MONTIGNAC (174)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

maria bine ai venit...in ce priveste tabelasul...am im[us o regula ca sa nu modific(scot-pun scot-pun) ca persoana care intra in grup dupa ce are prezenta pe aci 2-3 sapt sa fie trecuta acolo...trebuiesc date simple : kg actuale, kg dorite, inaltime si data inceperii dietei.
Monti nu stipuleaza ora la care sa iei cina..atat timp cat mananci lucruri conforme...insa stipuleaza sa nu sari peste mese..

puisoaro ca sa scapi de nitratii de la fructe ...Dr. Oz o dat solutia perfecta (pe care o folosesc de cand mi-o spus-o tata)..si anume sa pui intr-un castron cu apa niste otet(io pun la 1l apa/3 linguri otet) si dupa sa pui fructele acolo sa lasi vreo 15 minute si sa clatesti dupa cu apa rece ( cel putin ce e pe suprafata fructului o sa se elimine o parte)...am incercat cu capsuni si pot spune ca dupa clatire nu au gustul deloc alterat...

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Maria, bine ai venit Sa stai la noi cat mai mult si sa slabesti cat vrei. In loc de inghetate incearca o cina cu mancare . Orice intrebari ai, spune si cineva iti va raspunde. E o dieta sanatoasa cu succes maxim mai ales daca se aplica tuturor membrilor din casa.

Azi am pus si eu niste bani pt Monica Doamne ajuta sa fie bine

Brandu, interesanta ideea. As incerca dar cu fructe mai ferme ca si consistenta.

De cina am facut spaghete integrale cu sos de rosii si vinete( nu a fost 100% conform ca e cumparat ) dar mi-a fost pofta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Acum mananc o bucata de cas de oaie, foarte putin sarat. E ok?
Asta e cina.
Problema e ca nu beau nici 2l de lichide pe zi!

Mama Marei si a Dorei


Monica70 are nevoie de noi

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Casul e bun, Monti zice ca sunt bune branzeturile scurse de zer si uscate. Mai ales cu rosii proaspete e delicios.

Cu apa si eu am o problema. Temporar reusesc sa ma motivez daca am tot timpul pe masa o sticla de 0.5 cu apa.

La inceputul dietei Monti recomanda renuntarea la dulciuri pt minim 3 luni, timp necesar reglarii activitatii pancreasului. Pe forumul culinar gasesti retete de dulciuri conforme sau mai bine te rezumi la fructe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Cred ca e delicioasa salata asta http://bunsisanatos.wordpress.com/2009/03/19/salata-de-brocoli-cu-gulie/ Daca gasesc brocoli sambata la piata se face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata! Ce bine ca e vineri si s-a mai terminat o saptamana de munca

Meniu azi:
MD: avocado, telemea, rosii, wassa
P: salata cu naut, ou fiert, rosii si gogosari
C: inca nu stiu

O zi frumoasa doamnelor si domnisoarelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Buna buna!

La mine duminica seara la 9 se termina saptamana de lucru, dar nu-i bai...
Raportez:

Dimineata pe stomacul gol: un pahar mare de apa plata.
MD: doua felii de paine (din aia gen biscuite, subtire, cu multe seminte, luata de la Lidl) cu pasta de avocado, plus o cafea cu lapte, fara zahar.
Acum am ajuns la lucru si incep sa beau apa.
Pentru pranz inca nu am nicio idee, nu mi-am luat pachetel. Daca imi vine vreo pofta de ceva interzis, scriu repede pe forum, ca sa ma opriti!!!

O zi cat mai racoroasa va doresc, la noi la Arad e o zapuseala......

Mama Marei si a Dorei


Monica70 are nevoie de noi

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

Neata Girls!!

meniul meu azi:
Md: lapte cu fulgi, paine de tarate cu brinza, afine
P: omleta cu ceapa verde si brinza
C: ultima portie de paste integrale cu sos
G: am la mine nectarine, mere si cioco deci o sa aleg ceva de prin astea

maria io visez la zapuseala aia:)) ca le mine is 16 grade:)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

maria ca mi-am amintit...foarte tare ca bei apa...nu e musai sa ai gustari..dar e musa sa ai 3 mese principale..si daca poti sa nu mananci/rontai nik intre mese si sa balotezi apa...GO FOR IT..din propria experienta iti spun ca eu am trecut de praguri in felul asta...

meeeeeeeeel unde esti de nu dai nici un semn...???

ninha ai luat alta vacanta?

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Brindusik, multam de sfaturi.
Am dat o fuga la fastfood si mi-am luat o portie de salata de rosii, castraveti, masline, un pic de sunca presata si branza (cam sarata branza), asta pt masa de pranz.
Acum balotez pe apa si incerc sa-mi iau gandul de la inghetata care ma tot imbie sa o cumpar.
Nu-mi place sa beau apa "chioara", dar ma straduiesc.

Care e ultima ora de cinat?

Mama Marei si a Dorei


Monica70 are nevoie de noi

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade

Mergi la inceput