Dieta Dukan(3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Si eu ciugulesc tot timpul cate ceva.
Imi fac cate o paine dukan care de regula ma tine cam 3 zile. Si cand mi se face foame tai o feliuta si mananc cu pate de casa sau cu somon fume sau cu o bucatica de sunca de pui. Am tot timpul in frigider carnaciori afumati de curcan , ton in suc propriu, oua, branza quark...
Nu stiu cum e cu 5PP cu 5PL pt. ca tot timpul calc stramb in zilele de PP cu cate o leguma... asa ca imi e mult mai usor o zi cu o zi. Sau doua cu doua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Donia, eram la serviciu, de aceea nu aveam nimic de mancare.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Eu am gasit astazi un pateu de somon afumat super bun si in sfarsit iaurt 0% grasime. Am fost un monument de cumintenie si mi-am vazut linistita de PP-ul meu. Sport nu cred ca apuc pt ca mi-e rau de mor, cred ca fac pneumonie asa m#259; doare spatele.si evident gatul asa ca nu am chef de mancat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Marina, sanatate multa. Ar fi bine sa te vada un medic.

Tare povestea cu directorul. De ce vrei sa faca copilul 2 ani intr-unul?



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Azi din nou + la cantar. Ufff.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Iar la mine stationeaza... tot 53,5. Si chiar nu e suficient, trebuie sa mai dau jos. POate dupa ce vine si trece CM o sa vad ceva miscare.

Andreea, trebuie perseverenta in momentele astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Sincer eu incep sa-mi pierd rabdarea.

Ieri am fost f. cuminte. Ma rog, cu exceptia iaurtului cu fructe ca asa am gasit.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

neatza,la mine stationare de asemenea (e drept ca mi-am pierdut cele 500 grame de ieri dar per ansambul stationez la 55 kg pe care le aveam cand am terminat atacul). Si eu am fost extrem de cuminte ieri si intentionez sa strang din dinti si sa merg mai departe. Acum ca mi-am intrat in mood-ul de dieta pacat sa renunt.

cu raceala si doctoriiin angola e poveste lunga, medicina e la piciorul broastei si daca nu e malarie restul e tratabil :) azi sunt mai bine oricum dupa automedicatia mea.

Iar de copil vreau sa-l sar clasa pentru ca sunt totalmente nemultumita de nivelul scolii de aici. Mi se pare ca bate pasul pe loc, si culmea e baiat istet dar are o tendinta fantastica sa se complaca in putin daca atat i se cere. Ori tocmai acum la startul scolii nu vreau sa se invete ca merge cu efort minim sau fara nici un efort

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Buna, fetele!

Sunt fericita, am -3,8 - 4kg (din 21 mai)...s-a dus si kg ala care dadea cu + saptamana trecuta si inca (aproape) unul.

De azi am 3 zile de PL si m-am premiat cu budinca de cioco de la dr. Oetker, nu-mi place, dar n-am avut chef de facut ceva pe la cuptor.

A, sa nu uit, luati ceva vitamine? Am inceput Centrum de vreo 3 zile si totul e ok.

Sa aveti spor si o zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

i-am sparlit o coarda fie-mii si am zis ca sar coarda 20 de min sa compensez pentru sport. Pe naiba dupa 5 min eram uda fleasca si dupa 10 min m-am gandit ca poate gasesc o salvare. Asta a fost maximul atins cu pauze. Dupa ce mi-a revenit suflu am bagat si cateva abdomene. greu frate sa te reapuci de sport.
Asta cu coarda mi se pare o super idee de sport cand nu ai timp dar sa vad cum ajung la macar un 30 min. in plus trebuie sa ajustez coarda cumva ca era prea scurta.
Cand am venit acasa aveam ganduri criminale ca o dau naibii de regim o zi si ii bag o zi exclusiv de fructe, acum m-am calmat si ii dau cu un ceai, sper sa-mi dispara incrancenarea pana maine dimineatza

Mergi la inceput