Dieta Dukan(3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J G spune:

La mine s-a miscat cantarul cu niste sute de grame.
Daca as face sport ar fi alta viata, dar saptamanile astea e exclus, vad ca nici macar o data pe saptamana nu mai ajung.

Acasa pe eliptica poate incerc sa mai fac ceva, dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Neata!

Ieri n-am fost atat de cuminte din motive de nervi la serbare - nici nu va zic cu ce.
Saptamana asta o sa fie un efort sa mai tin deta pentru mi s-au cam consumat resursele de rabdare... nu sunt foarte multumita, cred ca de fapt 50kg m-ar multumi. Insa incerc sa pastrez ce am obtinut si restul, data viitoare :)
Sper ca dupa exemene sa incep sa fac mai mult sport.

Voi vad ca ati fugit toate la abdomen extraplat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Eu sunt inca aici...si cred ca o sa mai fiu mult timp de acum in colo.
Sunt, in continuare , multumita de cum decurge dieta . Din cate am observat cam 1 kg pe saptamana dau jos. Eu zic ca e ok . Daca ma ajunta Dumnezeu, sa ajung la kg dorite, cred ca o sa am de tinut consolidarea vreun an de zile... deja ma iau durerile de cap cand ma gandesc...dar baba sufera la frumusete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

CamiSol, ma inspiri. Ia sa-mi recapat si eu energia.
Deocamdata azi m-am trezit cu dureri de cap... si cata treaba am :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Fetelor, asa de rau imi pare ca sunteti descurajate. Nu v-ati gandit sa incercati sa tineti cate o zi de PP si una de PL? Din experienta mea e mai putin descurajant asa, decat sa ai in fata 5 zile de PP, si atat eu cat si sotul si cumnata am slabit foarte bine in felul asta. Recent am aflat ca si sefa mea si o colega tot asa au tinut si au slabit vazand cu ochii.


CamiSol, dupa atatea zile de croaziera n-o sa-ti fie deloc greu in consolidare. Pare mult acum, dar deja la vremea aia o sa ai o rutina care o sa te ajute mult.
Eu asa m-am obisnuit cu stilul asta de a manca, sincer nu cred ca o sa mananc vreodata altfel. Chiar nu mai simt nevoia. Pofte am rar si aici trebuie sa fiu atenta sa controlez cat mananc din ceva la care poftesc, dar altfel vad ca merge foarte bine.
Nu-ti spune ca o sa fie greu, ci din contra. Asigura-ti creierul ca va fi usor, pentru ca asa este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Nu am fugit doar ca nu am ce sa raportez. Nu am mai tinut PP pur de cca 8 zile dar nu am mancat mullt, insa nici Dukan nu am mancat.
De ex. Ieri am mancat un iaurt mare de dimineata. Dupa masa, pe la 16 am mancat o salata mare cu telemea si aripoare - 2 bucati. Acum aripioarele stiu ca nu sunt bune la Dukan ca au pielita aia si telemeaua nici atat. Seara nu am mancat ca nu mi-a fost foame. Am facut insa sport.
Azi dimineata am mancat 1 ou, 2 felii de muschi, 1 rosie. La pranz am mancat o salata bulgareasca in oras. La cna mananc un gratar. Si o sa fac sport.
Nu prea mai e Dukan..e ..un regim a la Eunice . O sa incerc totusi sa mai tin barem 2 zile de PP pe saptamana.
Camisol, sate kg ai tu de slabit? mi se pare ff bine cum slabesti, 1 kg pe sapt. Banuiesc insa ca ai mai multe de dat jos. La ultimele, mai ales daca sunt vechi ca astea ale mele..e greu greu..cel putin la mine asa e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

J-G, spor la treaba si la dieta ... o sa mai postez la topic, poate mai inspir si alte fete.

Donia, asa este, deja a devenit obisnuinta stilul acesta de a manca. Sunt rare momentele cand imi vine sa clachez , dar si atunci ma gandesc ca e spre binele meu sa continui si merg mai departe...

Eunice, am plecat de la grutatea de 98kg, acum am 86, si as vrea sa ajung pe la 75 (am 1.78m inaltime, idealul ar fi cam 70, dar eu ma multumesc si cu 75 ), deci mai am cel putin 10 kg de dat jos... sper sa si reusesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

CamiSol, super ai slabit, spor in continuare! Te admir din toata inima, acum ca vad si eu cat de greu se dau jos 5 amarate de kg!

Eu am ajuns la 53 fix, yuhuu! Sper sa mai slabesc macar 500g saptamaan viitoare si ma declar multumita pentru tura asta :)

Acum ma delectez cu iaurt cu tarate, in sfarsit am gasit, dupa ce 2 zile n-am avut. In rest o sa mananc niste carne rece cu broccoli si diseara inca nu stiu.
La 2 merg la o aniversare de pitici, sper sa nu pun gura pe nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

tin sa anunt pe aceasta cala ca JG arata super bine si mi se pre putin tralala bum bum la cap ce face dansa aici:D, nu mai vorbim de Marina, care stie ce vreau sa zic dinainte sa deschid gura (desfac dejtele:D)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Tralala bum bum la cap is my middle name :D

Ah dar azi cand am intrat intr-o fusta pe care nu ma indur s-o arunc de 3 ani.... si apoi am mancat foitaje si alune :(( pentru ca altceva nu era de papa :((

Mergi la inceput