. Ma gandesc sa duc baietii la karate si sa merg si eu cu ei, poate din toamna. Doar ca timp nu avem. Baietii merg la inot.

Apropo, Lumi, ..tot baiat faci.., asa te vad eu, mama de baieti ca ziceai tu pe undeva la anul de o fata..mi-am permis sa zic, stiu ca nu te superi..

Mergi la inceput