sarcina peste sterilet?

sarcina peste sterilet? | Autor: kmy_black

Link direct la acest mesaj

buna ziua!!!
am mare nevoie de un sfat!!!am sterilet de la nasterea baiatului, iar cm-ul meu isi face aparitia intre 5-10 ale fiecarei luni! astazi suntem deja in 11 si nici un semn ca ar veni menstra, nici spooting, nimic!!!mentionez ca de la ultima mensta incoace primul contact l-am avut pe data de 3 iunie deoarece sotul meu a fost plecat cu serv din localitate!!1
este posibil sa se fi instalat o sarcina sau sa sufar o dereglare a organismului? pentru un test ar fi prea devreme?(abia s-a implinit o sapt de la primul contact)
va multumesc

edit later: daca se dovedestea fi sarcina care sunt sansele sa o pot duce la termen!?
kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Desi sunt sanse destul de mici, poate sa fie si sarcina, mie mi s-a intamplat sa raman insarcinata cu o zi inainte de data la care trebuia sa-mi vina cm. Si testul a iesit pozitiv la o saptama de la contact, dar o liniuta foooarte palida, e cam devreme acum pt test. De sarcina peste sterilet am mai auzit, chiar mi s-a intamplat sa intalnesc in maternitate o fata venita sa nasca si ramasese insarcinata cu tot cu sterilet, a fost la dr, i l-a scos, si a dus sarcina pana la capat, fara probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

inafara de intarzierea ciclului mai ai vreun simptom de "insarcinata"?
si eu am caz in familie cu sarcina peste sterilet
nu stiu daca e prea devreme pentru test, deoarece ciclul ar fi trebuit sa iti vina...eu mi-as face unul...
chiar ma intereseaza acest subiect pt ca si eu sunt purtatoare a una bucata sterilet
bafta si sa fie cum iti doresti tu!

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

de care sterilet ai? cel hormonal poate da dereglari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

eu am o colega care a avut o sarcina peste sterilet, din pacate extrauterina. pentru a elimina orice dubiu poti sa iti faci o analiza de sange, betaHCg si afli sigur daca e o sarcina sau o dereglare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

trebuie sa mai astept catev azile si pt analiza de la sange, sa fie 10zile de la contact , de test de sarcina nu mai zic!!
am vb si cu dr, mi-a spus ca ne vedem luni sa aflam cum stam!!!
ufffffffffff, si corpul parca imi joaca feste, am cateodat senzatia ca am aceleasi simptome k la Iustin, dar sigur este imposibil k diferenta ar fi de 3 sapt

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

pana la urma ce s-a intamplat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

imi cer scz k nu am reusit sa postez mai devreme dar familia trece printr-o drama(verisoara mea a pierdut sarcina la 34 de sapt)!!!
deci dup a o sapt de intarziat, 2 teste negative si deja programare facuta al dr mi-a venit menstruatia!!!
de acum astept sa-mi treaca si sa merg sa-l scot sa ma pregatesc de bebe2!!!
o zi buna va doresc!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput