Ce inseamna o femeie ingrijita?(2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui dacris77


... trebuie sa facem o "revolutie" ptr a trezi constiinta barbatilor!


Hopeless! Don't waste your time!



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Am dat peste subiect cautand altceva , cu vacantele si restul am si uitat de el scuze ca raspund cu intarziere.
SDcristian telecomanda de wii se scoate din teaca de silicon se detaseaza baza unde intra normal lucegul si se pune in saculetul de plasa neagra cu varful in jos. Sper ca am fost destul de explicita
Ina.clik mi-ai inveselit ziua cu analiza ta fiecarui punct din postarea mea, si chiar aveam nevoie. Eu zic ca se remediaza toate si sunt perfect deacord parerea ta despre ce inseamna o persoana ingrijita. Important e sa nu uitam de noi si sa nu ne ascundem sub scuza ca nu avem timp ca stiu cum faceam si eu dar daca vrei se gasesc alea 10 minute sa arati bine pentru postarea ta.
Dacris cu tinuta de casa depinde tare mult, eu in trening nu stau never, daca e cald pantaloni scurti de bumbac sau o rochie de vara lejera, toamna si primavara pantaloni comozi eu am unii ceva material jerse fin de tot pe care ii ador ( ii am pe vreo trei culori :) ) cu o bluza fara maneca, un tricou dragut, o camasa lejera si voalata. Fuste de bumbac comode, etc .....Oricum conteaza f mult tinuta de casa zic eu pentru ca iubitul/sotul cu tine sta in casa tot timpul si e aiurea sa te vada ( zic la modul general) mereu in blugi, tricou sau trening) cat mai comod si sexy cu atat mai bine Eu am investit anul trecut si am trecut la camasi de noapte si pijamale de satin, visul meu si am numai din alea sunt extrem de comode, fine, frumoase ma simt bine numai uitandu-ma la mine in oglinda. Nu am luat de la nu stiu ce marci de sute de euro ci normale dar tot frumoase sunt
Laura nu mai retin daca tu ziceai de tinute de mers pe dealuri eu am niste pantaloni scurti de blugi pana la genunchi, camasi in carouri de iesit la padure, tricouri, blugi etc. Cei de la Columbia au niste haine de facut drumetii bestiale camasi din ceva material special aerisite si cu antireflexie de caldura ( si chiar se vede diferenta), pantaloni scurti comozi si nu sunt asa scumpe daca vb de LV merita si se pastreaza excelent in timp; Incaltaminte de urcat de la Decathlon ieftina si buna pt urcat o ador o gasesti la raionul de drumetii pe munte.
Cu Vuitoanele nu ma bag, au justificare si cele care dau banii pe asa ceva e una din cele mai vechi si recunoscute marci,jumate pretul il face calitatea, jumate faptul ca te vede cineva cu Vuitonul la brat sunt si genti bestiale si rateuri complete chestie de gust eu zic ca sunt produse si marci pt toate mamele si categoriile . Personal nu as da asa de multi bani pe una pt ca am eu niste principii pe care mi se respect dar asta nu inseamna ca nu dau mai mult decat merita pe alte haine si genti ....deci nu sunt mai breaza. Militez in continuare pt lucruri de calitate mai bine putine dar frumoase dar fiecare in functie de bugetul pe care il are si de cat e dispusa sa dea fara sa se simta jefuita. Eu cumpar de la magazinele de uzina cam de doua- trei ori pe an asa ca iau sacouri care costa 100 de euro cu 30-40, blugii Levis de la 110 euro cat sunt in Franta la 30-40 euro la reducere si e valabil la toate marcile raport pret fata de magazine, sunt regina vanzarilor private nu stiu daca in Romania sunt dar aici e o intreaga retea de vanzari private cu 70-80 % reducere la toate marcile din lume de la creatori de moda la Adidas. Daca sunteti intersate va dau adrese interesante ....deci variante sunt o multime ca sa arati bine, sa ai haine frumoase nu trebuie sa fii bogatan mare ( daca esti cu atat mai bine pt tine ).

PS ca nu mai stiu cine zicea ca nu are puterea sa arunce hainele vechi asa eram si eu parca erau cumva prietenele mele dar am fost nevoita acum vreo 2 ani ca am slabit vreo 3 marimi. Am dat/ sortat/aruncat tot ( la containere speciale de haine). Ulterior mi-am dat seama ca ma simt excelent, nu mai sunt tentata sa le iau, nu mai ingramadesc dulapurile aiurea ....faceti un party cu prietene, beti un vin si decideti impreuna ce pastrati sau nu si o sa va simtiti excelent

Mergi la inceput