Abdomen Xtraplat (54)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Si eu sunt cuminte, aseara am fost la sala, dar am fost prea obosita ca sa mai intru pe net.

Am febra musculara la fesieri, am tras la aparate cu zel si chef.

Cu mancarea am luat-o iar prin papusoi, iubesc untul, as putea hali corn cu unt de 3Xzi....

Cand termin abonamentul asta poate ma duc si eu la ceva mai interesant..ca la gimmy chiar am din ce alege.

A sosit crema de la Medestet..cu acid glicolic..de luni ii dau bice, pana atunci trebuie sa mai scap de coshurile astea

Intrebare: pot folosi ca factor de protectie UV doar fondul de ten? Are 15. Ca zice in rpospect ca trebuie asa ceva, dar nu scrie si cat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

aoleu, m-am oprit la jumate ca baiatul asta nu glumeste, e foarte intens...cica "We don't stop, we don't rest!"...
apoi m-a luat o senzatie neplacuta la tricepsul drept (niste tendonita rebela) si mi-am amintit ca am facut Strength ieri, asa ca luam pauza momentan.

principiul lui (cel putin in workoutul asta) e de Progressive Sets: 3 seturi in care greutatea creste pe masura ce repetitiile scad, apoi inca 3 pe invers (greutatea scade, repetitiile cresc)
am folosit 5-7-10 lb

Sagi e simpatic foc: e limbut si vorbeste cu accent :))
Ma oftic cind imi aduc aminte ca am trecut pe linga el de 1000 ori si n-am facut si eu o poza macar de fantezie...imi ajunge pina la boobs

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ele

Vai Allure ce bagi in Vitamix-ul ala. :)
Suna bine dar nici nu stiu de unde le-as putea cumpara.


Se gasesc de toate si la noi
driedfruits.ro / iherb.com (vine comanda la posta locala)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui pearl84

A sosit crema de la Medestet..cu acid glicolic..de luni ii dau bice, pana atunci trebuie sa mai scap de coshurile astea

Intrebare: pot folosi ca factor de protectie UV doar fondul de ten? Are 15. Ca zice in rpospect ca trebuie asa ceva, dar nu scrie si cat.


Eu nu as folosi deloc pe vremea asta acizi pe fatza... Dar deloc, deloc. Am folosit asta iarna si m-am baricadat cu crema cu SPF 50, apoi fond de ten cu SPF 15 si apoi pudra cu SPF 40 peste

Mie doar fondul de ten mi se pare insuficient (chiar si cand nu fac tratamentul respectiv).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

am zis ca nu mai dau banii pe suplimente dar nu se poate fara :(
trebuie neaparat sa-mi iau SUMA powder ca e buna pentru o groaza de chestii inclusiv muscle growth:

http://www.indigo-herbs.co.uk/acatalog/Suma_Info.html

Ele, nu pricep cum ai reusit sa cazi la Turbo Fire? :)) Asa de-a-n-picioarelea? hihi

Managerul clinicii mele a inceput ieri Body Beast (Asylum nu i-a suras ) si azi dimineata am primit text: "I can barely walk this morning...lol" :-)) Nu e vina mea! Blame Sagi!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Rall merci de ajutor!Imediat ma duc pe site sa vad despre ce vorba.

Allure sa vezi ce hihi am facut eu. :))
A fact poc la coloana (zona lombara) , s-a si auzit... si am cazut in genunchi. Nu m-am putut ridica, nici intinde pe jos, stateam in genunchi cu mainele pe pat si bazaiam sotul pe mess sa vina sa ma ridice. Cu greu m-am asezat in pat si nu m-am ridicat 4h .Cand m-am ridicat am mers la 90 de grade. A doua zi dimineata am constatat ca tot cu miscare ma lasa durerea si m-am miscat in voie dar fara sport vreo doua sapt.
De atunci iau mereu mobilul cu mine la sport si cand simt ceva la spate stau cuminte.

On topic: Vertical Plyo. Nu mai dau detalii. Cine stie cunoaste.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicia1976 spune:

eu astazi am facut numai 45 min de pilates

mincatul a fost aiurea si spre seara chiar prost ca am mincat fursecuri

miine fac ceva cu chalene si poate yoga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Pure cardio azi. Vad ca sapt asta numai cu Insanity am mers, asa s-a nimerit.
Ele, ce cunoscut imi suna mie ce spui..doar ca eu am ajuns la doctor, precum stiti.
De mancat eu nu scriu ca ce mananc, ca mananc cam acelasi lucru: sana cu tarate de ovaz sua cereale, salate in diverse combinatii, cate un gratar de pui sau piept de curcan, pepene, piersici (mai rar), eventual cate o ciorbita de legume.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Bifat azi Legs&Back de la Tony iar ieri aerobic si Jullian; nici mie nu-mi place fata ei; cum zicea cineva parca ar vrea sa te bata , dar lucreaza bine tipa.
Cine se mileste si de mine sa-mi trimita ceva de la Chalene ca de 2 zile ma chinui sa descarc si nu imi merge... adica merge sa-l salvez dar cand sa-l deschid nu ma lasa si am de atatia nervi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

Hello fetele,

Allure, ce este aia HITT?

Nu v-am abandonat dar n-am avut timp sa intru pe net saptamana asta.
Am continuat sa fac sport si am si avut si febra, doua zile saptamana asta aproape ca nu m-am putut misca. A trebuit sa fac pauza doua zile. Ieri am facut sport pentru picioare si alt program "burning and shaping". Cum v-am zis, eu fac un fitness evolved program de pe Xbox dar contine majoritatea exercitiilor astea pe care le-am vazut in filmele pe care le puneti voi de pe Youtube.In plus, imi spune cat la suta le fac corect si mai face o gluma cu mine din cand in cand,am si trainer virtual, nu ma plictisesc.
Am fost in vacanta acum o luna si in 2 saptamani de vacanta am luat 1.5 kg, mi-a trebuit o luna ca sa dau jos excesul. Poate nu vi se pare mult dar la mine se simte la pantaloni si fuste. Aveam masura zero acum 10 ani, acum 5 ani am trecut la 2 si acum sunt la 4. Ma gandeam ca nu sunt inca gata sa trec la 6.
Am scapat de data asta fara diete, imi e teama de ele, daca le tin de capul meu imi e teama sa nu privez corpul de vitamine si minerale. Le-am dat jos numai prin sport...dar a luat ceva.

Astazi ma duc la farmer`s market( un fel de piata de tarani din Romania), sa-mi cumpar multe rosii, piersici si alte bunatati de sezon.O sa-mi fac ca in fiecare weekend o ciorba de rosii proaspete cu busuioc si apoi cred ca mai degraba ma duc intr-un parc cu bicicleta,simt nevoia sa ies in natura putin...asta daca nu o sa fie iar 40 de grade. Daca sunt 40 de grade, o sa ma uit la filme si probabil ca o sa merg in ritm normal pe treadmill pt o ora. Daca imi vine chef, poate fac si un pic de program pt upper body. Urasc asa de mult push-ups, as face orice sa scap de ele!

Vedeti, inca nu m-am mobilizat sa fac ceva structurat, fac miscare tot dupa ureche...

Mergi la inceput