Ce inseamna o femeie ingrijita?(2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

raza de soare, dar ce sa porti in CASA iarna??? da-mi tu o alta alternativa! eumada, inclusiv cand ai casa plina de var iti pui niste hainute dragute, dintre lucrusoarele tale mai "expirate" dar totusi dragute, un blug mai uzat, un maieu mai vechi dar frumusel, etc. nu stiu, dar eu TRIEZ f clar hainele pe care le am. cum s-a uzat un lucrusor il pun deoparte si il folosesc ptr conditiile de genul acesta. triez asa: culorile care nu imi vin bine dar totusi sunt noi (am grija sa nu cumpar asa ceva) il fac cadou cuiva, lucrurile care sunt uzate daca sunt prea multe le dau nevoiasilor,haine ptr diverse ocazii (oras, cumparaturi, piata, servici, casa, etc) si nu mai stiu acum, dar fiecare haina are o destinatie clara, le verific si fac ordine din cand in cand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

J G, asa este, este o diferenta intre a fi ingrijita si eleganta. cred ca primul pas este sa fii ingrijita, apoi sa fii eleganta sau stilata. mie nu imi place sa fiu eleganta, in sensul ca nu port tocuri, fuste sau rochii. imi plac pantalonii cu elastic in jos , balerini, tricouri de calitate si putine bijuterii din aur sau argint. sunt categoric ingrijita, am tenul curat, il spal cu tarate de grau, fac masti din argila sau din fructe, ma demachiez cu iaurt (e mai natural), ma mai duc din cand in cand la cosmetica, am parul curat, tuns simplu, proaspat spalat si imbalsamat. ma epilez cand e cazul cu ap. electric. imi place asa mult sa ma ingrijesc, imi ridica atat de mult moralul! imi verific manechiura, padechiura, ma vopsesc o data pe luna, mananc cat pot de raw vegan, practic sport de 2 ori pe sapt (dupa un cd cu cindy crawford).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Am si eu o mare curiozitate: ce folosesc frate astia de la Media PRO la machiaj?
Au aparut niste doamne la "Acasa" care se cunosc bine cum arata in realitate dar la ei erau ca dupa operatie estetica.
Cu ce le machiaza? Adauga sau strang pielea fetei?
Eu personal nu prea am probleme pe motiv de valoroasa mostenire genetica dar sunt curioasa foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Azi am fost invitati de niste prieteni la casa lor de la tara. am facut un gratar in curte, am urcat un deal abrupt si am umblat prin padure mai bine de o ora. Au fost 25-27 de grade. Cu ce ar fi trebuit sa ma imbrac si sa ma incalt in opinia voastra?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Tinuta sport, clar, pantaloni scurti ori trei sferturi, bocanci de hiking sau daca nu, incaltari sport, in nici-un caz balerini sau pantofi cu tocuri. Si un tricou tip maieu, adica cwu bretele, tank-top. Sau tricou cu minecute, cum vrei.

Cu ce te-ai imbracat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu am 1.60, cu balerini ma simt si mai mica, cu senzatia ca sunt un pitic descult. Asa ca eu nu am nici o pereche de balerini, poate la pensie o sa=mi cumpar. Papucii mei trebuie sa aiba cel putin 1-2cm de talpa.

Azi am avut pe mine un maieu cu bretelele mai latute, alb cu un desen ceva in fata, o pereche de pantaloni scurti din blug subtire si .. ta-na-na .. adidasi Veer in picioare. Si am fost prima la urcat dealul si m-am bagat prin toti boschetii dupa fragi si am urcat intr-un cires dupa cirese negre.

Ideea e ca nu inteleg 'indarjirea' asta impotriva adidasilor. Mie imi plac si ii port (am o pereche negri acum) si cand ma duc in parc si la iarba verde sau in piata.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Ah nu imi povesti de cirese ca imi ploua in gura si la noi sunt 8 euro pe kg. Iar ciresele mele din curte sunt verzi si pina ma intorc din vacanta sigur mi le maninca pasarile.

Eu zic ca ai fost imbracata firesc pentru situatia data. Si nu mai zi ca esti pitica, eu am 1.54 si barbat de 1.95 si tot port balerini - nu numai, dar si balerini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

pentru cele care vor sa stie ce sa poarte ptr diverse ocazii este o carte "look book-tinuta perfecta ptr orice ocazie" de nina garcia de la ed.litera. se gaseste pe la carrefour, ziare, cam peste tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

B.nica, produse Make- up forever, gama HD (high definition) sunt speciale pt tv, primer-ele conteaza mult. In general tot ce inseamna farduri HD, multe brand-uri au inceput sa faca. Dar nu-s de toata ziua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nici eu nu suport balerinii....sunt la 1.66 si daca fac greseala sa ma incalt cu ceva fara talpa(balerini,adidasi simpli)mor de durere de talpi si de spate.Asa ca am o problema.....am sandale inclusiv sport cu talpa minim 6cm,sau adidasi cu talpa mai inalta un pic si obligatoriu chestie din aia pentru curbura talpii.Nu am platfus,dimpotriva,nu gasesc aproape nimic care sa fie asa curbat ca talpa mea.....si de aici belele cu tinutele sport...ce naiba merge cu sandale,fie ele si textile,sport?

Ca la iarba verde cu pantaloni scurti si tricou/maieu,n-as lua sandale,iar adidasii am o pereche cu talpa groasa si talonet si mi-e cald in ei tare de tot.Restul imi dau dureri de picioare.

Mergi la inceput