Dieta Dukan(3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Multumesc, JG! Eu cam renuntasem la tarate, dimineata e cam haotica la noi in casa. Am sa revin la ele pentru ca oricum imi placeau.

E bine, dar eu sunt abia acum la greutatea de la care ai plecat tu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Si mie imi place combinatia de iaurt u tarate, mai ales ca dimineata n-am in general nici idei, nici pofta de mancare :D

Cat depre greutate, stii tu, incetul cu incetul.. sunt sigura ca diferenta e mare si arati bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Buna fetelor,
Maine incep si eu faza de atac pe care as vrea sa o tin 10 zile. M-am aprovizionat cu lactate 0%, piept de pui, ton in suc propriu etc. Ma gandesc ca va fi destul de greu pt mine deaoarece nu sunt "carnivora" de fel, slabiciunea mea sunt dulciurile. Am sa scriu in fiecare zi ce am mancat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Mult succes, Cornelia!

Sa va mai zic de mine, am ramas pe la 51,5 desi numai mentinere nu se cheama ce mananc eu. Insa ma cantaresc des si cum o iau in sus ma cumintesc :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Buna dimineata,

Cornelia, bine ai venit si mult succes! Mie mi se par cam mult 10 zile de atac. Eu zic sa fii atenta sa nu-ti dai sanatatea peste cap.

Eu sunt pe la -5.8 kg. Oscilez pentru ca mananc prostii :). Maine cred ca tin ziua de PP si sper sa vad un rezultat frumos apoi.

JG, felicitari, e super greutatea la care te-ai stabilizat.





Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Andreea, azi tinem PP impreuna (eu trebuie sa fac 2 PP saptamana asta, pentru ca saptamana trecuta am trisat).
Bafta cu rezultatul :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Prima zi e aproape gata. Am mancat asa:
*dimineata: 1 iaurt cu tarate de ovaz
*la pranz : o cutie de ton in suc propriu si putina branza de vaci
*pe la 18 : piept de pui la gratar

Dar mi-e foame sa stiti. Plus ca eram obisnuita cu zahar mult si cred ca va dura ceva pana ma voi obisnui fara el. Daca vad ca ma simt rau tin numai 7 zila faza de atac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

vine cam tarziu sfatul meu, dar sper sa-ti foloseasca pentru urmatoarele zile: daca ti-e foame, mananca! asta-i frumusetea acestei diete, poti manca oricat si la orice ora, atata vreme cat e dukan e pacat daca pe langa limitarile impuse de regim mai apare si frustrarea data de foame, cred ca te poate face sa cedezi foarte usor.

deocamdata nu, ca nu se recomanda in atac, dar cand incepi croaziera iti poti face destule dulciuri dukan.

cate kilograme vrei sa dai jos de ti-ai impus cel mai lung atac? sigur ai nevoie de atat de multe zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Hi,

hai ca mi-am facut si io temele cat de cat

PP: e zi de proteine si PL de legume?
Ce inseamana „Croaziere“- ..ma scuzati..dar nu ma prind si nici blonda nu-s: zi de relax?

am 66kg la 1,70. si 4 kg as fi incantata sa renuntz la ele, daca vor si ele. Acu 3 luni avem 70+ dar am inceput sa alerg cam 10-15 km pe saptamana dar daca ma prinde toamna cu ele nu mai pot frate sa le dau jos, asa ca imi trebe si un regim.

Cornelia, ma leg de tine si poate facem galerie amandoua.

Azi e prima zi de proteine la mine, din pacate mi-am luat si o supa chioara in cantina si piept de curcan. Am déjà 2l de apa si dimineatza am manancat 100 g iaurt cu 2 lingurite tarate de grau (is bune? sau tre sa caut de secara?). Nu am gasit lapte/iaurt cu 0, acum am iaurt cu 0,2 si lapte cu 1,5%
La mine seara e crunta, ca as manca non stop. Mi-am luat déjà tot in sos prorpiu.

JG, de la ce indici ai plecat ca 50,2 kg? pt mine ehe la 18 ani aveam poate atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Cornelia, mananca. Baga carne, sunca la greu. Eu mancam enorm in zilele de PP si am slabit bine.

DidiAlex, citeste www.dietadukan.ro , te lamuresc acolo.

Eu azi tin zi de PP. In visele mele frumoase sper sa mai reusesc sa slabesc inca 2 kg pana in august.

Edit ca am uitat: Azi am fost la sala. Ma dor picioarele de mor ca am facut spinning. Cred ca o sa ma duc regulat la sala de acum incolo. E cazul ca altfel o sa atarne pieile pe mine.

Mergi la inceput