Abdomen Xtraplat (54)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Lumi,si cum e detoxifierea cu lamai?Nu dai mai multe detalii ,please!

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

LAdybird, te-as ajuta daca as avea dar eu il am in original nu pe fisiere... :(

Lumi, faci Master Cleanse? Daca renunti la fainoase definitiv si lactate o sa se vada repede schimbari. Sa faci si dry brushing ca ajuta la piele si la detoxifiere. Good luck!

Hannen, cel mai simplu mini detox cu lamii e sa bei dinimeata pe stomacul gol un pahar mare cu apa la temp camerei cu zeama de la o juma de lamiie. Ajuta ficatul/vezica biliara sa lucreze.

Ele, m-am prins!! Treaba cu ochii inchisi e complicata Stam rau cu proprioceptia! Dar e un exercitiu foarte bun!

Azi am avut in program Relief dar mi s-a parut cam putin si am facut inainte "Fire up your abs" cu Brett - 40 min de abs adevarat! Iubesc programul asta si pe Capoeira Boy!
Apoi m-am "intins" bine cu Shaun la clasa de Relief. In sfirsit mi-a disparut febra!! Dupa 10 zile

Breakfast: protein shake cu de toate in el. La prinz cred ca fac quinoa cu vegetale. Ieri am pus la cuptor un piept de gasca cu vegetale dar nu m-a incintat asa de tare cum speram. A fost un experiment.



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

hannen draga cam in asta consta
http://www.sport-inclusive.com/cura-de-detoxifiere-cu-lamai

eu dupa 7 zile o sa fac pauza 2 zile si apoi o iau descrescator urm. 7 zile.
si sucul de la lamai o sa il amestec cu apa calduta..

dap Nicole, curatenie totala, sper sa ma ajute si la exterior, ca pielea mea e cam sifonata
o sa fac si periaj, trebuie sa imi cumpar perie..


********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Hello!

Astazi am avut Gameday. Am luat pauza lungi si dese. :)
Nu reusesc sa fac ce vrea Shaun acolo deci clar ca modific.
Apropo ...de la sariturile alea din flotare ma dor incheieturile de la maini.Allure tu le protejezi cumva?

Referitor la streching-ul cu ochii inchisi am vazut intrebarea de dimineata, dar am zis sa tac ca sigur te prinzi despre ce e vorba. Eu eram convinsa ca am echilibru bun, dar deh..se pare ca nu. :))

Deja ma gandesc ce fac dupa Asylum. Sunt sigura ca nu o sa ma transform in vreo fotomodeala ...dar eu insist. :))
Pana acum 11 zile de Asylum bifate in calendar .


Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Cu intarziere totala: RALL, pe bune acu' eu ce fac cu crema aia..?? Aoleo..dar are plodutzul meu frema cu spf 50..si peste aia fond de ten..oare nici asa nu ii bine? Ca zau, nu as arunca banii aia asa...

Sport am facut si azi cum trebuie, de abia am tinut de volan in drum spre casa. M-a tot batut la cap o amica, se ma inscriu la pilates, tot la gimmy...n-am facut de cand sunt pe lume, sa vad daca mi-or placea.

Cu mncarea nici nu mai zic, ca nu ma tin deloc de calea cea dreapta. Asta cu lamaia as putea-o face usor, am si apa si lamai ..deci nici o scuza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Lumi, in niciun caz nu te sfatuiesc sa tii porcaria aia. Am facut-o eu si in afara de niste dureri de stomac crunte nu s-a intamplat nimic. Iar o colega de birou, colega de suferinta cu mine, a ajuns la spital cu o criza de gastrita crunta. Nu vrei sa stii ce a zis doctorul care a tratat-o despre toata tarasenia. Ca sa nu mai spun ca tu inca alaptezi, din cate am inteles eu, iar toata aciditatea astea se va duce si in lapte..o sa faca bb un eritem de nu te vezi, plus probabil dureri de stomac..Acum, tu faci cum vrei, dar eu m-as mai gandi. Varianta aia a lui Allure e muult mai ok, parerea mea.

On topic, Max recovery azi. Imi place mult programul asta, chiar daca te ucide incetisor, executat corect.
Sa aveti o saptamana usoara!

Edit ca sa spun ca mai exista o varianta, pe aceleasi principii, dar cu grapefruit. Aceeasi porcarie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Ele, ma sperii :)
Gameday nu l-am facut inca niciodata, nu stiu cu ce se maninca. Voi afla dimineata.
Macar e Shaun echipat in shortul ala strimt? Ca asa ma motiveaza cind ii vad muschii aia perfecti...!
Orice miscare neplacuta pentru incheieturi, modifica! O sa vad maine despre ce e vorba...

Nu conteaza ca nu ajungi fotomodel, important e sa te misti. Pentru sanatate! Fizica si psihica. :)

Pearl, pastreaza crema si o folosesti peste citeva luni cind nu mai e asa mult soare.

Lumi, si mie mi se pare cam extrema dieta cu lamai. Tot sportul te scoate la liman asociat cu dieta hipocalorica. Taie carbohidratii la maxim si vei vedea rezultate rapide.

In dieta originala din Asylum sint interzise lactatele complet, carbohidratii se recomanda numai la breakfast si/sau lunch.
Daca te limitezi la 1200 calorii/zi si faci sport cu ST regulat, rezultatele vor fi super!
De fapt in grupul de test pentru Asylum, fetele aveau dieta bazata pe 1200 calorii - am vazut concret ce le dadea sa manince (meniul le-a fost asigurat de Beachbody pe toata durata testului) NU a existat gluten si lactate deloc, nu au avut decit carne slaba cu salate si vegetale gatite in diverse feluri. Nu au avut fructe DELOC, decit din cind in cind cite un mar mic cu 2 linguri de almond butter. Alcool, cafea, desert interzis! Apa cit cuprinde, eventual cu lamiie si coconut water dupa exercitii ca remediu mineral.
Senzatia de foame in timpul unei astfel de perioade/ regim e normala si depinde de tine sa te infrinezi. Numai asa slabesti rapid parerea mea, cu munca, dieta inteligenta si nitel rabdat de foame citeva luni pina pica surplusul.

Cind spun "rabdat de foame" nu ma refer la infometat!!! Alea 1200 calorii inseamna mincare suficienta pentru buna functionare a organismului (cu conditia sa nu provina din junk food). Este insa relativ putina mincare si foamea o sa dea tircoale....bei un pahar cu apa, te uiti in oglinda la burta si pleci de linga frigider
Citeva luni si gata! Fotomodelul iese la iveala.

Usor de zis, greu de facut. Azi am iesit in oras cu o amica si am mincat la un cafe...pe linga mincare am bagat un capuccino, un brownie mic (raw) si un mohito ca era cald si mi-a trebuit ceva racoritor
Calorii inutile..dar avind in vedere ca ies "afara" de 2 ori pe an, merge.

Am bagat un ochi si pe ghidul alimentar din Body Beast si am vazut niste sfaturi foarte interesante pentru maximizarea rezultatelor...O sa le recitesc si sintetizez aici pe cele mai importante. Later.
Acu ma duc sa ma culc.


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

lumi,si eu stiam ca dieta asta nu e una din cele mai fericite,nu ca altele ar fi prea bune..rabdare ,vor iesi si muschii de sub bultica(asta in cazul tau) ca la mine cred ca sunt prizonierii slaninutei

allure,mie mi-ai starnit curiozitatea..din ce manancau 1200 calorii,fetele alea,daca gluten nu,carbo nu ,fructe nu,lactate nu..

am luat la citit toate capitolele din topicul asta (mai citisim la un mom dat dar nu tot),foarte interesante info se gasesc pe parcurs

desi am mancat cam aiurea in we,cantarul se duce in jos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

A,la mine e nelipsit paharul cu apa cu zeama de lamaie,asta dupa oil pulling si periatul dintilor de doua ori.Ma gandeam ca mai e ceva interesant.Acum nu pot deschide link-ul pus de Lumi dar deja m-a speriat eunice.Nici eu n-am de gand sa ma bag la extreme de astea ca nu am stomacul prea sanatos.Nu ma pot abtine sa nu va citesc dar sincer de fiecare data ies de pe topic cu un geamantan de frustrari.Nu e vina voastra ci a mea,as face sport si n-am cum/cand/energie....etc.Cand citesc atatea nume de programe si de antrenori ma simt total expirata si pe dinafara.Apoi cand mai citesc si minunile pe care le pune Allure in blender iar imi vine sa ma iau la palme.Nu am timp nici sa tin pasul cu informatia....sa bag la mansarda tot ce-i de retinut,de facut nici vorba.Si uite asa se aduna geamantanul cu frustari.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

mda, raman la 1 lamaie pe zi, jum. dimineata si jum. seara dar nu o mai combin cu apa ca asta este moarte lenta..prea acru, prea ca la tara:))))
direct lamaia stoarsa si sanatate.
o sa fiu mai atenta si la reactiile lui fiu-meu...

georgia, iti zic eu cam cum arata planul alimentar al lui Shaun..
vegetale la greu, carne slaba (curcan, peste, pui, vita chiar si porc), nuci, avocado, ai voie si oua dar doar unul daca e intreg, fructe ( cu moderatie ), orez integral, chiar si cartofi ( dar copti si 1 singur )
ideea este sa ai in jur de 5-6 mese pe zi.
la primele 2 mese ai voie proteine si carbs, dupa aceea urmatoarele mese doar vegetale si proteine, salata, un suc facut in casa.
evident portii mici, sa incapa intr-un bol de mancare al copilului.


ieri am imbracat niste blugi care inainte ma strangeau ca naiba la burta si imi faceau ditai colacelul, iar acum spre mirarea mea totul arata f bine in blugii aia, nu tu burta sau colac, fund bombat...sunt pe drumul cel bun

ca sa incep saptamana in forta, am 1 ora si 35 de min cu Shaun in calendar for today
mda:))

********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput